Pre tehuľky a mamičky nielen z lady

cathushka
28. sep 2008

Ahojte kocky.
Kedze nas stary kecaci kruzok sa v tejto chvili nema kde stretavat, zakladam po dohode s viacerymi clenkami tuto diskusiu. Dufam, ze je to v sulade s pravidlami na konikovi a ze sa tu budeme v pohode stretat a kecat spolu.

matisse
28. sep 2008

Ahojte mamulky, tak dufam, ze nasa tehulkaren bude uspesne pokracovat aj tu 😀

zukab
28. sep 2008

caute babizne , este to tam bude niekedy fungovat?
pod touto prezyvkou tam nie som 😀

matisse
28. sep 2008

Takze mam minutku.
Boli sme u laktacnej poradkyne, ukazala mi zase dalsiu techniku kojenia a aj s nou mi to nejde 🙄 Takze skusam si po svojom a vysledok ten isty-bolest.Taktiez mame kvasinkovu infekciu, takze kremujeme po kazdom kojeni, je to hrozna fuska
😒
Ja uz ani neverim, ze sa to nejako zlepsi, od zaciatku mame problemy pri kojeni.Okrem toho Mateus ma akesi cudne obdobie, po kojeni nie a nie zaspat aj 3 hodiny v kuse, nemame ziadny rezim.
Vy uz dodrzivate nejaky rezim dna?Ci je este skoro?
Mame tiez zelenu stolicu, dnes alebo zajtra to ukazem porodnej sestre, hadam nemam problemy aj s prednym mliekom 😕
Uff vidim, ze tento prispevok je uplne negativny, no co uz.Dufam, ze vam sa dari lepsie 🙂

matisse
28. sep 2008

Zukab a pod ktorou si?Netusim ci to tam bude este fungovat, to by hrozne aj mna zaujimalo 😠

jrzeegrl
29. sep 2008

ahojte uz som vas nasla
matisse, ani my nemame ziaden rezim, snazim sa niejaky tvorit ale nedari sa. zatial ideme podla toho co nam den prinesie. S tym zaspavanim aj u nas je to podobne, nie a nie zaspat a potom je uz taka unavena ze z nej uvany je taka nervozna a uplakana ze uz vobec nemoze zaspat
niekedy som az zufala z mojho dietata

cathushka
autor
29. sep 2008

ahojte kocky a dobre ranko vam aj drobcekom.
my sme sa prave napapali-samoska ze Nutrilonu a ja si idem odstriekavat mlieko.
u nas uz neexistuje iny sposob ako materske mlieko do Martinka dostat.
Rezim tiez nemame. Martinko sa budi po 2,5-4,5 hodinach, obcas mi v tej pauze takmer vobec nezaspi.
Vraj je na rezim este priskoro, az ked bude babo vacsie da sa o niecom takom uvazovat. Tak cca po 6 tyzdnoch. Takze to musime vsetky vydrzat. Kupanie nam vdaka tomu vyjde niekedy medzi 18.00-21.00. Ak maly prespi tento interval tak uz ho v ten den nekupeme.
Zelena stolica tusim pri kojeni znamena ze sa maly naje len z predneho mlieka. Ale ista si tym nie som.

bertica.h
29. sep 2008

Babulky a prečo nejde Lady?ja som síce k vám do diskusie nechodila..ale využívam tuto príležitosť dozvedieť sa prečo Lady nejde 😕 😅

cathushka
autor
29. sep 2008

to sa nevie presne, ale nejde uz tyzden a siria sa famy ze uz ani nepojde. niekto sa hrabal v registraciach tychto stranok - ja tomu moc nerozumiem - a vraj nebolo zaplatene na dalsie obdobie za domenu. ale ktovie ako to bude.
nefunguje uz ani www.drobnochov.sk, tam som sa to dozvedela.

bertica.h
29. sep 2008

díky..ja som práve rozmýšľala,či len mne to nejde,alebo všetkým.Každopádne,je to škoda.
Hlavne ked mi baby radili s tortou na narodeniny 😠 😅

Tak dakujem 😵 😉

cathushka
autor
29. sep 2008

mne bude tiez chybat ten archiv z lady. clovek tam mohol vytiahnut vsetko mozne

molly77
29. sep 2008

ahoj babulky,tak konecne som tu aj ja,ale bola to fuska 🙂
esteze ma zachranila Cathushka.
Matisse my tiez ziadny rezim nemame,ale mam pocit,ze sa to zacina zlepsovat a papaniue po dvoch hodinach cez den bude pravidlo,myslim,ze su na to prckovia este mali,aj ked vravis,ze po 6 tyzdnoch sa to ma upravit,tak vas od stredy bude informovat 😀
teraz mam rezim,ze rano zase mektala,tak som jej dala u nas v posteli prso nech cuca a zaspali sme vedla seba.Emka tam spinka doteraz,takze to je nas rezim 😀
Inak s tym nezaplatenim Lady ma to napadlo,inak by to nevypli
a zelena stolica je z predneho mlieka udajne,niekde som to citala

cathushka
autor
29. sep 2008

molly som rada, ze si sa prihlasila teda. nemyslim ze to pride presne na den po siestich tyzdnoch, ale vraj potom niekedy sa to ma zlepsit. jeeej tebe konci sestonedelie, to sa mas. aspon nas potom informuj ako prebieha ta prehliadka po sestonedeli, nech viem co ma caka.

molly77
29. sep 2008

cathushka ja som tiez zvedava ako to vsetko bude,na malej vidim,ze sa zmenila velmi od narodenia,krasne uz drzi hlavicku a je velmi vnimava a naaaadherne sa usmieva tou bezzubou papaulkou 😀 ja mam pocit,ze si zaciname na seba zvykat a zacinam jej trooosku rozumiet 😀
na prehliadku som aj ja zvedava,zajtra sa chystam voalt doktorke a objednat sa

cathushka
autor
29. sep 2008

to sa aj ja tesim, ked bude nas maly trosku vacsi, ako bude na nas reagovat a tak.

molly77
29. sep 2008

som rada,ze uz nie je v brusku 😉
joooj a ako,uz by som nechcela prezivat ten tehotensky stres

cathushka
autor
29. sep 2008

molly ja tiez, zvlast ten koniec tehu bol uz o hubu. nepatrim k tym mamickam, ktorym je za tehotenstvom smutno.

molly77
29. sep 2008

presne tak.
ako vsetci hovorili,ze ved pockaj aj ti bude luto za bruskom,ked ti male bude vyvadzat,ani raz ma to nenapadlo,smutnit za bruskom.bolo to fakt narocne.
je taka nadhera moct sa konecne bez problemov oholit 😀
vstat z vane, zdvihat veci a hlavne pusinkovat toho maleho skriatka 😀

cathushka
autor
29. sep 2008

ja to mam teda so zdvihanim veci trosku horsie - musim si davat po cisarskom reze bacha, vo vani som sa este nekupala - pockam po 600-nedeli, ale ten pocit, ze mozem spat na bruchu a aj ho normalne stiahnut, objat svojho chlapa....no tak to za to jednoznacne stoji.
martinko je dobrucke dieta zatial a niekedy sa neviem dockat ked sa prebudi a trosku ma vnima.
tehotenstvo fakt beriem ako to nutne zlo, vdaka ktoremu mame babatka. ale smutno mi za nim vobec nie je.

spinoscapularnabeta
29. sep 2008

Ahojte dievcata, fu ste mi dali zabrat, nejak sa tu nevyznam.
Matisse my mame tiez problemy s kojenim, mam trochu plochsie bradavky a preto sa maly niekedy dobre neprisaje. Mam bradavky cele doranane, maly papa niekedy kazde dve hodky niekedy kazdu hodinu takze mame vela mlieka. Normalne sa niekedy netesim na kojennie koly tej bolesti. Som si povedala ze vydrzim a nejak si to dam do poriadku ale zatial sa mi to nedari. Uvazujem uz aj nad tym ze si mlieko budem odsavat a davat ho malemu z flase.
Inak sa z maleho velmi tesime, celkom je dobrucky, prdiky ho trapia len sem tam takze placka len ked je hladny.
A to ze uz nie som tehotna...no vobec mi za tym nieje luto, som sice este z porordu ubolena ale som rada, brucho mi tiez neostalo nejak velke, zhodim trosku tuku a hadam bude ako pred tym 🙂

molly77
29. sep 2008

ja som tiez este kupel neabsolvovala,cakam tiez ak doktorka povie,ze je to ok,bala by som sa,ze sa rozkrvacam.
na brusku by som si tak pospala,ale prsia mi to nedovolia,strasne sa este zvacsili ☹ z toho som vazne nestastna,lebo mam problem aj s vecmi ako su kabaty a bundy,nezapnem cez prsia,porazi ma,asi si budem musiet nieco kupit,na co vobec nemam chut teda.ked si predstavim,ze drahy je jediny clovek s kym tu mozem ist nakupovat a ako vzdy stepuje,tak ma poraza uz teraz z toho

cathushka
autor
29. sep 2008

molly mozno drahy zmeni pristup. aj moj je teraz nejaky trpezlivejsi. nie o 100% trpezlivejsi, ale viac ako byval.
nakupit treba. ja teraz nosim napr. este tehu rifle. zmestim sa len do jednych velkych nohavic a ostatne mi je male. na dve veci je ze nemozem cvicit na brucho a to by sa mi hodilo trochu ho zmensit, lebo fakt nemam co nosit.
prsia mam zda sa take ako byvali, i ked si uz na ne ani nepamatam, ale to je tym ze si odsajem tak max 150 ml mlieka denne. nejak nemaju byt z coho naliate.

cathushka
autor
29. sep 2008

betka skusala si klobuciky na bradavky? vraj to pomaha.

molly77
29. sep 2008

ahoj Betka.
Ja tiez nie som este ako pred porodom,bude to chvili trvat,ved sa nam telo 9 mesiaco nafukovalo a menilo 😀 tak ty si este mladucka mas vacsiu sancu vyzerat ako pred tym,mne to da asi zabrat viac po 30 😀 ,ale som rozhodnuta bojovat za normalnu postavu,len etraz este ziadne diety kym kojim nehrozia,ale drahy tvrdi,ze sa mu pacim tak snad nekeca 😀
mrzi ma,ze mate take trapwnie s kojenim babulky ☹ Matisku a tie kvasinky ☹
mna niekedy boli prava bradavka,ale inak sa da,ako je mala tazsia,tak je to zlozitejsie,vymyslam ako ju budem zachvilku drzat bugrisku nasu

molly77
29. sep 2008

Ja uz sa teda do nieco vojdem,do veci co mi boli pred tehu volnejsie,ale necitim sa v tom dobre,chcelo yb to nieco na mieru,nech nie som ako hurka natlacena.

ladysvetielko
29. sep 2008

Ahojte maminy,
tak som vas konecne nasla. Na Modromkonikovi uz nejake Svetielko funguje, tak som Ladysvetielko 😉 . Ani my nemame ziadny rezim, spime niekedy 2-4 hodiny, niekedy je vsak aj 4-5 hodin v kuse hore. Pekny den vsetkym, papa

matisse
29. sep 2008

Ahojte kocky, tak som rada, ze sa nam to tu rozbehlo, velmi ste mi chybali!
Mate niektora kontakt na Talinku?A zabudla som este niekoho?
Betka aky si mala porod?Joj no ani nehovor o tom kojeni, presne aj ja niekedy az ma zimomriavky obleju ked si spomeniem, ze za chvilu kojit ☹ Je to smutne lebo na kojenie som sa hrozne tesila.Ak mas az do krvi ranky,alebo silno odrete mozem len odporucit WELEDA HYPERCAL KREM, mne za par dni rany zahojil, ostali mi len take ruzove,strasne citlive bradavky ale aspon si mozem dat podprsenku a tricko, predtym som chodila non stop s holou hrudou a ked mala prist navsteva hotove muky si na seba nieco obliect 😖
Svetielko ahoj, ako sa vam dari s Martinkou?
Molly vies presne kedy sa mala na Teba prvy krat usmiala?Mateus sa uz skeri a usmieva ked sa mi pozera do oci ale je to este skoro hovori mudra kniha, aj tak som z toho na makko 😅
No nad tym aj ja rozmyslam ako budem drzat naseho sisiacika za par tyzdnov, ja uz teraz mam co robit so 4 kilovym.Ako ju kojis teraz Molly?
Joj ako by mi dobre padlo vediet nakojit v posteli, v noci mi je strasna zima z postele vstavat (maly spi s nami) no a inak sa neda 🙄

cathushka
autor
29. sep 2008

nam v porodnici radili krem na popraskane bradavky od Aventu. Aj na take male bolacky, co maju babatka na tele sa to vraj hodi.

molly77
29. sep 2008

Matisku pisem si do kalendara nove veci co mala uroby prvy krat a chcem zaviest nejaky dennik,len este nema vymyslene,ci budem fotkylepit alebo to urobim v pocitaci.
Malu kojim stale rovnako,opriem si nohy pokrcene o stol v obyvacke napriklad a ju o nohy,tak je to fajn,ale najlepsie je to v leze,to robim len v noci.
ja si myslim,ze kazde babo zacina robit rozne veci v roznom case.je to krasne ,ze? ked sa usmeje zajacik 😀

matisse
29. sep 2008

Inak co sa tyka stravovania ide ma porazit, laktacna poradkyna povedala ze 'musim' jest vsetko, aj mlieko, stiplave, s mierou...Dnes sme zobrali Mateusa k dr kvoli tej zelenej stolici a ta zas, ze co som jedla v poslednej dobe, ze to mohlo ovplyvnit.Tak si vyberte.No a jedla som stiplave samozrejme tak mozno mu to nesadlo.
Takze si znova davam lepsi pozor,uvidim, ci sa stolica zlepsi.
Pytala som sa na predne mlieko a bolo mi povedane, ze ak babatko prospieva a pribera, nema to s tym nic spolocne.
Tak som zvedava, ci sa to zajtra zlepsi 😕

molly77
29. sep 2008

to ma mrzi Matisse,ze mas taketo problemy ☹