Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tinal
7. dec 2012

@juny To my robíš naschvál? :( A kde si ho zohnala?

tiffanka
7. dec 2012

Šikuľky, peltiarky, nevedeli by ste mi poradiť nejaký super vzor na šál? Aby to bolo také príjemné 🙂 ... Chcem sa pustiť do pletenia, pre mladšiu dcéru... dvojfarebný, takže budú pásy...Poznáte niečo okrem klasiky - 1hl, 1obr, prípadne 2hl, 2obr, 😀 , resp. 3 hl, 1 obr / vzor sa robí z obidvoch strán a je tak mierne 3D 😀 ...teraz som dokončila drobcovi čiapku s ním/. ďakujeeeeem... 😉

inuli
7. dec 2012

@luckybara mas prosim nejaky navod? Velmi pekne 🙂

tiffanka
7. dec 2012

... včera dokončené záležitosti pre drobca

... aj s modelom... 🙂 ... z mikulášskeho programu, vymaľovaný od zimy

monalisatko
7. dec 2012

@tinal ja som si ho práve prezerala u nás v potravinách 🙂 Ak myslíš že sa ti to oplatí kúpiť o poštovné drahšie, môžem ti zajtra kúpiť a poslať 🙂

luckybara
7. dec 2012

@inuli pokud myslis na ponozky,návod je na mimibazaru

wewe22
7. dec 2012

@meggi0201 ahoj mozem ta poprosit o navod na tu cervenu kvetinku?
dakujem

vera_vila
7. dec 2012

@blka Já bych ho udělala dvojtě, on je dost tenký...

vera_vila
7. dec 2012

@tinal Na tomhle odkaze, v běhacím okně - strana 9 - najdeš návod na toho méďu - akorát to chce asi stáhnout a někde trochu zvětšit 🙂

tamichloe
7. dec 2012

baby ako hačkujete s totuto vlnou http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=125060..... to sa da len po pamäti 😠 ☹ to je strašna vlna

tamichloe
7. dec 2012
lussy23
7. dec 2012

@tiffanka krásna aj model

lussy23
7. dec 2012

@luckybara nádherné aj dcérka
@luckybara krásne
@winona24 krásne
@luckybara krásna

blka
7. dec 2012

@vera_vila Děkuji, zrovna dnes jsem začala a jednoduše 😅 . TAk zkusím pár řad a uvidím.

meggi0201
7. dec 2012
mirenkam
7. dec 2012

Pro ročního chlapečka

wewe22
8. dec 2012

@meggi0201 dakujem

mariafedorova
8. dec 2012

ahojte dievcence ,nemate niektora navod na pekne detske bolero ?potrebujem pre vnucku na svadbu dakujem

monhla
8. dec 2012

@luckybara Vďaka za návod na tú škriatkovskú čiapku - už dlho zháňam. Z tej špirály som sa nevedela vymotať. 🙂 Dúfam, že stihnem aspoň najmenšej do Vianoc.

monhla
8. dec 2012

@mariafedorova A čo vrch z toho "nextového svetríka" + nejaká jemná farba + "čipka" /podľa veku vnučky/, Raz to jedna pani tak robila - škoda, že som si neuložila obr. Ale hádam toto pre predstavu pomôže - prestavte si to kratšie 🙂

Toto má edna pani v bazári - dúfam, že sa nenahnevá za použitie jej svetríka.

tinal
8. dec 2012

@monalisatko
@vera_vila Ďakujem za snahu mi pomôcť. Dnes sa môjmu drahému podarilo mi ho zohnať. Zobral posledný časopis. Aj napriek tej cene asi išlo na "dračku". 🙂 Ešte raz všetkým vďaka za snahu pomôcť mi!

saskax
8. dec 2012

ahojte dievcata, viete mi prosim povedat aky je rozdiel medzi Elian Klasik a Elian Nicky? Ked pozeram zlozenie - obidve su 100% akryl, len Klasik je na ihlice 3-3,5 a Nicky na ihlice 3,5-4....to je skoror to iste...inak su rovnake?

tiffanka
8. dec 2012

@lussy23 dík..veď som sa snažila v obidvoch prípadoch 😀

meggi0201
8. dec 2012

ahojky žienky, náhodou nemáte návod na aplikáciu ovečky Timmy na čiapku, hlavu, alebo aj celého, to je jedno 🙂 vopred díííííííííííííííííííííííííky

janabanc
8. dec 2012
monalisatko
8. dec 2012

@saskax nicky je tenšia ako klasik.

lussy23
8. dec 2012

@mirenkam krásne
@janabanc krásne
@monhla krásne

tiffanka
8. dec 2012

tak milé pletiarky, ste sa na mňa vybodli 😀 ...žiaden návod na jekajú peckovú vzorku, prosenú včera...tak som vsadila na starú dobrú klasiku... dcéra chcela štýl - a la Potter 😵

monhla
9. dec 2012

@lussy23 To nie je moje ☹ To je v bazáriku tu na mk a použila som to ako ukážku "nextového svetríka". Ale mám podobné - čisto biele a len čo dokončím gombíčky a upravím všetky nitky /to neznášam/ - dám foto 😀