Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matylda18
11. jún 2013

@maria1610 dokonalááá 🙂

tiffanka
11. jún 2013

@maria1610 jéééééééééééj...ja som si práve včera objednala návod...ale nie jediný 😀 . Prvú chcem robiť myšičku. 🙂 Krásna sa ti vydarila! ;)
Robila si z Elian nicky? Ja hodlám z Camilly...

maria1610
11. jún 2013

@tiffanka nie ja som robila z Ambre - je to zmesová priadza (bavlna 30% + bambusová viskóza) - a korytnačka je nádherne mäkká a hebká 🙂

matylda18
11. jún 2013

@tiffanka ahoj prosim ta nemas link odkial sa daju objednavat tieto navodiky? ja som nasla ale iba ceske, diky moc 🙂

vera_vila
11. jún 2013

@asistentkarvv u deky doporučuju kraje začistit třeba račím sloupkem, u těch svetříků klidně taky (jestli je to kraj např. u zapínání), nebo pokud jsi na svetříku nedělala dírky, tak si na to naháčkovat lem na knoflíky a lem s dírkama... Jinak já začišťuju právě tím račím sloupkem, vypadá to hodně dobře...

tiffanka
11. jún 2013

@matylda18 ved aj ja asi tie české...od kamlin fler...tie sú nie ok? 😕

matylda18
11. jún 2013

@tiffanka ja som si este neobjednavala 🙂 prave preto, ze su z Cr a uz som na Sr, takze ako to uhradit 🙂

tiffanka
11. jún 2013

@matylda18 na účet...napíšu ti, že za lomítko dáš 8330 myslím a v €... a nejaký špecifický ešte
A aké si chceš objednať? Mohli by sme si ich potom navzájom povymieňať nejako :D..načo nám budú rovnaké :D

matylda18
11. jún 2013

aha no vidis to som netusila 🙂 ja mam aj cesky ucet len sa mi neda platit z neho, lebo nemam roaming na ceskom cisle a tym padom nemozem urobit platbu na sr :D ja by som chcela nejake zvieratka, este som ziadne neskusala a najkrajsie navody su prave tie na zakupenie, tak by som si chcela nejaky kupit 🙂 jasne to by sme si mohli vymenit 🙂

asistentkarvv
12. jún 2013

@vera_vila jj děkuji, ale nevím zda si rozumíme... mě jde o to jak začistit tyto cancoury vlny co jsou na fotce u límečku... Udělat jen uzlíky a odstřihnout?Problém je, že je to pak vidět 😕

evicka1
12. jún 2013

@janabanc už as len k takym dokopať... alebo dokopať niekoho nech mi ich uháčkuje :-*

trasko
12. jún 2013

babule pjosim,pjosim nejaky pekny ale lahky navod na dospelacke papuce.muzik chce a neviem nejak nic najst.dakujem

vera_vila
12. jún 2013

@asistentkarvv Zastřihla bych je a zaháčkovala buď pod nějaký ozdobný lem nebo ten račí sloupek... Určitě ne jen zauzlíkovat, to by se Ti mohlo při praní klidně rozvázat a nedej bože i rozpárat...

asistentkarvv
12. jún 2013

@vera_vila jen nevím jak zaháčkovat...aby to nebylo vidět 😕

piacere
12. jún 2013

@asistentkarvv ja zašívam ihlou 🙂

asistentkarvv
12. jún 2013

@piacere ale i tak to zakončení bude vidět, že?

piacere
12. jún 2013

@asistentkarvv nie, prečo? 🙂 Poriadne pozašívaš, aby sa ti to nevypáralo a potom už len nitku odstrihneš (bez uzlíkov, ja nikdy nerobím uzlíky), a ona sa ti tá nitka v tom vzore stratí.... ale zašívaj z rubovej strany 🙂

asistentkarvv
12. jún 2013

@piacere děkuji zkusím, já to též dělám z rubové strany, ale např. při rozepnutí svetru je to trošku vidět.

vera_vila
12. jún 2013

@asistentkarvv ty nitky jakoby přeháčkuješ, schováš pod sloupky toho, čím to obháčkuješ... Nebo jak říkají holky... Nedělej uzlíky, ale zapošij pěkně po rubové straně (tedy zespodu)... Já tam pak v tom zapošíváním udělám 1-2 uzlíky, aby mi tam ta nit lépe držela a nevyvlékala se mi... Ale když to jde obháčkovat, tak obháčkuju buď KS nebo tím račím sloupkem... Ono to pak krásně začistí všechny nerovnosti a schová nity po výměně barev...

vera_vila
12. jún 2013

@asistentkarvv myslím, že na ten svetřík se ty KS nebo možná ten račí krásně hodí...

lemge
12. jún 2013

ahojte dievcata..idem opat po radu..idem robit este jeden takyto spiralkovy klobucik,ale na obvod 55cm pre dospelu ...tento som robila 4 hacikom,a zacinala som so 14 ds.tento mi vysiel na obvod max 47-48cm.

no a otazka: 🙂 na kolko DS do kruzku mam zacat aby som mala klobuk tejto velkosti?

viem ze v navode pisu ze pre pridavanie sa maju dat miesto 3 skupiniek zhackovanych DS 4 skupinky,ale ja som to skusala,a nevypadalo to pekne zo 4....pomoze to ked zacnem na zaciatku s viac ako 14ds????

dakujeeem 😉

trasko
12. jún 2013

vera vila dakujem ti pekne ;»

letuskah
12. jún 2013

@lemge a kolko tych spiralkovych skupiniek ti na zaciatku spravilo tych 14 DS? ja by som pridala DS tak aby som mala bud o 1 alebo 2 skupinky viac, podla toho ze kolko ich je

letuskah
12. jún 2013

@vierka82 teba sa chcem spytat, tie klobuciky co si mi robila, ako si ich skrobila aby mali ten tvar? mlady ho niekde povlacil a potrebovala by som ho oprat, chystam sa na to uz mesiac ale sa bojim 😕 😅

maryah
12. jún 2013

ahojte baby, super téma... rada štrikujem. nemáte prosím vás nejaký návod na štrikovanú deku?

lemge
12. jún 2013

@letuskah ahoj..tento klobuk je na 47cm obvod,ma 13rebier(rebro myslim ren relefny stlpik).. medzi dvoma rebrami mam
3 x po 2 zhackovane ds...zacinala som teda 2ro (ako nahrada DS) + 13ds do kolecka.inac riadne som ho este ponatahovala aby mal nakopniec tych 😀 47cm

skutocny rozmer dlžka jednej skupinky (teda to co je medzi rebrami ) je cca 2,5-3cm merala som dole pri stužke..
takze mne ked chyba do tych 55cm obvodu, 8 cm.tak by to mohli byt aj 3skupinky naviac,ze?(2,5cm+2,5+2,5)...

snad tobude sediet podla matematiky 😀 co myslis??? mam dat 2ro+16DS na zaciatku ? dakujem..

wewe22
12. jún 2013

ahojte chcem sa spytat idem pre dievky robyt volanokove suknicky a neviem kolko tej volanikovej priadze treba su to tri suknicky vo velkostiach 62, 80, 116 budu stacit dve klbka?

vierka82
12. jún 2013

@letuskah vobec sa toho neboj. Namocis do skrobu a vytvarujes.. Ja som cisty skrob davala.neriedila som. A uschnut som to dala na taku hrackarsku prilbu 😉