Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

denisaaa23
26. okt 2011

@womankc skus pozret na www.mimibazar.cz v kolonke navody je vela ciapociek aj pre uolnych zaciatocnikov. Odtial som sa aj ja naucila...

womankc
26. okt 2011

@denisaaa23 Ďakujem , super prajem pekný deň všetkým

denisaaa23
26. okt 2011

@lubinka26 tie topanocky su perfektne, nemas nahodou navod?

lubinka26
26. okt 2011

@monika0001 dakujem za info, vyskusam a ak mi to nepojde, tak ti napisem a poprosim o nafotenie 🙂 dakuje, ale tak na vas nikdy nebudem mat 🙂

monika0001
26. okt 2011

@lubinka26 ale ver,ze budes ! Ja hackujem 7 mesiac .. Prvy mesiac dom robila deku jednu 😀 druhy mesiac som skusala tasky . Urobila som tri. Ciapky som sa bala, no mi prisli tazke.. No a ked dom sa do toho pustila naplno uz to slo nejako samo 😉

baskaj
26. okt 2011

jeej, pri hladaní mašlí som našla aj ten V-vzor

https://www.youtube.com/watch?v=5ZaupOKNXZY

🙂

azuz
26. okt 2011

@lubinka26 krasne su tie cizmicky, mas navod, ci len tak si ich od oka robila?

lubinka26
26. okt 2011

@denisaaa23 dakujem, ja vsetko robim podla navodov 😀
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7492

denisaaa23
26. okt 2011

@lubinka26 dakujem 🙂

evicka1
26. okt 2011

kocky moje newiete poradit aku wlnku ci qawlnku na jar leto

monika0001
26. okt 2011

pridávam moje nové výtvory 😅

len tú čiapočku neviem nafotiť v takej farbe v akej má byť. mala by byť zelená ale tu vyzerá ako modrá.. ☹

miroslava44
26. okt 2011

@letuskah ďakujem

evicka1
26. okt 2011

diwcatka ako mam urobit bambulky 😢

tweety18
27. okt 2011

Ahojte šikulky... 😉 😉 😉
robíte nádherné dielka, tiež som skúsila uháčkovať svoju prvú čiapočku, a vcelku som s ňou spokojná 😉 síce mi to trvalo dlho,pretože som ju niekoľkokrát párala,ale nakoniec som ju dokončila pripájam foto čiapočky už na mojom modelovi 😀

chcela som sa vás spýtať či nemáte návod na čiapočku so znakom adidas?

@monika0001 nádherné čiapočky 😉 😉 😉 😉 chcela som sa ťa spýtať čo máš tie čiapočky napríklad tú čo máš na fotke vedla tej lienkovej čiapočky, tie také chlpaté začiatky háčkuješ? ak hej akou vlnou? lebo ja som si kúpila tiež takú chlpatú vlnu,ale háčkuje sa s ňou ťažko,či je treba nejaká špecialna vlna???? ďakujem 😉 😉 😉

pata31
27. okt 2011

@evicka1 vystrihni si z kartonu 2 kolieska, aku chces mat velku bambulu, potom vnutri vystrihni mensie kolieska, das tie kolieska spolu a obmotavas vlnu, kym to nemas na hustoooo a pak si to rozstrihnes po obvode, cez tie dve karton.kolieska, zviazes na silno pomedzi ten karton a pak prestihnes tie kolieska...a mas bambulu 😉 alebo si kupis bambulkovac 😉

evicka1
27. okt 2011

@pata31 dakujem ti krasne

dievcatko84
29. okt 2011

Ahoojte, pridavam svoje najnovsie dielka 😉 pre pochvalu 😉 chi 😉

brumca
29. okt 2011

ahojte 🙂 prosim vas, poradite mi aky robite rozmer tej zakladnej placky pri hackovani ciapky pre dospelu babu? ci tiez treba merat obvod, ma to byt prekvapenie ,tak sa nechcem pytat konkretne tej baby na obvod hlavy 😀

snehovavlocka
30. okt 2011

@brumca ja mam obvod hlavy cca 55-56cm/3,14 je 17,5cm placka... ak ti to pomoze 😉 pri dospelych ludoch sa ten obvod snad az tak velmi nelisi a ten centimetrik dva by nemal byt problem. drzim palce,nech to vyjde

dievcatko84
30. okt 2011

@brumca
@snehovavlocka no nechcem strasit, ale ja mam inu skusenost...manzelovi je dobry obvod 55 a bratrancovi, chlapovi ako hora len 53 😖 Tak radsej sprav mensi, ono sa to natiahne 😉 A baba ma vacsinou mensiu trosku hlavu...

baskaj
30. okt 2011

@dievcatko84 tú tuniku s mašličkou si robila podľa toho návodu na MMB? pekná. to je pre Mišku? ako je jej dlhá?

dievcatko84
30. okt 2011

@baskaj nie to je pre novorodenca, je dlha 31cm. Je to podla takeho navodu v anglictine.. 😖 proste sa robi pas a v strede sa oddeli a tak sa znovu spoji a dorobi sa zrkadlovo. Na bokoch sa zosije a je to 😉

hajanka
30. okt 2011

Ahojte, potrebujem radu, chcem upliest decku pre babetko, len neviem akych rozmerov by mala byt, su nejake stavndardne velkosti, alebo to je len podla vkusu? Nechcem aby bola ani velmi velka, ani prilis malicka, taka akurat. Mate nejaky tip?

pata31
30. okt 2011

zeny, vy mate nejake male hlavy, ja mam 57 obvod 😝 abo ja mam taku velku? 😕 😀 😀 ale mm sa stale smeje, ze mam obrovsku hlavu...ta co uz, niekde sa ta mudrost musi zmestit, nie? 😝 😀 😀

lienok1
30. okt 2011

Ahojte všetky...pustila som sa malej do pletenia "jesennej a zimnej výstroje"....posielam foto pre inšpiráciu...tie staršie mám vo firemnom katalogu...ešte mám rozrobenú súpravičku vo fialovom -čiapočku ušianku a šálik...nedávno nám z koníka prišla fialová zimná bundička, tak nech nám to v zime pekne ladí...potom pridám foto... 🙂

stardust
30. okt 2011

Uff, pustila som sa do hackovanej ciapky podla jedneho postupu na minibazare...dufam, ze z toho vznikne nieco nositelne aj v spolocnosti, lebo syn v nej zatial vyzera ako syn rabina 😠 Este mu chybaju tie dlhe kudrlinky 😕, aby ho ludia zdravili shalom.

sofhia
30. okt 2011

@denisaaa23 asi som debil ale to vyhladavanie na MB ceskom mi vobec nefunguje ;o(( porad

sofhia
30. okt 2011

@stardust daj ten link, som zvedava co si nasla. ja mam radsej take tie vytlacene navody.

dievcatko84
30. okt 2011

@lienok1 no naaaadhera!!!!

@hajanka ja som robila 50x50 aelbo 70x70 😉 cca 😉