Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

telinka
8. aug 2008

som chodila na odevnu priemyslovku 🙂

kacenka83
8. aug 2008

uz mi to je jasne, nevedela som vtesnat 5 rokov na vyske do styroch co si tu stravila 🙂
takze si zrucna co sa tyka sitia a veci okolo?

telinka
8. aug 2008

tak neskromne sa priznavam...som 😀

kacenka83
8. aug 2008

to je super, ja by som chcela strasne vediet sit, ale moje pokusy skoncili neuspesne, ale teraz som zacala pokukovat po sijacich strojoch, ale uz som asi aj skoncila, kvoli tym cenam 😒
odkial beries inspiraciu na pletenie, z netu, casopisov, alebo si sama vymyslas?

ma_se
8. aug 2008

telinka,ja tiaz objednavam z Makova... www.toptex.cz
EDITA STOJI NAPR.38SK -100G,A JA KED PLETIEM NA LETO TOP TAK PLETIEM TAK ZO 300G.PRE SEBA....NIEKEDY 400G,ALE NIE CELYCH...JA MAM KONFEKCNE CISLO 38,ALE ZALEZI AKY STRIH PLETIES,NA LETO PLETIEM A HACKUJEM VACSINOU TAKE NA RAMIENKA,TAK TAM VELA PRIADZE NEPOTREBUJES A AJ NIE TAKE HUSTE,PLETIEM NA HRUBSICH IHLICIACH....
PLIETLA SOM AJ KLOBUCIKY PRE DCERU,Z EDITY....VSELIJAKE CAPICE NA LETO,TAKE DIERKOVANE...A TO MA VYSLO NA 38SK.

ma_se
8. aug 2008

ESTE CHCEM DODAT,ZE Z MAKOVA PRADZE A VLNA SU VELMI PEKNE A LUXUSNE...A KED SA CLOVEK VIE AJ O TO POTOM STARAT VYDRZI DLHO PLETENA VEC Z PRIADZE ATD.JA SOM NADMIERU SPOKOJNA.... 🙂

bambusko
9. aug 2008

ja periem z toptexovyxh normalne v pracke na programe vlna v perwole 😉

janickabez
9. aug 2008

Ahojky já se taky přidávám k pletařkám 😀
taky objednávám z toptexu, jsou tamm super příze a krásný ceny, sem tan ještě na

www.vlnap.cz

a nebo na

http://shop.ddjd.cz/

tady mají docela dost přírodní materiály, čistou bavlnu, buretové hedvábí, bambus, merino vlnu a podobně....

ma_se
9. aug 2008

...aj ja periem v automat.pracke....a som spokojna....len keby zdravie sluzilo a mohla som pliest... 😢 ,lebo mne aj pletenie dobije...a je fakt,ze mamicka ktora je sikovna a vie pliest si velmi pomoze a da sa upliest hoci ,co pre male deticky...jak pre chlapcov tak pre dievcata...horsie je to pri siti,lebo latky su velmi drahe,ale ked je nejaky vypredaj tak sa neoplati ani sit... 🙂

telinka
9. aug 2008

....no mi nieco o tom hovor...vcera sme boli nakupovat v rakusku a babam som pokupila tricka a tuniky po 1€ a 3/4 rifle a nohavice po 3€ , najdrahsi kusok bola sukna za 5€ 😝 tak to sa ani neoplati sadat za sici stroj 😝

vivere
11. aug 2008

kacenka83, ciapocka sa da spravit aj tak, ze upleties akoby hrube T, pripadne sa ta najdlhsia nozka T moze trochu zuzovat a potom zosijes, to je skor taka zavazovacia ciapka, ale celkom mila 🙂

cez vikend som zacala robit synovcekovi pulovrik podla vlastnej fantazie, tak uvidim, co z toho vzide 🙂

ma_se
11. aug 2008

ak by si kacenka83 chcela poslat foto s klobucikmi na leto,daju sa pliest aj na zimu, tak ti ho rada poslem na viac variacie aj na siltovku a aj ti popisem ako som to plietla...len mi posli mail....ak budes chciet....je to velmi jednoduche a vyjde ta to na velmi malo sk.... 🙂

telinka
12. aug 2008
mima595
12. aug 2008

Telinka - super ciapocka, to si plietla? Lebo mne babka vyhackovala pre malu nieco podobne / myslim stylovo/, ja si totiž s hackovkou netykam 🙂 , ale upliest to by som asi zvladla.

telinka
12. aug 2008

mima...som na tom podobne....len pletiem 😉

bambusko
12. aug 2008

telinka, ved kvetinky na ciapke su hackovane, ci nie? 😕

telinka
12. aug 2008

nieeee...tie som kupila hotove v galanterke...su z ruzovej stuzky 😅

bambusko
12. aug 2008

vsak take kvietky su uplne jednoduche, ja viem hackovat len take zakladne, ale kvetinky v pohode zvladnem 😉

telinka
12. aug 2008

bambusko...tie zvladnem aj ja ale mala som tenku priadzu a nemam taky tenky hacik , len hruby s ktorym zackovavam pletene svetre a kvetinky som mala doma...take uplne primitivne veci s hacikom zvladam ale ciapku ci nebodaj nieco vacsie voooobec ☹

bambusko
12. aug 2008

ved ja nic 😵 ciapka je kraaasna

telinka
12. aug 2008

akurat kukam bambusko ze ti to do tretice vyslo 😎 rod nevymrie po meci 😀

bambusko
12. aug 2008

vsetci to hovoria... a ja som chcela marinu 🙂

telinka
12. aug 2008

tak to si ta vynimka co potvrdzuje pravidlo 🙂 ja som chcela timoteja 😒

bambusko
12. aug 2008

mozno 4. 😀

ma_se
13. aug 2008

telinka,ciapocka je krasna,ja som dala tiez do fotoalbumov nejake svoje klobuciky,su poodla mojej fantazie...ale ja uz mam deti male, nemam pre koho pliest...plietla som aj satky z priadze....sak da sa toho vela upliest a uhackovat....ked clovek ma fantaziu...a chut do pletenia....

ma_se
13. aug 2008
vivere
13. aug 2008

ma_se, to su krasne klobuciky... to su iba pletene, ci aj hackovane?

ma_se
13. aug 2008

niektore su len pletene,a niektore kombinovane-pletene a hackovane...ak budes chciet mozem ti napisat ako som ich plietla je to jednoduche...len treba zvolit kvalitnu priadzu...aby dobre stali...

kacenka83
13. aug 2008

babulky aku vlnu si mam kupit ked chcem urobit taku jesennu ciapocku, aby aj hriala a nekusala na hlavicke?
telinka kraaasny ciapocka a ma_se tie klobuciky vyzeraju dobre, ste sikovne 😉

vivere
13. aug 2008

ma_se,
aha, ked som sa lepsie prizrela, tak vidim, ze je tam aj hackovane, ja tupana 😀 vdaka za ochotu, ale ako pozeram, tak myslim, ze viem priblizny postup. myslim, ze ked bude konkretne dieta, tak sa o nieco take pokusim 🙂

kacenka83,
ja by som volila katku od storexu alebo elian mimi, tie su take prijemne. pripadne elian mimi plus, ale s tou by som plietla asi dvojmo, lebo je relativne tenka. lindu od storexu by som zvazila, mozno az na vacsie dieta. to moje osobne skusenosti. a este sa mi celkom pozdavala lada baby od vlnap-u, ale tu som nazivo nevidela. pokial ide o zlozenie, tak 100 % akryl.
a teraz mi zislo na um, ze aj vlna baby od storexu je prijemna, je tensia a menej chlpata ako katka, ci elian mimi. asi najlepsie je ist do galanterky a "omakat" 🙂 🙂