Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

alex21
15. apr 2013

Ahojte sikovne zienky, urcite ste to tu uz preberali ale nejak nemam vela casu citat dozadu. Prosim o radu, aka je podla vasich skusenosti najlepsia vlna na jarne pripadne aj letne ciapocky. Ja som zatial robila iba z klasickej baby ale ked som ciapocku par krat oprala hoci len rucne tak mi na nej zostali zmolky. Dakujem

luci66
15. apr 2013

Babule skusene poradte, robim asi 4ciapku akurat kamoske a od zaciatku nieco zle a neviem co, bo robim ako vzdy a ciapka zrazu nem na 48cm hlavicku ale skor na moju...co robim zle,ked mi ide straaasne dosiroka?je to len klasicky dlhy stlpik a som asi v 17riadku a pridavala som tak do 8meho na obvod placky..ja uz neviem...v prvom kruhu mam 17DS, ma ich byt menej? pomoooc, neviem ci ju celu rozparat alebo co s tym, je moc siroka,dakujem

janabanc
15. apr 2013
tiffanka
15. apr 2013

@luci66 Nepriberáš ešte, aj keď máš už placku dostatočne veľkú? Možno na konci riadku picháš ešte aj úplne blízko k prvému stĺpiku / robíš ho pravdepodobne na začiatku každého riadku z dvoch retiazkových očiek/. Keď už máš požadovanú placku hotovú, tak už pichaj len na začiatku normálne ku prvému DS a na konci už nie. Potom si spočítaj stĺpiky a v druhom riadku ti nehrozí, aby si mala viacej a v ďalšom zase viacej. Podľa mňa to bude tým...ale možno ostatné baby prídu tiež na niečo 🙂 .

blka
15. apr 2013

@alex21 Jarní čepky dělám z camilly.

luci66
15. apr 2013

@tiffanka uz ju param, idem spat na placku, tri predtym som robila rovnako (sa mi zda) a su pekne..moze to byt aj hacikom? pouzila som 3ku a predtym 3.5mm alebo poctom DS v prvom riadku? potom ked som uz nepridavala tak som normal pichala do prveho a posledneho ocka,nem do RO....ale pohram sa s tym este raz 😀

Inak babule,nejaky lahky navod na baretku pre dievcatko?

letuskah
15. apr 2013

@luci66 skus zacat na menej DS na zaciatku, 14 napr. ak ju robis tak ako tie predtym tak neviem kde moze byt problem

e_vlny_sk
15. apr 2013

@alex21 bavlna

janabanc
15. apr 2013
nerreidda
15. apr 2013
tretulka
15. apr 2013

moje posledne vytvory, mala som dlhu pauzu, dopisovala som diplomovku, ale hned po odovzdani som schmatla hacik 😀, este som spravila 3 volanove sale, dva uz nemam - darovala som ich, ten treti - dnesny odfotim zajtra

evicka1
16. apr 2013

dievky zacinam byt zufala. neviem co robim zle ale ked háčkujem napr čapicu tak mi ten zadný "pásik" uteká do stán. nejde pekne dole ale točí sa do kruhu. štádium zúfalstva nastáva... čo robím zle

valilienka2
16. apr 2013

prosím vás neviete kde by som našla návod na túto čiapočku? Moc by ste mi pomohli..ďakujeeeem..

miruska76
16. apr 2013

taký malý darček zo srdiečka 🙂

vera_vila
16. apr 2013

@luci66 když už nepřidáváš, tak se píchá jen do jednoho, buď do prvního nebo do posledního, ale už ne do obou, protože tím vlastně jako vždy 1 sloupek přidáváš... Nejlepší je pak píchat na střídačku 1 řadu do prvního a pak další řadu do posledního...

ladydia
16. apr 2013

@janabanc ahoj, prosim ta, nemohla by si mi dat nejaky strucny navod na tuto ciapocku, ten vzor a hlavne ten kvietok, strasne moc dakujem

lemge
16. apr 2013

@ladydia ahoj,ak pomoze-ja som robila podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4677 😉

ten kvietok sa paci aj mne,ak ma niekto navod sa tiez potesiiim 🙂

luci66
16. apr 2013

@vera_vila vidiiiis,mozno to je aj ten problem,dakujem..kazdopadne som to rozparala a zacala odznova tak uvidime...

ladydia
16. apr 2013

@lemge dakujem, urcite pomohlo 🙂

avanka
16. apr 2013

@janabanc ahoj, mas prosim navod na ten svetrik?
dakujem

ivetkab.
16. apr 2013

Ahojte hačkarky, chcem Vás poprosiť, ak si niektorá objednávate vlny či priadze z Čiech, koľko si účtujú banky za poplatok ak platbu posielate cez IB? Neviem to nájsť u seba v cenníku. Inak ... mám ČSOB, alebo Tatra Banka. Ďakujem ... 😎

blka
16. apr 2013

@ivetkab. Sice nejsem ze Slovenska, ale vím,že paní myslím z Ganelly posílá balíky jednou za čas na Slovensko jen za vaše poštovné, tak předpokládám, že by mohla mít i účet u nějaké slovenské banky. Kdyžtak mrkni na jejich stránky.

dagina
16. apr 2013

holky prosím vás, čím to může být, že se mi čepička za Camilly neskutečně vytáhla již při prvnm nošením???? S háčkováním začínám, vím, že méně utahuji, háček jsem měla 3,5....může to být tím. Háčkovala sjem jen s dl.sl. Moc díky.

Obdivuji tyto výtvory...., fakt krásné.....

letuskah
16. apr 2013

@dagina kludne sa po prvom noseni moze natiahnut, u nas sa bezne natiahne na dospelacku velkost este to ani na hlave nemaju... ked operies tak sa zase stiahne 😉

lemge
16. apr 2013

@dagina ahoj,ja pouzivam tuto techniku aby sa capica nenatahovala 😉 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10653

blka
16. apr 2013

@dagina Takovým velkým háčkem 😕 ? Já z camilly háčkuju 2 a zkoušela jsem 3 a přišli mi tam velké mezery. Každopádně se vždycky trochu povolí a vypráním zase stáhne, ale přece ji nebudeš prát po každém nošení, že. Zkusila bych menší háček.

ivetkab.
16. apr 2013

@blka Neviem či som blbá, alebo to neviem nájsť, ale oni tam majú tuším len tanečné oblečko ... či? 😀

blka
16. apr 2013

@ivetkab. Možná jsi se dívala na jiné stránky. Tady http://www.ganella.cz/objednavky-slovensko/ a mají slovenský účet 😉 . V levém rohu si vybíráš vlny a příze.

dada200
16. apr 2013

@ivetkab. www.ganella.cz ,alebo www.nahaciku.blogspot.sk oni spolupracuju 🙂