Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

asistentkarvv
21. apr 2013

@vera_vila moooooooooooooooooc děkuji 🙂 jsi zlatá 🙂 nyní mám rozdělané letní šatičky. Jakmile je dodělám vrhnu se na tu kapucku. Jestli se mi to povede, tak hodím foto.

vera_vila
21. apr 2013

@asistentkarvv Taky teď pracuju na šatičkách a pak ještě na podzimní soupravičce...

asistentkarvv
21. apr 2013

@vera_vila a děláš šatičky dle nějakého návodu? Já je dělám jen z hlavy...a háčkuji je v jednom kuse bez šití, tak jsem zvědavá zda se mi povedou. Navíc mám velký problém v modelce - vůůůůbec nechce zkoušet a tak vše dělám jen podle oka a pak se modlím, aby jí to bylo... nebo párám a párám 😅

vera_vila
21. apr 2013

@asistentkarvv Taky je dělám z hlavy, mám představu, tak se ji snažím realizovat, akorát jsem si postahovala po netu všechny možné vzory na sukýnky a budu kombinovat a vymýšlet... Já nemám modelku vůbec, takže já jedu podle bodýčka 🙂, protože dělám šatičky kamarádce na roční holčičku, která se teď v květnu má narodit (takže rok dopředu) a budu mít živůtek a sukni bez sešití, ale stejně budu šít, protože místo ramínek a výstřihu mám kroužek z květů, tak ten musím k tomu živůtku pak přidělat...

asistentkarvv
21. apr 2013

@vera_vila jééé tak to se již těším na fotečku 🙂 to budou šatičky úplně o ničem jiném než ty moje... navíc to budou moje první šatičky 😨 takže žádný zázrak to nebude 😀

vera_vila
21. apr 2013

@asistentkarvv moje to taky budou první...

asistentkarvv
21. apr 2013

@werunka21 doplnila jsem fotopostup k té volánkové sukýnce. Nevím zda je to takto správně, ale já jsem jí tak dělala 😵

matylda18
21. apr 2013

dievcata moje krasne, nestretli ste sa s navodikom na toto? hlavne o to zelene hore mi ide 🙂 dakovala
a ospravedlnujem sa za pouzitie fotky....

werunka21
21. apr 2013

@asistentkarvv Děkuji moc, určitě zkusím 🙂

asistentkarvv
22. apr 2013

Zde jsou mé první šatičky - není to žádný zázrak, ale na první pokus to mohlo dopadnout i hůř 😀 😝

mravvcek
22. apr 2013

baby kde sa da kupit hrubocizna vlna,resp.priadza,potrebujem to na taburetku. Dakujeeem

miruska76
22. apr 2013

súpravička na želanie ...

dada200
22. apr 2013

@miruska76 krásna súpravička,ak by to nebol problém,mohla by som poprosiť návod na čiapočku?
Ďakujem

dada200
22. apr 2013

Moje víkendové diela 😀

miruska76
22. apr 2013

@dada200 ďakujem pekne, tu je návodík na čiapku: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4215

dada200
22. apr 2013

@miruska76 Ďakujem

ursulienka1
22. apr 2013
asistentkarvv
22. apr 2013

@miruska76 to je nááááááááádhera 🙂 luxusní soupravička 🙂

babatenko
22. apr 2013

Ahojte, dievčatá, robím si miesto v skrini na nové vlnky. Ponúkam balíček za 3€ plus poštovné, alebo navrhnite cenu - spodný rad zľava: vlny značky Dúha, melírované bledozelená-tmavozelená-biela, modro-červená, obe nepoužité, potom sú to eliany - neviem, či nicky, či klasik - jedna modrošedá, jedna čierna, taktiež celé klbká. Vlny v hornom rade prikladám grátis - dve čierne sú staršie, biela (všetky tenké) a modrá melírovaná - modrá melírovaná a biela sú párané.

babatenko
22. apr 2013

tak ešte raz, tie isté podmienky, len som pridala ešte dve vlnky, obe sú tenké, vhodné tak na 2 - 2,5 háčik 😉

babatenko
22. apr 2013

predané 😉

miruska76
22. apr 2013

@asistentkarvv ďakujem krásne 🙂

pempusik
23. apr 2013

@matylda18 ja som niekde videla taku ciapocku, idem ju pohladat 🙂

pempusik
23. apr 2013

@matylda18 tu su, ale myslim, ze musis byt prihlasena. ak s tym mas problem, posli mi mailovu adresu, mam ich stiahnute, tak ti ich poslem.
http://www.ravelry.com/patterns/library/strawbe...
http://www.ravelry.com/patterns/library/strawbe...

matylda18
23. apr 2013

@pempusik dakujem ti krasne 🙂 islo mi to, takze supeer 🙂

olina22
23. apr 2013

dievcatka neporadite mi ako sa robi silt na ciapocku pre male babetko dakujem

lemge
23. apr 2013

ahojte,nevie mi niekto poradit ako vlozit kosticu na silt -krempu (na letny klobuk) ?kupila som sice kosticu,taku plastovu ale neviem ako ju tam vhackovat.. 😕

takyto klobuk by som rada urobila 🙂

ladydia
24. apr 2013

ahojte hackarky, poradte aku priadzu by ste pouzili na tuto suknicku, autorka pise danielu, ale vraj sa dost vytahuje? co by ste mi odporucili? dakujem 🙂

lemge
24. apr 2013

@ladydia ta je nadherna....mne sa dobre hackuje s limone priadzou,ale tato uknicka by bola pekna mozno aj z nely.
nemas nahodou navod na nu?dik 🙂

mirenkam
24. apr 2013

uhackovana nasivka na tepláky