Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
5. máj 2011

@dievcatko84 no ja nestiham vobec nic, mlada sice spi dlhsie ale mam roboty s vacsim, ma blbe obdobie tym ze sa viac venujem malemu tak sa mu to potom snazim vynahradt... ale citam vas len niet co pridat. akurat som sebe zacala strikovat na leto pulovrik, koncim predny diel ale pri predstave ze musim este jeden tak isto velky spravit, sa mi nechce... uvidime ktore leto to bude hotove 😀

dievcatko84
5. máj 2011

@letuskah paradne odkazy si dala 😉 No to ti rozumiem 😉 my mame obdobie vzodru, takze tiez parada 😖 Inak ja na seba ani neskusam 😉 chi 😉 to by som nosila asi v 60-tke 😉 ja mam trosku vacsiu velkost 😀 😀 😀

baskaj
5. máj 2011

Kočky, ďakujem za linky, dnes sa pustím asi do tej ružičky, z ktorých sa dá robiť šál. Ja som ale úplny začiatočník, potrebujem poriadne návody. Háčkovať som sa začala učiť asi iba pred 2t, tá čiapočka na fotke je moja prvá vec. Len škoda, že je tak veľa chutí a tak málo času... 😅

lucia32
6. máj 2011

@dievcatko84 krááásne, to je z MMB ten next svetrik vzor? akurta, že bez rukavikov, že? či??? 😅 😀

veru0603
6. máj 2011

Poslední dílka.
Klobouček a kabelka -příze catania
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_cata...

dievcatko84
6. máj 2011

@lucia32 dkaujeeeem 😉 No to uz mam daaavno ten vzor a myslim, ze je z mmb..ale nechcem vraviet na isto.. 😅 😉
a moje nove dielko 😉

letuskah
6. máj 2011

ja som z catanie zacala robit tasku na kocik (dokoncenie tipujem na rok 2020 😀 ) a fajne sa z toho hackuje, kupim si aj na klobucik pre maleho 🙂

lucia32
6. máj 2011

@dievcatko84 lebo mi to velmi pripomina ten vzor, tiež to mam uložene, že raz 😀
Moja adidas ...myslíte, že môže byť problem s verejnou prezentáciou takejto čiapky na webe, kedže je tam znak adidas...čiže ponukať ju na predaj na sashe či na mimibazare? Nebude to copyright? 😝 😝 😝 Ma jedna pani na to upozornila... hmmmm????

dievcatko84
6. máj 2011

@lucia32
@lucia32 no ja ti poviem uprimne, ze mam take ciapky,ale na sashe napriklad by som nedavala..terza rozmyslam, ci nemam aj ja na fb...musim kuknut...radsej neriskovat...

veru0603
6. máj 2011

@lucia32 Ahojky, vím, že u nás je tam holčiny mají, třeba i Hello Kitty, ale raději bych ji tam také nedávala.
Možná jen napsat slovem, že je to možné. 😉
Protože ten znak je registrovaný.
Asi by Ti nikdo nic neřekl, protože to neděláš jako velkovýrobu..
Také jsem dělala na zakázku čepku s pumou, ale na stránky jsem ji raději nedávala.
nebudu je zbytečně dráždit...

lucia32
6. máj 2011

@dievcatko84 ma to veru nenapadlo, ale radšej som ju hned stiahla, istota je istota

😝
@veru0603 však to, ja som sa len chcela pochvaliť svojim nový výrobkom 😀 a kedže som trupka dopredu nespočitala očka, malej je dlha, tak že ju ponuknem.....ale odložime do skrine nabuduci rok...a ta puma je coooool 😉

veru0603
6. máj 2011

@lucia32 je moc krásná. Vyháčkování je fantastické... 😉
No jen ta moje kočka běží na druhou stranu..protože jsem levačka 😀
..hokej budou pěkné nervy, co? 😎

lucia32
6. máj 2011

@veru0603 fakt? ani som si to neuvedomila... 😀
Manža šiel na pivo, syn mi tu zaspal pri krbe, malinka na obed nespala, tak je v perinach už od 7 a staršia mi tu prepina hore dole, ale náš gol som videla 😉

veru0603
6. máj 2011

@lucia32 Tak to máš hodně pestré.. 🙂
Manžel kouká, já jen poslouchám, nějak na to nemám nervy... 😨 Děti už obě chrní.
Moje Nella už od roka nespí přes poledne vůbec, takže si ji užívám celý den 😖

lucia32
6. máj 2011

@veru0603 no ako kedy 😀 😝 ja sa snažim hački a pomedzi to ťukam ako datel 😉

veru0603
6. máj 2011

@lucia32 taky budu muset jít něco uháčkovat..je toho dost 😀
ale zatím jen sedím u compu a nějak nemám sílu vstát... 🙂
přitom jen zírám na monitor...

lucia32
6. máj 2011

@veru0603 ja dokončujem klobuk a špekulujem, že ak zmenšim hexagon čiapku na pentagon, bo mi treba menši obvod či to nebude kravina, alebo robiť iny vzor 😅

veru0603
6. máj 2011

ty jo, tak teď jsem narazila na jazykovou bariéru..netuším co je hexa a penta...gon 😀 ale každopádně jsem z toho vyčetla, že nemáš jasno... 😎

lucia32
6. máj 2011

@veru0603 to nič...ale vytiahla som čiapku a kukam, že už v 4. riadku su po 2 oka, takže nič sa neprerába, len nebudem pridavať v rohoch...hexa je 6 a penta je 5 , hexagon ma 6 rohov a pentagon 5 ... a jeden pentagon je aj v USA 😀

veru0603
6. máj 2011

@lucia32 ach tak, takovou hantýrku při háčkování neznám..ale učit se je pořád co 😀
Přiznám se, že ten americký mě napadl, ale hned jsem to zavrhla 😀 😀
Manžel asi nepřijde s dobrou náladou...? ☹

lucia32
6. máj 2011

@veru0603 no fúúúj ...naši to na vašich jednoducho nevedia 😝

veru0603
6. máj 2011

@lucia32 Mám pocit jakoby se našich báli...nesmyslně... nemám ráda, když hrajeme proti sobě, nemůžu našim naplno fandit... tak hezkou dobrou noc a až dokončíš klobouček, pochlub se... papa 😉

teri3
6. máj 2011

tak tu jeden hokejový od kamarátky:
Jaký je rozdíl mezi slovenským hokejovým týmem a Titanicem?
Vše je v pohodě, dokud nenajedou na led....

pata31
7. máj 2011

Ahojte, pridavam moju kyttinku 😉
@teri3 dobry vtip 😀

baskaj
7. máj 2011

Kočky, malej by som chcela uháčkovať klobúčik. Teda nie iba čiapočku, čo bude pricapnutá na čele, ale aby to malo aj ten ..."šilt"? Niečo také, čo som videla na nejakých obrázkoch, že ten šilt bol nad čelom prichytený kvietkom. Nemáte niekto na také niečo náhodou návod? Ďakovalaaa!

zuzka72
8. máj 2011

@veru0603 Ty jo, panečku, to je přesně to co sháním na kluky, nějakej klobouček, ale všechny jsou holčičí, tenhle je super, nemáš prosím návod ať to nemusím zase zvětšovat počítat a přelouskávat 😝
@lucia32 pěkná..já ji mám vystavenou a problém zatím žádnej... mrkni ke mě na FB, nebo i tu však víš... https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zuzka72/albu...

@veru0603 ta puma je krásná nebyl by taky návodík

lubinka26
8. máj 2011

ahojte. ak vas mozem poprosit, chcela by som poradit. nikdy som nehackovala, teda mozno ako mala som to skusala 😀 chcela by som sa to naucit.myslite, ze by som hned na zaciatok zvladla uhackovat mojej krpatej nejaku jarnu, ci letnu ciapocku? vedeli by ste mi posunut nejaky navod pre uuuplnych zaciatocnikov? a co vsetko si musim kupit?
dakujem velmi pekne za odpovede.
strasne vas obdivujem, vyrabate kraaaaaaaaaasne vecicky 🙂

pata31
8. máj 2011

@baskaj tu je navod na klobucik: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6033
a ja som potom len spravila kvietok a to tam prisila aj so siltom...
@lubinka26 ja som sa ucila hackovat ciapky podla videii z youtube, skus tu popozerat: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23
http://www.mimibazar.com/navod.php?id=81
a potrebujes priadzu, napr. camillu a hacik c.3 😉
tak nech sa dari a vela trpezlivosti 😉 😀