Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tortelinka
19. mar 2014

babeny šikovnice, nájde sa ochotná urobiť mi čiapočku podľa mojich požiadavok?podrobnosti dohodneme cez IP ďakujem

kadri
19. mar 2014

@petra.vavra priadza ako pise kerka, vzor pohladaj nejaky vhodny tu

http://www.knittingfool.com/StitchIndex/KF_Stit...

alebo si mozes kupit

http://www.etsy.com/search?q=newborn mohair bon...

petra.vavra
19. mar 2014

@kadri děkuji 🙂

jaja32
19. mar 2014

Ahojte, cerpam od vás inspiraciu a konecne mozem ukazat svoje dielo. Prvy pokus potesi.

cleona
20. mar 2014

Dnes sa mi podarilo dokoncit babiku pre moju malu krasku. Normalne som na seba hrda! ;)

frymi
21. mar 2014

příze se dá sehnat na stránce http://mojegalanterka.cz/index.php?route=produc... 😉

hricmajka
21. mar 2014

myška čmuchalka 😉

ivcak333
22. mar 2014

Ahojte baby, som zaciatocnik, nemate niekto ulozeny navod na jarnu ciapocku pre chlapca, prip. so siltom?

mamelka
24. mar 2014
ivcak333
24. mar 2014

@janula2011 dakujem 😉

tinkaaa
25. mar 2014

prosím o pomoc- dievčatá kamoška chce čiapku mimoňa - no ja som len začiatočník- čiapku som urobíla no neviem urobiť to oko - prosím prosím poraďte - jeden návod som našla na mmb cz ale nejak nerozumiem tomu kruhovému háčkovaniu - nemáte niekto iný návod - radu

angel01
25. mar 2014

Holky moc prosím!! potřebuju na čepici aplikaci chobotnice, kde najdu návod?? jak na ní??? děkuju 🙂

angel01
26. mar 2014

@harula1 moc děkuju ta druhá je přesně ta co potřebuju, teď se ještě prokousat tím návodem, snad překladač přelouská 😀

harula1
26. mar 2014

@angel01 urcite to das, keby nebolo nieco jasne, daj vediet a rada pomozem

hankamisa
26. mar 2014

ahojky. chtěla jsem poprosit zda někdo nevíte jak je pletený ten střed bačkůrek ,jak se střídají ty barevné sloupečky? moc se mi líbí jen nevím jak vystřídat barvy.díky

kaja79
26. mar 2014
hankamisa
27. mar 2014

@kaja79 - díky,to jsem našla taky,jenže v tom není napsáno jakým způsobem je to pletené.

anula106
27. mar 2014

Poprosim o radu nejake hackarky.Ak by som chcela zvacsit nejaku hackovanu hracku napr.v rozpise je dany pocet ociek a vyjde z toho hracka velka asi 11cm.Ak by som chcela aby bola velka 22cm,zdvojnasobim pocet ociek ci ako?a ked je napisane 2KS do jedneho oka,dala by som 4 ci len2? dakujem za rady. Som uplny zaciatocnik a chcela by som vyskusat nejaku jednoduchsiu hracku...

vera_vila
27. mar 2014

@anula106 Nejlepší zvětšování funguje použitím silnější příze, než je v návodu nebo základní přízi třeba dvojtě nebo trojtě... Zdvojnásobení oček by pomoci mohlo, ale zatím jsem nezkoušela... Každopádně, když jsou 2 oka do 1, tak rozhodně nedávat 4, ale zdvojnásobit počet těch rozháčkování, místo 1 rozháčkování udělat 2 za sebou...

tomaskovamaminka
27. mar 2014

@anula106
@vera_vila Hm no zdvojnasobenie ociek, to by len rozsirilo, snad este aj zdvojnasobenie riadkov. A dat hrubsiu priadzu trochu urcite zvecsi dielko, ale aby bolo 2x take ako povodne asi nie. Podla mna ked si zaciatocnicka si radsej najdi nieco, co by si nemusela prisposobovat🙂 Skus na mimibazar.cz urcite nieco pekne tam najdes🙂

vera_vila
27. mar 2014

@tomaskovamaminka Tak samozřejmě by muselo být i zdvojnásobení řad - ale tohle opravdu nepraktikuju... Jak říkám, já zvětšuju především použitím silnější příze - třeba i trojnásobně silnější a ono to potom opravdu velikost znásobí, to mám vyzkoušené...
@anula106

tretulka
27. mar 2014

ahojte, pridavam moje posledne vytvory, kyticky pre pani ucitelky a volanova suknicka na zelanie pre moju pusinku 🙂

jaja32
27. mar 2014

@tretulka krásne 🙂 Na kvietky existuje aj navod? Ak ano, mozem poprosit ?

anula106
27. mar 2014

@vera_vila
@tomaskovamaminka dakujem za rady. zacala som totiz kittynku pre krsiatko.A vznikne taka malinka 11cm,tak som rozmyslala,ze keby som chcela urobit vacsiu ako by sa to dalo.Asi mi ostava,len vyskusat a tak zistim....

tomaskovamaminka
27. mar 2014

@anula106 🙂 Kittynku som robila aj ja a mozno aj tu istu🙂 tiez taku malicku. Ale na nu je vela navodov, a tak zase skusit tu hrubsiu priadzu by ju urcite zvacsilo, ved nemusi byt presne 2x taka velka. Treba vyskusat na kusku ako a o kolo sa to zvacsi, ked to chces skusat podla toho navodu. Drzim palce🙂

anula106
27. mar 2014

este poprosim o jednu radu.Ako zakoncim prisivanie jednotlivych casti hracky?uzlikom?a ked ano,kde ho schovam?