Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mami29
4. dec 2012

Kulíšek

lussy23
4. dec 2012

@mami29 krásne

lussy23
4. dec 2012

@miruska76 nádherné
@meggi0201 nádherné
@gemini2 prenádherné waw

lussy23
4. dec 2012

@tretulka nádhera
@luckybara nádhera

mvkoty
4. dec 2012

Taky se trochu pochlubím, dneska jsem dodělala čepky pro dvojčata 😀
[img]http://resize.like.cz/images/194_228_20_175_4-1...[/img]

mvkoty
4. dec 2012
dablik82
4. dec 2012

Mamičky je tu niekto z Košíc kto ma vééééééééééééľa trpezlivosti a bol by ochotný naučiť neznalca pliesť? 😨 Viem ako vyzerajú ihlice, ako vyzerá vlna ale spojiť tie dve veci dokopy... To jedine že zapichnem ihlice do klbka 😀 Ale aby som niečo vytvorila... A mne sa tak stráááášne páčia tie bombuľkové a "volánikové" šáliky.

wewe22
4. dec 2012

ahojte chcem sa spytat ked podsivate ciapky robite to rucne alebo na stroji?

meggi0201
4. dec 2012

@blka tak dokončujem ďalšiu čiapočku a šev???? paráááádny konečneeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 a ako som to robila- predtým som začínala 3 RO miesto 1DS, čiže keď som nepichla hneď do prvého, robilo mi to veľkú dieru, tak teraz som dala len 2 RO a striedala, raz som dala do 1 a raz do posledného oka, dierky sú zanedbateľné a šev prepáradný 🙂 som zvedavá, dokedy mi to takto pôjde 🙂

meggi0201
4. dec 2012

@dablik82 ja síce pliesť neviem, ale volánový šál sa mi podarilo upliesť podľa tohoto návodu je ľahučký, kukni 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=eMNyeWfk-wE
meggi0201
4. dec 2012

@wewe22 ja ručne, lebo nemám stroj, ale vyzerá to dobre, z vonkajšej strany to nie je vidno, lebo využívam ten voľný akoby medzipriestor v stĺpiku a vo vnútri tiež robím len také maličké bodky, ináč je aj neviditeľná nitka- pripomína mi rybárske lanko 😀 ale mne sa to s ňou zle šije, lebo sa krúti

miruska76
4. dec 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

babulatko
4. dec 2012

kočky aká vlna sa hodí na dámsku zimnú čiapku?

tamichloe
4. dec 2012

ahojte dievčata,prosim Vas nemate nejaky jednoduchy navod na hačkovane šaty pre dieťa?dakujem

briuska
4. dec 2012

ahoj všem, dokázal by mi někdo prosím poradit, jak se přidávají oka 2x1, 1x2 a 1x3? pletu bezešvé vlňáčky a tady u tohoto jsem se zasekla....moc děkuji 🙂

luckybara
5. dec 2012

@briuska ahoj to první číslo značí počet řad, a to druhé počet ok. takže 2x1= 2řady a po 1oce,např. 7x 6 = 7 řad po 6okách.jinak ješte se podívej jestli není v návodu s každé strany....

gemini2
5. dec 2012

@gooobi velky cez meter, tusim 1,25m. ja so ho zväčšovala- zakaznička chcela obra....priadza tango a hacik 6,5

luckybara
5. dec 2012

@tamichloe pro jak velke?

tamichloe
5. dec 2012

@luckybara 2-2,5roka

wewe22
5. dec 2012

@meggi0201 dakujem

luckybara
5. dec 2012

@tamichloe chcete návod??je tam moc pěkných veciček

briuska
5. dec 2012

@luckybara aha, moc děkuji, a nevíš o nějakém návodu - technicky jak to oko přidat? první část už tedy vím, ale ještě nevím jak to oko na jehlici nahodit (asi hloupý dotaz, ale já to na netu nenašla, tedy pár obrázků z kterých jsem to nepochopila) super by bylo video, ale to jsem bohužel nenašla.díky 😉

symvua
5. dec 2012

@ luckybara to mate nejaky casopis? mohli by ste mi poslat nvod na tie satocky prosim vas...

symvua
5. dec 2012

@luckybara to mate nejaky casopis? mohli by ste mi poslat nvod na tie satocky prosim vas...

luckybara
5. dec 2012

@briuska hned to bude. 😉

luckybara
5. dec 2012

@luckybara http://garnstudio.com/lang/cz/school/lessons_kn...
jinak kdyby si nepochopila zrovna delam svetr tak vyfotim postup pridavani

luckybara
5. dec 2012

@symvua ano pošlu po dlouhé době jsem koupila Dianu(má nový jmenuje se mimi..vyfotím ten postup,nebo mi pošlete mail at to tady nezahltím 🙂

briuska
5. dec 2012

@luckybara moc děkuju, bohužel to v tom nevidím, jak to mám provést ☹ ...pletu totiž svůj první výtvor v životě a teprve před pár dny jsem se naučiyla hladce a obrace 😖

luckybara
5. dec 2012

@briuska tak jestli máš chvíli tak vem pletení do ruky a jdem na to 🙂 jen přidávat budeš se strany kde pleteš hladce nebo obrace