Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

simisi
25. sep 2012

@meggi0201 dakujem,toto je uz piata zimna pre moju princeznu 😀 😀 😀
je velmi jednoducha,vcera vecer som zacala a dnes vecer hotovo/cez den nestiham/,zakladna placka su dlhe stlpiky a dalej 2predne reliefne stlpiky a 3 zadne...uplne jednoduche 😉

mykky
25. sep 2012

Nemáte niekto návod na háčkovaný šiltík? Stále len páram, lebo mi nechce pekne stáť. ☹

zfidorka
25. sep 2012

@mykky
ja som ho robila podla tohto navodu a stoji dobre...
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8715
v diskusii je popisany silt:
já ho dělá od oka, ale jednoduše si změřte na hotové bekovce od kud opo kud ho chcete mít a označte šňůrkami jiné barvy , já měla myslím 36 očí . První řádek nepřeháčkuju klasickými krátkými sloupky ale předními reliéfními, aby se trochu zdvihnul , ve druhém řádku každý druhý nebo třetí zdvojíte, aby se neztáčel dolů a pak háčkujete tam a zpět, s tím že vždy na krajích sháčkujete. Pokud ho chcete větší tak budete v jednom řádku sháčkovávat na krajích a ve druhém zase ne. Podle toho jak velký ho chcete. Já dělám jen takový menší , 4 řady po sobě jdoucí jsem sháčkovala a další 4 jen přeháčkovala. Na konec celou bekovku můžete přeháčkovat kr.sl..

zuzka72
25. sep 2012

@janefonda 😵 taky jsem včera byla nucená uháčkovat panence obleček, aby ji nebylo zima 😀

lilyen2011
26. sep 2012

Vie mi niekto poradiť návod na štucne?? ďakujeeem !!! 😀

mirenkam
26. sep 2012

Ahoj holky, prosím Vás, jak se správně dělají přechody mezi jednotlivými barvami při háčkování, když třeba chci dělat pruhovanou čepičku... Díky moc 🙂

zfidorka
26. sep 2012

@mirenkam tu je komplet zoznam videi navodov na hackovanie
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23&user=41829

mirenkam
26. sep 2012

@zfidorka děkuji moc - mrknu na to 😉

doky
26. sep 2012

ahoj holky, dneska jsem si všimla, že existuje tato diskuze, tak se jdu na vás podívat. Taky háčkuju, ale album na koníku jsem si smazala, ale mám album na FCB, pokud by měl někdo zájem,hodím odkaz

@saskarisko zakončení u té čepičky s předchozí stránky si myslím, že jsou to řetízková oka přichycená, každé x té očko tou jednou barvou a další řada bude to samé, ale vpichované do mezírky mezi...aspoň tak mi to připadá. Ale je to dobrá inspirace, každopádně někdy zkusím..🙂

janefonda
26. sep 2012

@zuzka72 no nejake zimne oblecko pre babiku bude aj u nas treba 😀

janefonda
26. sep 2012

@lenica81 mne sa s totuto ale celkom dobre robilo. Aj sa dalo vidiet kde su ocka.

letuskah
26. sep 2012

@zuzka72 ake pekne hunate babo 😵 este ked sa starsi hral s babou som jej strikovala pulovrik aj papucky ale tento mladsi ju len vyzlieka, tak sa mi ani nechce mu nove robit, ale uz by sa mu zislo obmenit satnik 😀

majkak99
26. sep 2012

zase nieco nove 🙂

majkak99
26. sep 2012

@meggi0201 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8019&user=... skus si pozriet toto. mozno ta nieco inspiruje. navod je naozaj jednoduchy a robi sa to rychlo 🙂

susy29
26. sep 2012

Ahojte, robili ste už háčkované šperky, náušnice? Máte návody, lebo ja som hladala ale nič nenašla ☹ Chcela by som vyskúšať a prekvapiť švagrinu ale aj seba na Vianoce. 😉 . ďakujem za každú radu !

cukor
26. sep 2012

ahojte...som tiež začiatočník a potrebujem poradiť.chcem ukončiť čiapočku.poznám už pikotky,oblučiky a klasicky kratky stlpec.poradíte este nejaké zakoncenia????dakujem

glascat
26. sep 2012

@janefonda Ahoj, mohla by som poprosiť o návod na tú ružovú čiapočku s uškami? Veľmi sa mi páči... 🙂

janefonda
26. sep 2012

@glascat ahoj, to je klasicky dlhy stlpik cela ciapocka, potom urobene usanky- ja to robim tak ze si polouim ciapocku naznacim kde usanky zacinaju a kde koncia, potom ich tam urobim. Ked ich mam hotove celu ciapocku obhackujem kratkym stlpikom vratane tych usaniek. A uska som robila zvlast. To som si urobila retiazku z 10 ociek, do nich som porobila kratky stlpik- cize mi vzniklo 10 stlpikov, potom znova 10 stlpikov, potom som ubrala v dalsom rade o jeden z oboch stran- cize som ich mala 8, zasa som robila dalsi rad z 8 stlpikmi, dalsi bol uz len 6 a potom 4. A cele zasa obhackovat a vznikne take usko. A nasivam ich potom na ciapocku 😉 Ja neviem moc vysvetlovat hackovanie, tak neviem ci ma chapes...ale niekde na nete take isto je ze ako sa to robi.

letuskah
26. sep 2012

@cukor mne sa velmi paci raci stlpik, zakoncujem tym skoro vsetko aj pletene 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Z_DPQw2Dykg

podla tohto som sa ucila

lenica81
26. sep 2012

@janefonda ta moja ma tu hlavnu nitku strasne tenucku, aj ta tvoja, normalne muchlanica je z toho, ako kobercek... 😅 ale som si povedala, ze asi skusim to uhackovat, co som kedysi davno robievala, hadam otvorim ten spravny suflicek a kuknem aj tu nejake navody, ved sa cinite, aby sme sa my neznale mohli realizovat... 😉

janabanc
26. sep 2012
lussy23
26. sep 2012

@zuzka72 krásny
@janabanc krásne
@majkak99 krásne

vierka0
26. sep 2012

@janabanc ten kvet je bajecny, nemas niekde navod ??

lussy23
26. sep 2012

@simisi krásne. ako sú urobené tie vrkoče? respektíve, ako sú pripevnené na tej čiapke.
@meggi0201 krásne dielka

janabanc
26. sep 2012

@vierka0 Bohuzial nemam to je len tak z hlavy

vierka0
26. sep 2012

@janabanc to su dva riadky, ten druhy si iba rozhackovala ?? 🙂

janabanc
26. sep 2012

@vierka0 ano presne tak

meggi0201
26. sep 2012

@majkak99 Ďakujeeem moc moc moc, fakt to nie je nič zložité 🙂 už sa neviem dočkať, kedy mi príde vlna a idem na ňu 😀

karotkaa
26. sep 2012

Dievcata, nemate navod na aplikaciu oslika - iacika, iba prisit na ciapocku. Vdaka kazdej rade.