Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
30. jan 2011

a jedna s houbičkami 😉

dievcatko84
30. jan 2011

@iloha jeeej tie su krasne!!!

emicka09
30. jan 2011

@iloha - moc krásná! 😵 jak jsi dělala ten kraj - vypadá to moc hezky!

iloha
30. jan 2011

@emicka09 obyčejná řetízková oka, vždy 5 řetízkových ok a jedným krátkým sloupken přichytit a zae 5 řetízkových ok přichytit a pak jinou barvou to samé ale přichycuje se doprostřed oboučku. Dělá to jako vlnky............. Zkusím poslat lepší detail 😉

iloha
30. jan 2011

tady se střídají tři barvy, ta třetí byla dělaná v proti směru 😉

emicka09
30. jan 2011

@iloha - jé - to je tak až tak jednoduchý 🙂 děkuju moc za vysvětlení 😉

dievcatko84
31. jan 2011

@iloha aj ja sa pripajam ku podakovaniu 😉 je to fakt jednoduche a ako pekne to vyzera!!

emicka09
31. jan 2011

děcka a ještě se vás zeptám - z čeho háčkujete čepičky/kloboučky na jaro/léto? včera jsem našla takovej:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5987
akorát mám problém, že nevím, z čeho - z vlny nebo bavlněný příze?

dievcatko84
31. jan 2011

@emicka09 ja zvyknem z bavlnenej priadze,ale aj ked je tenka vlna tak je to mile, vtedy je torsku teplejsia ;+)

iloha
31. jan 2011

@emicka09
@dievcatko84
holky , já dělám za 100% bavlněné příze (většinou Katka http://www.nitarna.cz/detail.html?id=katka&pol=4
nebo ze směsice http://www.nitarna.cz/detail.html?id=daniela&pol=4, ale přijde mi Katka vhodnější, a musím řici, že pokud je čepička vzdušnější (viz chobotnička) tak na léto nebo klobouk (ale lepší je naškrobit) ale na jaro jí dělám z plných vzorů.......... (třebas zebra,žirafa, kytka) a v pohodě to nosí skoro až do 0, pak vyměníme za pletené z merino vlny.
Dá se i z háčkovací příze Monika, ale je to hodně tenká příez z té většinou dělám jen obrázky

dievcatko84
31. jan 2011

@iloha Ja odpadnem z tych tvojich ciapok!! Ten klobucik to je jedna basen! A celkovo to ladenie farieb a obrazky, no krasne! Ja sa mozem s mojim tak akurat schovat 😅 Fakt krasa!

iloha
31. jan 2011

@dievcatko84 tak si příště sedni 😀 , ale těší mne že se líbí 😵

zuzka72
31. jan 2011

@iloha souhlasím s
@dievcatko84 nádhera....no profík, já můžu jít taky do háje 😉

emicka09
31. jan 2011

@iloha - děkuju za tip a přidávám se k holkám, seš háčková kouzelnice 😉

teri3
31. jan 2011

@iloha tak aby si toho nemala málo, aj ja sa Ti chcem poďakovať, že sa s nami delíš o svoje skúsenosti 😉

iloha
1. feb 2011

holky neblázněte, je spousty šikovnějších 😉

zuzuh
1. feb 2011
iloha
1. feb 2011

@zuzuh nezkoušela jsem ..............ale je to úžesné 😉

zuzka72
1. feb 2011

@zuzuh to dělávala moje máti zvířátka když jsem byla malá 😉 mě tohle nebaví...
Tak už jsem dodělala, ale fotila jsem to teď večer, tak nic moc...
Zítra mám 3 zkoušky a místo toho, abych se učila, tady cvakám háčkem ☹

dievcatko84
2. feb 2011

@zuzuh ja robim podobne 😉 len nie v tak malickom vydani, ptrebujes poradit?

@zuzka72 drzim palce na skuske! ;)
baby ja som umrela...vcera som vymalovala komplet prizemie - dve velke izby, vsetko upratala a veru bolo co po mojom malovani a kym chlapi nosili skrine tak som vsetko umyvala, utierala...este aj dnes mi treba,ale uz to nie je take strasne...no horor...ruky si ani necitim: 😖 a dnes sa chystam do Hornbachu..hm budu tam mat podla vas lepidlo na decupage ale na latku? potrebujeeem...chcem urobit prestireania...

zuzuh
2. feb 2011

@zuzka72 Krasne si to dokoncila. To obhackovanie je super. si sikovna.
Drzim palce na skuske.

zuzuh
2. feb 2011

@dievcatko84 Potrebovala by som poradit. Este nikdy som nic take nerobila. Nemas nejaky sikovny navod?

zuzka72
2. feb 2011

@dievcatko84 tak to nevím ☹
@zuzuh 😉

dievcatko84
2. feb 2011

@zuzuh ja ti na to pozriem a skusim to popist ako by som to robila ja 😉 dobre? mas e-mail? ze poslem v doc alebo to napisat tu? ako chces, ale tak zajtra asi..staci?

zuzuh
2. feb 2011

@dievcatko84 poslala som ti cez IP mailovu adresu. Ak budes mat cas tak mi napis, neponahla to - mam este nejake veci rozrobene.

dievcatko84
2. feb 2011

@zuzuh juj a ktore myslis? Lebo mne to dava prezentaciu 😖

zuzuh
2. feb 2011

@dievcatko84 nieco jednoduche na zaciatok 🙂
Este som to vobec neskusala a neviem ani ako zacat.

iloha
2. feb 2011

@zuzka72 móóć hezké......... 😵 😵 😵 a ten kraj je na bolerku úžasný 😉
a jak dopadla zkouška???

zuzka72
2. feb 2011

@iloha ufff, ani nemluv , blbne nám PC, ale jsme v nouzovym režimu-zatím... zloušky Mgm 1 😵 Log 2 😵 Chp 1 😵 nakonec jsem byla na třech zkouškách.