Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

jarka87
30. sep 2013

@vera_vila ano, dkaujem 🙂

kacenka813
30. sep 2013

pre @monika3000 tu je nafotená výmena priadze, tak ako to robím ja 🙂 😉

monika3000
30. sep 2013

@kacenka813 dakujem za ochotu, uz budem vediet 🙂

sonka31
1. okt 2013

Ahojte kocky, viete niektora poradit s navodom na hackovanu / pletenu kuklu na trojrocne dietatko? Nieco nie velmi narocne 😉

fatima30
1. okt 2013

chripkove tvorenie

marcelkatomas
1. okt 2013

@dada200 ahoj, rada by som ta poprosila o navod na tu fialovu strikovanu ciapocku. Som ale zaciatocnik a zatial som strikovala len stucne, ak by si mi mohla poradit ako mam zmerat dcerke hlavu na ciapku a tiez kolko ociek treba dat, dcerka ma 4roky. dakujem velmi pekne, marcela

macickarebeka
1. okt 2013

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Chcela by som uhackovat ciapocky pre male babetko. Aká velka ma vsak ta ciapocka byt a z akej vlny ju mam hackovat?

macickarebeka
1. okt 2013

@broucek2 ahoj, ako si robilaprosim ta ten farebny salik a tu farebnu capicu, co ma ten macko na hlave? - prva a posledna fotka.
A eate ta akoby baretka?

monika837
1. okt 2013

Ahojte, ake mate skusenosti s priadzov ANETA? Dakujem za odpovede.... 😉

broucek2
1. okt 2013

@macickarebeka šála je zde https://www.modrykonik.cz/fotoblog/broucek2/alb...
a čepice s baretkou jsou dlouhé a reliéfní sloupky.
1. řada 18DS (včetně 1.jako 2 ŘO)
2. řada: 2 DS a 1 PRS opakovat až do konce (bude 18 DS a 9 PRS) - vždy háčkuji DS těsně před a za reliéfní sloupek. Takto to dělám až do dostatečné velikosti placky. V dalších řadách pak píchám DS hned vedle PRS a před další už DS nepíchám.

Takto je dělaná čepice i baret

dada200
1. okt 2013

@marcelkatomas Ahoj,všetky moje čiapky sú háčkované,ja neštrikujem,ale háčkovaný návod ti viem poskytnúť aj ako si zmerať správne obvod hlavy.

macickarebeka
1. okt 2013

@broucek2 dakujem. ten reliefny stlpik nepoznam, nie je niekde navod?

madlenka29
1. okt 2013

holky můj poslední výtvor 🙂

fatima30
2. okt 2013

kocky nemate niektora navod na take vejarikove prstrence na servitky neviem ako to spravne nazvat 😀 😀 😀

esmemia
2. okt 2013

Ahijte zienky,prosim vas aj Merino je vhodne na zimne ciapky?Dakujem

vera_vila
2. okt 2013

@esmemia Ano, dá se... Merino hřeje, ale příze je to tenší, takže bych volila nějaký vzor s reliéfními sloupky...

vera_vila
2. okt 2013

@macickarebeka tady máš na reliéfní sloupky video Reliéfní (plastický) dlouhý sloupek píchaný zepředu a zezadu

https://www.youtube.com/watch?v=HZ1EPQWFaB0
vera_vila
2. okt 2013

@macickarebeka Velikosti čepiček najdeš tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10632 - je to přibližné, pokud to nemáš jako dárek, tak si přesně nechej hlavičku změřit... Jinak příze záleží na tom, na jaké období chceš čepičku háčkovat...

esmemia
2. okt 2013

@vera_vila dakujem no to bude problem,lebo potrebujem cisto dlhe stlpiky

vera_vila
2. okt 2013

@esmemia tak potom vzít menší háček - tak č. 3,5

esmemia
2. okt 2013

@vera_vila a co ntak vacsi hacik a dat ju dvojmo?alebo elian nicky tak dat dvojmo? ....stala sa mi hlupa vec,mam objednavku na ciapky a mala byt cerveno-biela kombinacia a modrobiela a ja som si objednala vlny a pani to dne uplne zmenila a potrebujem 6klbiek siveho tanga a 3 klbka tyrkysoveho tanga a vyzera to tak,ze hoa si pani nebude mat a neviem ci mi vobec zmeni objednavku-zmenu farieb,preto som sa pytala,na to merino ak by mala z neho tie farby,tak by som zobrala to merino

vera_vila
2. okt 2013

@esmemia Dvojmo klidně může být, i ten Elian... Šedé Tango je k nesehnání, sama jsem ho sháněla a nepodařilo se - prý je dlouhodobě nedostupné...

yarnie
2. okt 2013

Niečo pánske. Hipsterská čiapka a nákrčník.

esmemia
2. okt 2013

@vera_vila no tak ja neviem co idem robit. Uvidim co mi odpise ta pani,ale nic pozitivne necakam. Velmi pekne dakujem. Dobru noc 😀

dana_l
2. okt 2013

@mamamajka ta biela ciapocka (str 610)je strikovana? mozem poprosit navod? dakujem

dana_l
2. okt 2013

@evka555 aj ja si prosim navod na tu ciapku s prepletanymi vrkocmi

uz vidim ze si pridala kde hladat

vera_vila
3. okt 2013

@dana_l Ta čepička je háčkovaná a návod je tady https://www.modrykonik.sk/fotoblog/janake/album...

mamamajka
3. okt 2013

@dana_l Nie, je háčkovaná, robila som podla tohto návodu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/janake/album... 🙂