Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrianka1712
24. feb 2014

@kadri Ďakujem, snáď mi to pôjde a podarí sa mi raz niečo uháčkovať 😵

hasleerka
25. feb 2014

pre malú 1-ročnú zákazníčku ... dúfam že je bude dobrá...

sylvial
25. feb 2014

Nádherné.

zuzkaanicka
25. feb 2014

@tretulka prosim Ta, kde je navod na ten krasny fialkovy svetrik? 😉

hasleerka
25. feb 2014

žienky prosím vás kupujete vlnu v obchode či aj niekde na nete objednávate ??? prípadne poradte na akej stránke???

tretulka
25. feb 2014

@zuzkaanicka uz som to sem davnejsie davala, len sa mi to nechce hladat, tak nech sa paci 🙂

zuzkaanicka
25. feb 2014

@tretulka Dakujem velmi pekne 🙂 ... velmi sa Ti podaril, tak si ma inspirovala 🙂

tretulka
25. feb 2014

@zuzkaanicka dakujem, tesim sa ked sa pochvalis svojim vytvorom Ty 😉, ja prave dokoncujem dalsi, ale to je klasika, z MMB a la next tusim a uz mam v merku dalsie kusky, len dufam, ze ich bude ta moja mala potvorka aj nosit 😀

zuzkaanicka
25. feb 2014

@tretulka ja mam dlhy zoznam, ale tento svetrik je taky nezny-hned ma zaujal 😉 ... takze ked dopletiem pulover pre starsiu dceru, tak asi pride na rad tento 😉 ... prepasujem ho na popredne miesto zoznamu 😅 ... a uvazujem, ze aj ja by som nieco podobne na sebe zniesla 😉

tretulka
25. feb 2014

@zuzkaanicka zoznam toho co by som chcela uhackovat, usit a pod. je u mna straaaaaasne dlhy, dufam, ze aspon nieco sa mi podari zrealizovat 🙂

zuzkaanicka
25. feb 2014

@tretulka presne-mam tri zoznamy-pletaci, sici a hackovaci 😅 ... a potom su zoznamy povinnych veci, ktore si ani pisat nemusim-tie nepatria ku konickom ako tie tri spomenute 😅 ... dokazala by som vyplnit aj tri zivoty 😅

dana1977
25. feb 2014

Dobrý večer má niektorá z vás dorku z roku dvetisicjedna prvé čislo potrebovala by som postup na modrí svetrík .
odpoved mi napište do pošti dakujem

nerreidda
26. feb 2014

Nemáte některá tip na klučičí svetr, nějaký tenší? Nějak mě nenapadá,jak ho uplést. Díky 🙂

tretulka
26. feb 2014

a dalsi kusok pre moju pusinku, uz len gombicky prisit

piranka
26. feb 2014

@zaneta123 Zanetka mohlz by som poprosit navod? Dcerka chce nove ponco a tento vzor by sa jej urcite pacil🙂 dakujem

zaneta123
26. feb 2014

@piranka a ktorý konkrétne?

anucy
27. feb 2014

@baskaj
dobrý den, chcem sa opytat ako to robite ze to mate tak pekne okruhle

hasleerka
27. feb 2014

babule môžem vás poprosiť ... viete mi poradiť aký pulovrík urobiť 12 ročnej dcére ... neviem čoje teraz in...

beatricer
27. feb 2014

@hasleerka popozeraj tu, sú tu krásne veci či pletené alebo háčkované, je tam 20 strán snáď sa ti niečo zapáči
http://www.liveinternet.ru/users/3415588/rubric...

lucka654
27. feb 2014

pre moju malú parádnicu 🙂

meggi0201
27. feb 2014

Baby poraďte.........nechápem, háčkujem už dosť dlho, a nikdy som takýto problém nemala, mám spraviť čiapku tak na 9 mesiacov, podľa tabuliek obvod tých 44cm, placka mi vyšla presne 14cm, no som v polovičke čiapky, a zdá sa mi to akési veliké, natiahne to aj môj 3 ročný syn, čo má 49hlavu.... placku som nerobila o cenťák menšiu, to robím až od 50cm vyššie, no neviem, som z toho jeleň

harula1
27. feb 2014

@meggi0201 no ja musim povedat, ze param skoro kazdu ciapku presne z tohoto dovodu :(

meggi0201
27. feb 2014

@harula1 mne sa to stolo prvý raz 🙂 že mi to nesedí :( nechápem, asi to bude tou tenkou vlnou

harula1
27. feb 2014

@meggi0201 no ja to robim vzdy podla toho vzorcu a niekedy sadne ale skor to param minimalne jeden krat 🙂 Preto tak nerada robim na objednavku, resp. rada ale tak ze si to vyskusaju a az ked je dobra, tak ju dorabam

baskaj
27. feb 2014

@anucy to nebol môj výtvor.

meggi0201
27. feb 2014

@harula1 však práve, najlepšie je vyskúšať, len to mimi má teraz mesiačik, a keď bude mať tých 9 bohvie, akú bude mať hlávku, či menšiu, väčšiu, či priemer no neva čo už dajak to spravím

anucy
28. feb 2014

@baskaj
Uz som zabudla o com sme sa bavili