Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ninka1234
10. okt 2013

@tomaskovamaminka super ďakujem, skúsim pozrieť

blka
10. okt 2013

@nika1985 Já myslím, že je to hodně individuální. Syn má 4,5 roku a hlavičku 47cm. Dělala bych max. 50cm. Někde na MMB byly průměrné míry hlaviček.

pupavka_pupavka
10. okt 2013

prosim vas poradte mi nejkau hrubsiu vlnu na zimnu ciapku 😉

nikush
10. okt 2013

Prosim, neviete mi niekotra poradit, s kolkymi RO mam zacat retiazku na svetrik pre mesacne dieta. ja som to uz asi 3krat parala, nesedi mi to...prosiiiiim... skusala som aj oblukove sedlo aj to tzv. nextikove...dietatko ma tak 52 cm, male utle ledva 3,5 kila ;)
vdaka

lusinda2000
10. okt 2013

ahojte hačkárky, chcela by som sa spýtať,akú vlnu odporúčate na detskú deku do kočíka? myslím nejakú hrubšiu...ďakujem.

louisiana
10. okt 2013

Ahojte baby, som totalny zaciatocnik 😒 neviete mi poradit?
nasla som toto:
http://evule-kotule.blogspot.sk/2010/01/hackova...

lenze ja ten navod nechapem ☹ pise se urobit 121retiazkovych ociek, o 4. oka od kraje uháčkovat první dlouhý sloupek. moja otazka: mam 121 retiazkovych ociek. ale co spravim s prvymi 3 okami?

diky moc za kazdu radu 🙂

kadri
10. okt 2013

@louisiana prve 3 ocka preskocis, nahradzaju 1. dlhy stlpik. cize budes mat 118 + 1 ds

kadri
10. okt 2013

neposti, malo byt nespoti 😀

cicimon
11. okt 2013

baby, ake zimne ciapky robite, tak aby neboli velmi dierovane?

evka555
11. okt 2013

tak hotovo 🙂

vera_vila
11. okt 2013

@cicimon Většinou jen DS nebo křížené DS nebo vzory s reliéfními sloupky - koukni na MMB, inspirace je tam dost 😀

vera_vila
11. okt 2013

@lusinda2000 Na zimní deku - Lada Luxus, Yetti, Tango nebo nějaké huňaté, třeba od Vlniky... Hodně teď "letí" příze dolphin baby - na deky je suprová...

vera_vila
11. okt 2013

@nikush udělej si zkušební vzorek - nahoď si několik ŘO, udělej si tak 3 řady vzoru, který na svetřík budeš používat, změř si, kolik je 10 cm a podle skutečné velikosti miminka nahoď potřebný počet ok... Tady podle té tabulky jsem se řídila, když jsem háčkovala šatičky pro roční holčičku (které v té době byly 2 měsíce) http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10632

vera_vila
11. okt 2013

@pupavka_pupavka čistá vlna pro děti moc není, to spíš maximálně tak merino... Akrylem nebo kombinací akrylu a vlny nic nezkazíš... Já můžu doporučit třeba Tango nebo Doru nebo Lada Luxus, Yetti... Suprová je i Fiona (ale někteří říkají, že kouše, mě kousala na první pohmat, ale jak jsem s ní začala pracovat, tak je velice příjemná a nekouše vůbec), má krásné barvy...

lubilienka
11. okt 2013

@evka555 jej krasna, je niekde navod? aky je to vzor? dakujem

lusinda2000
11. okt 2013

@vera_vila ďakujem za odpoveď...a ako sa pracuje s tou dolphin baby, máte skúsenosť? vyzerá veľmi zaujímavo a pekne.ešte sa Vás spýtam,stačí to jednojito alebo dať priadzu dvojmo? a s akým háčikom? som začiatočník,ale tak dečku hádam zvládnem 😉

letuskah
11. okt 2013

@evka555 toto je cista provokacia 😵 😵 😵 dakujem

vera_vila
11. okt 2013

@lusinda2000 já s ní zkušenost zatím nemám, ale měla jsem ji v ruce a všichni si ji moc chválí (mě finance momentálně nedovolí ji na deku koupit, i když o ní už asi měsíc sním), je velice příjemná, rychle přibývá... Určitě bych z ní dělala jednoduše, je poměrně silná a háček bych použila tak 6 nebo 7 (klidně ten větší)

lusinda2000
11. okt 2013

@vera_vila a smiem sa spýtať,koľko klbiek by mi asi bolo treba na tú deku? nejaký rozmer do kočíka.

pupavka_pupavka
11. okt 2013

@vera_vila dakuem,ja som objednala jada luxus tak uvidim aka bud eeste som ju nemala 🙂

vera_vila
11. okt 2013

@lusinda2000 píšou, že na deku vel. 70x82 cm je spotřeba 400g (tedy 4 klubíčka)...

dada200
11. okt 2013
lusinda2000
11. okt 2013

@vera_vila dakujem veľmi pekne 😉

kadri
11. okt 2013

@vera_vila a poznas eskimo, nepal od dropsu alebo maxicolor od vlnapu? suhlasim, klasicky spracovana ovcia vlna typu sumavska od sds pre male deti nie je. ale tieto, to je nieco uplne ine 😉

vera_vila
11. okt 2013

@kadri Příze od Drops jsou fajn, i vlněné, o těch vím, že nekoušou, ale i tak bych šla spíše do merino-přízí... Maxicolor jsem ještě v ruce neměla, u nás v obchodě to nikde neprodávají...

ninka1234
11. okt 2013

@tomaskovamaminka dakujem za tip, bambulky už mám 😵

zita19
11. okt 2013

Babenky, dlzka, sirka a dlzka rukavov na pulovrik pre 2rocne dievcatko. Taky dlhsi pod ritku. Chcem upliest pre kamoskinu vnucku ako revans za veci pre babatko, co nam postupili a nechcem ist malu premeriavat. Chcela by som prekvapit.

kadri
11. okt 2013

@zita19 tu su dobre navody s rozmermi, zroluj uplne dolu, je tam nakres s mierami pre viac velkosti

http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i...

esmemia
11. okt 2013

Ahojte prosim vas poradite mi ako sa vola zakoncenie na tejto ciapke? Dakujem