Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

olina22
25. feb 2013

@fatima30 navod som raz nasla na youtube ale stanku neviem

adelka89
25. feb 2013

tak já taky přidám poslední výtvor, omouvám se za kvalitu fotek

lucia37
25. feb 2013

@janabanc čistá nádhera , ako vždy 🙂

janabanc
25. feb 2013

@lucia37 dakujem 😉

ducik
25. feb 2013

@fatima30 jojo, je dost tuha, ale u tech zimnich cepic nevadi. jsou ale delane na dospele, na prcka bych asi zvolila radej treba perletu luxus, v ni jsem ale nenasla takovy odstin zelene, jaky jsem potrebovala. zas to dobre drzi tvar 😀
a podsite nejsou, to jsem jeste nedelala a prijde mi itak dost tepla 😉

kubisovaanna
25. feb 2013

ahojte prosim neviete na ktorej stranke by som nasla navod na ciapku s napisom bola by som vdacna nemozem to najst dakujem

janabanc
25. feb 2013

Cepcek

fatima30
25. feb 2013

@ducik
diki

fatima30
25. feb 2013

kočky ja si pripadam pri vasich dielkach dost frustrovana a demotivujuca,vy ste take sikovne a ja mam len zopar ciapok a na taky krasny svetrik co tu mali baby si asi netrufnem...... 😝 😝 😝
ach jaj a este neviem vobec citat obrazkove postupy.... 😠 😠 😠 😠 😠
ja mam tusim den d
a dalsia vec co ma stve je ze pre chlapcov sa daju robit iba s dlhym polodlhym stlpikom a ziadne krasne pikotkove,vejarikove olemovania a ten nadherny krokodili vzor ach jaja

fatima30
25. feb 2013

@janabanc
je nadhernyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy,prekrasny len skoda ze nemam dievcatko!

wewe22
25. feb 2013

@kotito mohla by som poprosit navod na topanocky?

letuskah
25. feb 2013

@fatima30 no mne daco hovor ale ja mam nastastie dve netere, su uz sice velke ale kde tu zbucham aj pre ne daco. vacsej ani nie ta ma 15 a to sa jej tazko trafit do vkusu ale mensia bude mat 9 tak tam sa este da...

vera_vila
25. feb 2013

@poisonblu Tak mi právě přišel e-mail, že Lusy už je v prodeji - a je to tam! http://www.pleteni-prize.cz/index.php?option=co...

wewe22
25. feb 2013

dnesne boticky

tomaskovamaminka
25. feb 2013

Ahojte, prave som nasla tuto temu a musim vas vsetky pochvalit🙂 Presla som zatial iba par stran, ale videla som peknucke fotecky🙂 Ked budem mat chvilku tak sem tiez nieco vlozim ak nebudete proti?🙂 Mozno aj po radu zajdem. ;)

ssussie
25. feb 2013

zeeeenyyy poradte prosim - malemu som uhackovala ciapku, rukavky a chcem k tomu aj nakrcnik - taku tu satku, ale neviem ako. Videla som kopec navodov na vejarove stlpiky a ten vzor mi pride dievcensky, to nieco jednoduchsie nie je? Neda sa daco len z DS - ze zacnem od vrchu budem uberat az dokym nebudem mat spic? .... ☹

vera_vila
25. feb 2013

http://www.pleteni-prize.cz/index.php?page=shop... - holky, zkoušely jste nekterá plést nebo háčkovat z této příze? Jak vypadá "úplet"? Strašně mě to láká pořídit 🙂

vera_vila
25. feb 2013

@ssussie Já si myslím, že to zvládneš i bez návodu... Pokud chceš od vrchu, tak řetízek dostatečně dlouhý, v každé druhé řadě sháčkovat 2 krajní očka na každé straně... A možná bych ho radši udělala z KS třeba ob jedno očko nebo PDS, nevím, jakou máš přízi...

luckybara
25. feb 2013

ahoj devcata dlouho jsem tu nebyla,doma jsem nelenila vlnáčky s lerici,hotovy,svetr rozpleten jak ho dokončím hodím fotku...jinak pěkně pracujete...krásné fotky 🙂

letuskah
25. feb 2013

@vera_vila vyera super ta vlna, z podobnej som plietla a bolo to pekne takze tato nebude horsia. hackovane neviem ako moze vyzerat ale tiez urcite nie zle. nemat tu tony vlny tak by som si ju kupila 😵

@ssussie kludne sprav ako pises, mozes sriedat 5DS a 5KS a v dalsom riadku na KS das DS a na DS das KS a aj ked to bude rovnakou vlnou tak ti to spravi take reliefne vlnky vhodne aj pre chlapca. teda ak to nechces mat len DS a na bokoch zhackuj vzdy 2stlpiky az po spic. ale ja by som asi robila od spica a rozhackovala na bokoch, nerada zhackujem na bokoch neviem preco

ssussie
25. feb 2013

@vera_vila @letuskah baby diki. Asi pojdem na KS - vlnu mam elian ... a to ked pojdem ob ocko - nebude sa to vlnit? 😖

vera_vila
25. feb 2013

@ssussie Ob očko jsem myslela tak, že mezi KS budeš dělat 1 řo, ono to pak bude takové řidší a lehčí, ne takové tuhé, jako jen z KS

zuzanka1984
25. feb 2013

@silviatkoo krasna ciapocka, mozem poprosit navod na kvietok, dakujem =)

sonica
25. feb 2013

@janabanc nebol by prosim navod? je nadherny 😵

stepul
25. feb 2013

Prosim nemate nekdo navod na uhackovani pejska,medvidka?dekuji moooc

janabanc
25. feb 2013

@sonica bohuzial je robeny len ta z hlavy ake vacsina mojich veci

olga1306
25. feb 2013

topik pre moju paradnicu Sophi

johanka.
25. feb 2013

@poisonblu dnes mi akurat prisiel e-mail od elianu, ze lucy zaradili do predaja: http://www.priadza.sk/

johanka.
25. feb 2013

aha, vidim, ze ma @vera_vila predbehla...

kubisovaanna
25. feb 2013

@janabanc prosim ta a navod by si dala?