Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

schnek
5. aug 2008

hele, jak je to SR s časopisama s dětským pletením, jsou normálně k sehnání nějaký "domácí"?

telinka
5. aug 2008

schneku.....nááááádhernééééé 🙂 ale drahéééééé ☹

alex21
5. aug 2008

schnek ja kupujem katarinku ta je slovenska

bambusko
5. aug 2008

ja mam osvedcene priadze: na babetkovske veciciky beruska, robia pekne farby a je za super cenu, na teplejsie svetre katerina, jednofarebna aj viacfarebna, ciapky s krajkovym vzorom robievam z edity a na zimne capice je super doris, teraz je tiez v akcii. objednavam si naraz viac farieb z jedneho druhu, takze sa to vyplati aj po zaratani postovneho a kvalita je vyborna

www.toptex.cz

telinka
5. aug 2008

bambusko ....tiez som od nich kupovavala...zopar svetrikov mame ...oni posielaju na sk este stale z makova???

gucz
5. aug 2008

ja som tiež plietla z vlny od topexu, bola to bledunká zelená č. 3523. To som ešte vtedy nevedela že budeme mať dcérku. Svetrík je jemnulinký, fajný a ani netrval nejak dlho.

tie vlniačky som vedela, že je to na látkové plienočky, len som nevedela aké to má výhody. Ja som dcérku balila na široko pomocou poštoliek len mesiac, inak používam jednorazovky. Chcela som pôvodne látkové plienočky, ale dostali sme byt, kde nemáme balkón, tak by som ich nemala kde sušiť po opraní.

schnek
6. aug 2008

telinko, souhlasím, laciný to není 😉

vivere
6. aug 2008

ahojte 🙂

jonatanka,
strikovanie je fajn vec, naozaj sa tu pri krpcoch oplati, ked vyroba jedneho svetrika trva dajme tomu tyzden a vlna stoji 60 korun 🙂 skus niekedy mame pozerat ponad plece a uvidis, ze to nie je nic tazke. ja som tiez tak zacinala, ale mala som asi dvanast rokov 😉 prve vytvory boli pre babiku 🙂

telinka,
vdaka za tip, uz som si objednala vzornik zdarma.

alex21,
linda ma celkom peknu farebnicu a dobre sa z nej robi. a myslim, ze pre take 6 rocne dieta je akurat. ja osobne by som mohla este odporucit od storexu aljasku, ale v nej je 30 % vlny, takze az pre vacsie deti. ale su z nej uzasne zime pulovre, je hruba, napr. take vrkocove. ja som si jeden robila a po troch rokoch je stale takmer ako po dokonceni.

schnek,
slovensky casopis s napadmi pre deti je ta katarinka, ale mne sa ovela viac pacila ta diana baby. este sa nejake modely zjavia v dorke, prip. v casopise rucne prace, ale v tychto dvoch su zastupene takmer vsetky rucne prace...

bambusko
6. aug 2008

telinka, hej stale posielaju do sr z makova /toptex/

vivere
6. aug 2008

este som plietla z priadze od storexu baby a ta bola velmi prijemna, len je tensia, ale pulovrik bol krasny. moj manzel ho ani nechcel darovat synovcovi, ze to si nechame pre nase 🙂 ktore je zatial v matnych planoch 🙂

ma_se
8. aug 2008

schanek,pozerala som tuto stranku,taketo topy atd.pletiem aj ja doma pre dceru....pletiem aj saty vsetko, co sa da....

ma_se
8. aug 2008

telinka,ked vies pliest ,alebo hackovat,tak ta nevyjde draho...ked pletiem pre dceru to vyjde ma tak na 50sk,a ked lpletiem pre seba tak do 120sk....niekedy aj menej....ak by si mala nahodou zaujem poslem ti adresu aj stranku na objednavanie priadze....ja mam velmi rada top na leto,lebo je velmi prakticky a ked su velke horucavy tak saje pot a clovek sa velmi dobre citi....plietla som aj saty na pol pletene a na pol latka....vselijake kombinacie/len tak z vlastnej hlavy/

ma_se
8. aug 2008

bambusko,tiez pouzivam vlnu s TOPTEX,A SOM S NOU NADMIERU SPOKOJNA,AKO TY PISES NARAZ SI OBJEDNAVAM VIAC VLNY,PRIADZE A MAM JU AJ NA DVA ROKY...OPLATI SA A VELMI...A MAJU TAM STALE NEJNOVSIE NOVINKY....

kacenka83
8. aug 2008

ahojte, chcela by som malemu ustrikovat ciapku, ale zatial som strikovala len svetre... vedeli by ste mi povedat ako na to, pripadne dat link na postup? dakujem 🙂

telinka
8. aug 2008

ma-se....ved na tej stranke co dala link schnek...tam stoji 50g priadze okolo stovky 😖 alebo aj dve 🙄
sak posli adresu pokukam 🙂 ale na mna asi nevyde za 120 sk..ja memam 50kg 😀
s pletenim nemam problem , ale chcela by som vedet hackovat tie ciapky-teraz moderne....kratky a dlhy stlpik viem , ale to je asi vsetko a nema ma to kto naucit 😠

monkula
8. aug 2008

telinka, a do Malaciek nezavítaš? 😠 😠 😀

gucz
8. aug 2008

telinka bola tu téma háčkované čapičky, je tam aj link na takú čiapočku, ja som ju robila pre dcérku podľa toho. Tak tam mrkni. kacenka ja robím čapičku bez patentu, len hladko a z druhej strany obratko. Neuberám ani nič, uštrikujem do požadovanej výšky, potom zošijem, tak aby mi ostala navrchu otvorená čapička, potom tú čiapočku zložím tak, aby mi zošívaný zadok bol na zadnej strane v polovici a zošijem. A potom už len omotám rožky bavlnkou. No neviem či si ma pochopila, píšem ako hotentót, tak skúsim dať do albumu môj posledný výtvor.
Viem robiť aj normálne čiapočky, ale uberám tak od oka.

telinka
8. aug 2008

jeeej gutz...to ti ma nenapadlo urobit taku usatu ciapocku...super si ma inspirovala 😉 mas peknu okanu 😉
ja pletiem tak do 2/3 a potom uberam a vzniknu tam take obluciky ozdobne 😵

kacenka83
8. aug 2008

gucz dakujem, tak isto mal robene ciapocky doteraz, ale chcela by som urobit taku klasicku, bez rozkov 🙂
takze ked sa robia ciapocky tak sa ubera? som myslela, ze sa pridava 😅

gucz
8. aug 2008

no mňa by to pravdu povediac tiež nenapadlo, ale malá dostala takú čiapočku od švagrinej, len teda bola bavlnená látková 🙂

gucz
8. aug 2008

kacenka začneš od spodu, tam si dáš počet očiek tak aby zodpovedal obvodu hlavičky. Pletieš asi do 2/3 a potom trebars zoštrikuješ každé desiate a jedenáste očko spolu. Takže tým vlastne uberáš zo šírky tej čiapočky. Ja uberám od oka, ja neviem pliesť podľa návodov, nikdy sa mi to podľa návodu nepodarilo tak, ako som chcela 😀

kacenka83
8. aug 2008

gucz krasne vytvory 😉

telinka
8. aug 2008

gucz...taky tak..od oka je to najlepsie 😀

bambusko
8. aug 2008

kacenka, mozes ubrat len v predposlednom riadku tak, ze spleties kazde 2 ocka a nakoniec cez zvysne prevlecies vlnu a utiahnes, moja mama robi take. ja uberam ako telinka, podla poctu ociek, zacnes splietat asi 5-6 cm od vrchu ciapky napr. kazde 7. a 8. ocko, o dalsie 2r. 6. a 7.ocko atd, az ti ostane nejakych 10-20ociek, z toho urobim taku antenu - strikujem rovno 2cm. nakoniec cez ocka prevleciem vlnu a stiahnem, vzadu zosijem. robim bud pruzny vzor alebo krajkovy a ked zacnem uberat tak rub aj lice hladko, pekne to vyzera. snad som to napisala pochopitelne.

gucz
8. aug 2008

diky 🙂 Ja som dakedy strašne rada niečo stále vyrábala, vianočné svietniky, vence, štrikované vecičky pre deti z rodiny, ale teraz akosi nemám moc koruniek nazvyš (na ozdôbky, vlnu a tak), tak už pletiem a hačkujem len málokedy. A pri malej na to ani nemám moc času, lebo je to živé striebro 🙂

kacenka83
8. aug 2008

bambusko dakujem, takze ked si 5-6 cm od vrchu ciapky tak v kazdom riadku bude o ocko menej, alebo o viac ociek?

telinka
8. aug 2008

kacenko...o viac...upleties napr8 ociek ,2 spleties zase 8 ociek dve spleties a tak...

kacenka83
8. aug 2008

aha jasneee, dakujem 🙂

telinka
8. aug 2008

jej kaci ty si od TN 😉 tam som stravila 4 roky svojej mladosti 😀

kacenka83
8. aug 2008

a co si tu robila? ja som priamo z tn...