Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
23. okt 2011

@lucia32 neviem, ci sa zajtra dostanem do tej galanterky, bo som chora, tak ti dam vediet, ze co...aj ked treba aj mne ist kupit priadzu, tak hadam najneskor v utorok pojdem...

evicka1
23. okt 2011

ahojte kocky. prosim was kde nakupujete wlnuky bawlnky, priadze.... tak nejak lacno.myslim z netu. dakujem

lucia32
23. okt 2011

@pata31 mne neponahla, budem asi robiť z tej vodovej nakoniec, takže klidek, tabaček...
Tu čapicu som natiahla na hlavu aj ja, mám 55 cm, aj ked som vyzerala divne, takže zrejme bude v poho, ešte dnes podšívku, len malá spí, tak nechcem vrčať...

@evicka1 to je ťažke povedať, zaleži čo nahanaš, konkretne... niekde je jedno lacnejšie a druhe drahšie, niekde je drahšie poštovné...treba si najsť to čo vyhovuje tebe....ja osobne nakupujem len camillu z mimibazaru...

pata31
23. okt 2011

@lucia32 oky 🙂

evicka1
23. okt 2011

@lucia32 camillu aj tie hruqsie ako je lada lux,color aleqo nepal, jasmin. a este qy osm chcela taku hruqu ako su z nej tie hunate ponozky

veru0603
23. okt 2011

Ahojky všem, protože se chystám tento týden zasílat objednávku na Slovensko, chtěla bych se zeptat, jestli se některá nepřidáte? Hromadná objednávka by měla o něco zajímavější poštovné než individuální.
V případě zájmu mě kontaktujte😉
A jinak o víkendu jsem nezahálela 🙂 :
Na Nellince příze Baby Dream: http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_baby...
a ušanka kombinace Baby Dream a Baby Wool: http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_baby...

evicka1
23. okt 2011

a ked sa tu tak chwalite chem aj ja ak mozem 😀

ellysa
24. okt 2011

baby, ktorá ešte nemáte nákrčník, úúúúplne jednoduchý, podľa http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7784, pre 18 m, som robila z 50 RO (15 DS/25KS), elian mimi (ale dvojmo), háčik 4,5 a sedí krásne

foto hneď po dokončení, takže ešte nie sú nitky odstrihnuté

decembrovka77
24. okt 2011

@veru0603
ahoj, môžem sa pridať k objednávke?

veru0603
24. okt 2011

@decembrovka77 ahojky, jasné 🙂 Máš zprávu 🙂

pata31
24. okt 2011

@lucia32 tak si predstav, ze nemali ani jednu tu camillu, tak mi je to luto, musis ine vymysliet 😕
som dnes bola u dr, tak som tam skocila... 😉

letuskah
24. okt 2011

@ellysa my sice mame nakrcnikov az az ale isto nam treba este dalsie 😀 velmi pekne 😵 este prakticka otazka davas to pod vetrovku alebo na nu?

miroslava44
24. okt 2011

ahojte baby, poraďte prosím, aká je dobrá vlna na svetríky na toto obdobie a aj na ponožtičky, ďakujem 🙂

ellysa
24. okt 2011

@letuskah pod 🙂

lucia32
24. okt 2011

@pata31 tak trošku som s tým aj počítala, ale vdaka, dala som na výber z tych čo mám, tak nech si vyberú...

letuskah
25. okt 2011

@miroslava44 ja siom babetkam strikovala z red heart baby a teraz ked su vacsi tak red heart lisa a dobre sa z toho tiez strikuje, je to hrubsie a rychlejsie to rastie 😉

monika0001
25. okt 2011

ahojte ..
troška sem nestíham chodiť. malinká mi prestala poriadne spávať.. ☹

monika0001
25. okt 2011

neviem, ktoré som sem už dávala tak ak sa nejaká bude opakovať ospravedlnujem sa...

letuskah
25. okt 2011

@monika0001 ako vzdy klobuk dole, u teba kvantita nie je na ukor kvalite 😵

tintinka
25. okt 2011

@monika0001 robi jak drak...mam podozrenie ze ma miesto jedneho paru, aspon dva tri pary ruk 😀

tintinka
25. okt 2011

a ja pridavam posledny vytvor..sice nie je podla mojich predstav, ale cas nechcel zastat, aby som sa s tym mohla dlhsie pobavit...
na zajtra pre tomiho na halloweensku party do skolky (budu to mat na dvore vecer vonku)

saronka
25. okt 2011

Ahoj, potřebovala bych poradit, háčkuju už od malička, a ted pro malou čapky..ráda bych čapku s ouškama pro miminko.. a to nevím jak přiděláváte? díky moc za info 🙂

baskaj
25. okt 2011

kočky, neviete náhodou niekto ako sa robí takýto V-čkový vzor? http://www.etsy.com/listing/66240790/crochet-ha...

evicka1
25. okt 2011

dakujem kocky to je taka zaqawa. normalne sa mi to zacina pacit 😀

ellysa
25. okt 2011

@baskaj vypadá to na vzorku do DS urobiť DS,RO, DS a v ďalšom riadku do RO, opakovať vten istý vzor

ellysa
25. okt 2011

@baskaj a hrubou vlnou a veľkým háčikom 🙂

lubinka26
25. okt 2011

@monika0001 prosim ta, nemohla by si mi poslat navod na maslicku?

lubinka26
25. okt 2011

ahojte, pridavam posledne vytvory 🙂 skoda, ze nie je viac casu 😖

monika0001
26. okt 2011

@letuskah - Ďakujem 🙂

@tintinka - juj moja kiež ny to tak bolo 😀 Včera som dokončila konečne aj tie čierne štucne a urobila som kráásny šál. až tak sa mi páči, že sii ho idem urobiť aj pre seba 😀
Neskôr pridám foto..

@lubinka26 - no mašličku som robial tak, že som si urobila klasicky iba pásik a potom som to v strede stiahla niťou... a to tak, že som pichla ihlu zhora dolu (neviem to popísať inak ☹ ) a stiahla som to a zauzlovala....
keby si nevedela ako tak Ti to nafotím , lebo ja návody neviem písať 😅
a Tvoje výtvory - krááása !!!

womankc
26. okt 2011

Ahojte, náhodne som našla tento blok, tak by som chcela poprosiť, či mi nejaká maminka nevie poslať návrh na háčkovanú čiapku a háčkovanie kvietkov. Som len štrikovací začiatočník a celkom to aj ide. Je mi jedno, či sa to vyplatí, mne sa skôr páči originalita vyrobených vecí a to, že to decká radi nosia , lebo je to od maminky. Takže som sa minule rozhodla, že sa aj háčkovať trošku naučím. Vopred veľmi pekne ďakujem