Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

josefa
2. sep 2008

ahoj, nepletly jste nekdy sloni cepici? myslim tuto http://branakdetem.cz/det_obr.htm?pod=detail/ma...
shanim navod, bez nej to asi nezvladnu, a hodila by se nam na zimu

ma_se
2. sep 2008

vivere....teraz maju pekne vlny v toptexe a na zimu sa mi pre deti osvedcila BERUSKA...ale ju pletiem dvojito...aj tak sa oplati.... 😉

ma_se
2. sep 2008

vivere tesim sa na tvoje veci....pekny den...

ma_se
2. sep 2008

josefa....tazko takto...lebo ja by som ju musela vidiet celu a mozno by som z toho nieco vytvorila 😉
iny pohlad na nu nemas?

josefa
2. sep 2008

ma_se jeste http://branakdetem.cz/det_obr.htm?pod=detail/ma... a http://visnaturae.mimishop.cz/shop/foto586556.jpg
vic jsem nenasla, ale neco podobneho uz u nas kdysi bylo, mozna nekdo nekde navod ma...

ma_se
2. sep 2008

to je nieco podobne ako kukla,len toto je nejak inak ten spodok na ramena pekne sadne...a tvar vidno celu...skusim este napisat jednej sikovnej,co tiez pletie ci ona sa s tym nestretla... 😉

josefa
2. sep 2008

dekuju, ses zlata 🙂

ma_se
2. sep 2008

no takze nie, nestretla... 😢

josefa
2. sep 2008

skoooda, ale stejne dekuju!

ma_se
2. sep 2008

nemas za co... 😉

horehronka
3. sep 2008

mozete mi poradit?

STRATILA sa mi stranka z tohoto fora, kde boli ukazky pletenia napr. PONOZIEK, RUKAVIC, a pritom sa kliklo na video, kde to ukazali ako na vec... prosim, kto tuto linku uverejnil moze mi dat odpoved? Bolo to dnes a v history stranok to nemozem naspat najst, neviem preco.
VDAKA!

ma_se
3. sep 2008

Pekne rano josefa....ja som nad tym rozmyslala,keby som chcela dalo by sa to upliest,ale po mojom ja by som plietla....
ja by som uplietla spodok to na ramena,potom by som navliekla na vystrih/pre hlavu/okruhle ihlice a plietla by som kuklu/alebo nemusia byt okruhle ihlice/..len tak aby cela tvar bola odkryta....a nad oci by som urobila silt...a vrch by som urobila na sposob capice a bombulku...aby to tak nepriliehalo uplne ku hlave....ak mi das mail poslem ti ako si to ja predstavujem.../az pride dcera domov tak by som ti to poslala...ak chces...
keby som mala komu to dat tak ja by som to aj uplietla... 😉

josefa
3. sep 2008

Ahoj Ma_se, myslim, ze to chapu, jak to myslis, ale tak bych to asi nezvladla. Ja mam taky nejakou predstavu, ale opacnou - nejdriv bych udelala prostredni cast a pak dva bocni ktere by z nech vychazely a pod bradou bych je spojila. Vse by pokracovalo az na ramena. Jen si neverim, zebych to odhadla...proto shanim navod asi spis na kuklu (kterou bych uz podle sebe prodlouzila) ve kterem bude napsano kolik ocek v ktere rade 😉
Ale povedlo se mi zaukolovat babicku, ze nam neco udela, tak snad se ji povede 🙂

ma_se
3. sep 2008

Ahoj josefa...ale zvladla,len silt je trosku zlozity...inak by to nic nebolo,ale ked uz to mas dohodnute s babkou tak to nechaj na nu...a potom sa ozvy a posles foto...ja som sa pokusala urobit strih,ale poriadne nevydno celu tu kuklu s capicou...a mas pravdu tam treba aby boli presne popisane kde kolko ociek treba...aby to sedelo presne na hlave atd.pekny vecer prajem 😉

josefa
3. sep 2008

pekny vecer i Tobe, dam pak vedet az babicka vytvori... 🙂

vivere
8. sep 2008

ahojte, tak pridavam do albumu aj ja nejake obrazky mojich vytvorov pre deti 🙂 zatial ich nie je vela /tych pre deti/ a hlavne nemam vsetky nafotene ☹ tak len tie novsie pridam.

ma_se
18. sep 2008

josefa...jasne...prepac,ze az teraz sa ozyvam,ale nemala som toklo casu...budem rada a rada sa pozriem...pa...pekny vecer...

zouza
25. sep 2008

ahoj dievcata, sikulky... Poradte mi. Idem byt babickou (aj ked teda relativne mladou), a uz som vypadla z detskych velkosti. Chcela by som buducemu drobcekovi upliest nejake svetriky a doplnky, ale az na vek nejakych 5-6 mesiacov, na start toho maju mladi neurekom. Lovim v pamati, ze by to mohla byt tak 68-72-ka, ale nie som si ista. Cakam netrpezlivo na tipy... 😉
Dves som v BA objavila perfektnu galanterku, maju tam veci na opletenie, vysivanie, dekoracie, deky... od vymyslu sveta. Nadherne!

gucz
25. sep 2008

tak 68 je do 6 mesiacov, 74 od šesť do deveť, a 80 je od 9 do 12 mesiacov, ale toto číslovanie je len orientačné.

zouza
25. sep 2008

Gucz, vdaka,
a neporadis este, kolko ma taky maly clevek obvob bruska, pripadne velkost ciapocky? Dik 🙂

telinka
25. sep 2008

zouzi...ja mam 9 mesacnu dcerku a ma obvod hlavicky 44cm a podla mna najlepsie urobis ak si pozadovanu velkost zmerias podla nejakej hotovej mikiny trebars aj v obchode 😉

kili
25. sep 2008

mám asi dosť trápnu otázku na vás 😅 , neviete, ako sa začína? teda ten prvý riadok? som si myslela, že už si to konečne zapamätám, ale nestalo sa tak a plietla som naposledy pred 1,5r

bambusko
25. sep 2008

kili

https://www.youtube.com/watch?v=mwwIyoxNu8g

ja ale nahadzujem na 2 ihlice sucasne a utahujem, aby to bolo pekne rovnomerne a volne a potom jednu vytiahnem z ociek

kili
25. sep 2008

dík, ja tiež na dve 🙂

kili
25. sep 2008

no fain, úvod už mám, ako sa pokračuje? 😀
ale nie, potrebujem radu. chcem uštrikovať také dva tunely na miesto šálov. teda začala som mám 60 očiek, potom budem postupne uberať. mama mi povedala, že si mám označiť dva kraje a z nich vždy jedeno očko ubrať. a ešte nechápem, že ako mám jeden riadok hladko a druhý obradko, keď idem furt dokola 😕 , rozoznám, kde jeden riadok končí a druhý začína? a ešte, nie je lepšie štrikovať napr. 2x hladko a 2x obradko, aby to bolo pružnejšie?

bambusko
25. sep 2008

kili, ak to ma byt pruzne, lepsie je strikovat vzorom 2/2, zaciatok riadku je tam, kde ti visi koniec vlny z naberania ociek, ak budes robit vzor, pekne to bude videt a rozoznas to 🙂

kili
26. sep 2008

tak ja už som aj doštrikovala ☹ , nejde to, je to moc krátke na tie ihlice čo sú spojené, musím to tými 4my, ale mám len 3 a ani neviem, ako sa to robí, takže v nedelu ideme k mame, tak mi to musí ukázať. no hádam to do zimi stihnem 😒

telinka
26. sep 2008

kili a keby si urobila obdlznik a potom zhackovala alebo pekne zosila...to by bol problem???

kili
26. sep 2008

problém by to nebol, ale ja by som chcela tunel, no 😀 😀 😀

pebi
26. sep 2008

já bych pletla moc ráda, jenomže umím jen základy a drtivá většina návodů je pro praváky. Já jsem levák a když mám z obrázku vyčíst, co vlastně mám dělat a ještě si to představit zrcadlově, tak musím přiznat, že jsem líná... 🙂 Ale vlnu nakoupenou mám a věřím, že na ni dojde 😉