Pre tehuľky a mamičky nielen z lady

cathushka
28. sep 2008

Ahojte kocky.
Kedze nas stary kecaci kruzok sa v tejto chvili nema kde stretavat, zakladam po dohode s viacerymi clenkami tuto diskusiu. Dufam, ze je to v sulade s pravidlami na konikovi a ze sa tu budeme v pohode stretat a kecat spolu.

matisse
29. sep 2008

Molly ja som bola prve tri tyzdne ko a nic som nerobila, nezapisovala, nefotila, nemam energiu sa ani upravit lepsie sa odfotit s mojou laskou, tie tri tyzdne mi presli ako sen, az mi je luto, ze som nieco premeskala 😔 No musim uz aj ja zacat zapisovat, my sme kupili taku knihu babatkov prvy rok a tam budem nalepovat fotky, otlacky a tak, len keby bola energy aby som uz s tym zacala 😠

orchid
29. sep 2008

ahojte. mam trsoku iny nick, lebo orchidea tu uz je, ale neva.
som zvedava, ci si na to tu zvyknem 🙂

orchid
29. sep 2008

precirala som si prispevky. matisse, ma mrzi, ze mas take problemy. skusala si si davat na bradavky lanolinovy krem? mne to velmi pomohlo. aj ked teda ja velmi nekojim. odstiekavam si velmi malo a to davam flaskou len ako dezert 🙂 davam Bebu a nastastie to mala velmi dobre znasa.
inak Lina je uplny anjelik oprroti Hanke. Lina sa naje a zaspi vacsinou. celu noc mi prespi s pretavkami na jedenie a velmi malo placka. taka zlatucka je. ale nezavidte, pri prvom som si aj ja vytrpela a poplakala.
na rezim je este velmi skoro. tusim az okolo 2 mesiaca ma babo aky taky rezim a aj ten sa furt meni.

orchid
29. sep 2008

fakt, kolko vam ostalo kg po porode? mne nastatie len 3 kg. schudla som tak ako pri prvom - 9 kil, ale kedze som menej pribrala, tak je to teraz lepsie. len je blbe, ze nemam co nosit. priniesla som si len tehu veci a tie su mi uz vsetky velke. aspon jedny gate by som si mala kupit, ale nechce sa mi s novorodencom do obchodneho centra teraz trepat, ked vsetci kychaju a soplia.

zukab
29. sep 2008

caute, akosi som dnes poriadne vyspavala. ako vidim, vsetky mate uz po tom, sakris, ja este musim cakat.....
inac kontakt na talinku.
je tu zaregistrovana pod tym istym nickom, ma aj fotoalbum, staci si ju vyhladat a napisat jej do IP 🙂

molly77
29. sep 2008

no ja som az teraz zistila,ze tu musim na druhu stranku uz ist.to sa mi nepaci ☹ lady bola v tomto lepsia,kde sa budeme hladat ked tu bude vela prispevkov.no snad si zvyknem.
Ahoj Orchi.
To je fajn,ze Lina je dobrucka,hovori sa,ze jedno diat je vzdy dobre a druhe certik,tak ty si teraz uzivas dobrucke 🙂 ja ani nevime kolko mi zostalo kil,nemam vahu,ale cosi zostalo,rat, tak 4-5 mozno menej,vazne neviem,nedrzim dietu,aby som neprisla o mliecko,ale ide to pomaly dole,ved tolko pohybu co mam teraz som nikdy nemala.
aj som sa chcela odvazit u svokri,ale bojim sa,ze yb ma to potom stvalo,tak na to prdi,ved to vidim na veciach

molly77
29. sep 2008

ani nasu tabulku tu nemame ☹

ladysvetielko
29. sep 2008

Ahojte,
Matisse, mrzi ma to s tym tvojim kojenim. Mna to tiez trochu boli, ked sa mala prisaje, ale je to len na prvych par tahov, potom sa to uz da vydrzat. Pekne priberame. Za tyzden 350g. Chodili sme na kontrolne prevazenia, lebo v porodnici vela schudla. Predsa len bola narodena v 37tt, takze na nas doktorka dava vacsi pozor.
Bohuzial nas trapia pocetne potnicky, ktore mame po celej tvaricke a dost nam hnisaju, okrem toho mame zapalene prave ocko a usne zvukovody. Cely minuly tyzden sme behali po lekaroch. Teraz poctivo davame vsade kvapky.
Molly, ten dennik je super napad. Aj nasa zabicka sa uz skeri a robi sa jej vtedy v licku jamka.

molly77
29. sep 2008

ahoj svetielko.
teda vy to tiez mate pestre.emka ma tiez stale vyrazku a tiez jej to mokvalo na krcku,ale dala som je na to Bephanten a zabralo nema to uplne prec,ale o tisic percent lepsie.
to je hrozne s takym prckom bahat po doktoroch,zlaticko male

molly77
29. sep 2008

zukab a kto si bola na lady? neviem ci csi to tu pisala

ladysvetielko
29. sep 2008

Ahoj Molly, najhorsie boli tie preplakane noci, ked ju bolelo usko, nedalo sa jej nijako pomoct, az rano som jej nasla vytok pri usku, tak sme leteli k doktorke. Je to strasny pocti bezmocnosti, ked nic nepomaha a dietatko place
Ahoj Orchi, tak ja sa teda pochvalim: Pred otehotnenim som mala fuj 80kg. Za tehotenstvo som pribrala 8kg, co bolo fajn. A dnes rano mi vaha ukazala jubilejnych 70kg! Pri kojeni mi Martinka odobera vodu, ktoru som cele roky zadrziavala a moje nahromadene tuky sa ukazkovo premienaju na vyzivne mliecko. Citim sa ovela, ovela lepsie. Opat sa zmestim do svojich povodnych kostymov (skoda len, ze ich nemam kam nosit). Chcem vsak v rozbehnutom trende pokracovat a niekedy zaciatkom buduceho roka zacat chodit aj s malinkou cvicit, aby sme sa obe udrziavali vo forme 😉

molly77
29. sep 2008

svetielko to je uuuzasne,tie tvije kilecka.mne strasne chuti sladke,ale neskutocne.uz si to budem musiet zakazat,hroza.
To musi byt ozaj bezmoc,ked prdolka neviem povedat co ju bolka,to som zrovna vcera premyslala ako zvladnem psychicky prvo chorobu malej.asi ma to bude velmi boliet,ale nevyhneme sa tomu nikdo.
my zacneme v januari chodit na plavanie,hrozne sa na to tesim,jednbak kvoli pohybu a aj kvoli mamickam,snad sa tam konecne s niekym zoznamim,lebo som tu stale sama ☹

spinoscapularnabeta
29. sep 2008

Matisse ja pouzivam len Bepanthen a repik. Mala som aj ranky ale tych som sa uz zbavila, dufam. Dnes mi akurat mamina hovorila ze kym si bradavky zvyknu tak to aj 2-3 mesiace trva..takze ma nepotesila velmi.
Prave som sa odvazila, tak mam o 10kg menej 😲 . to som ani necakala tak rychlo...este tych zvysnych 6 dam dole....myslim ze to dlho trvat nebude lebo mi vobec nechuti jest

spinoscapularnabeta
29. sep 2008

A dievcata konecne som dala fotky nasho drobca do albumu....dufam ze funguje este 🙂

fressia
29. sep 2008

Čaute babule. Tak to nám urobili pekný škrt so stránkou Lady. Ako tak čítam Matisse, stále sa pomaličky trápite, čo? Mne napríklad detská lekárka (lebo laktačná poradkyňa zatiaľ u nás neexistuje) povedala, že sa mám vyhýbať hroznu, samozrejme strukovinám, čerstvému chlebu a pečivu. Tak ja neviem, čo potom môže človek jesť. Ale jem v podstate všetko, len sa snažím nepojesť vo veľkej miere. Ale dá sa. Vanda nám stále spinká v noci teraz už aj 8 hodín, spinká len v postieľke. Takže sme vyspané do ružova obidve. Takže Matisse držím Ti pästičky, nech sa darí trošku lepšie. Viem si predstaviť, aký je to vyslovene stres, keĎ už človek nevie čo s tým.

Inak cez deň je naša malinká čertica, rada sa nosí na rukách. Máte to podobné s tým nosením? Niekedy mi pripadá Vanduška ako malá opička, furt je na mne zavesená. Ale aký taký režim máme, cez deň papáme pravidelne každé 3-3,5 hodiny. No a potom naposledy papáme o pol desiatej večer a potom spinkáme až do šiestej rána. Takže som prešťastná.

Je to celkovo náročné niekedy. Niektoré to máme menej náročné, niektoré viacej. Ja som niekedy na nervy zo svojej staršej dcéry. Lebo robí niekedy naschvál, pokladá Vandu za takú bábiku. Hrala by sa s ňou však najradšej keď spinká. Ale cez deň je v škôlke, takže v pohode. Len ráno keď mám obidve vypraviť, neviem kde mi hlava stojí. Keďže chodím s kočíkom, naháňam sa ráno ako somár, hihi.

A ako to máte babulky s kilečkami? Idú pomalinky dole? Ja sa už dám do vecí, ktoré som nosila do práce. Ale aj tak vidím, že to nie je ešte uplne ono. Ale snažím sa čo najviac chodiť pešo, lebo som stráááááááášne zvyknutá na auto. Ale teraz denne chodíme s kočíkom 2-3 kilometre.

No som sa rozpísala. Už som tu inak dlho nebola, stále nejaké vybavovačky. Tak nech sa darí, zatim papá.

orchid
29. sep 2008

caves fressia. ty si mi chybala. dlho si sa nezovala. aj nasa Lina sa rada nosi. chystam sa kupit si satku na nosenie, lebo neviem, ako by som inak zvladala bezne zalezitosti.

orchid
29. sep 2008

ma niekto spravy o babmbulke? ta musi mat doma pekne rosambo chuda.

molly77
29. sep 2008

Ahojky,tak my sme uz vsetci vyvenceni 😀
nadherna prechadzka.
Na bambulku casto myslim,ked sa stazujem,ze som unavena,ma to asi perne.Ja som nikde mala jej mailik,aj ona ho pisala na lady,ze posle fotky drobcov,ale nez som stihla reagovat,tak lady vypli.skusim pohladat v mailopch ci nemam jej adresu,ale ved vlastne v albume bude cislo.
mali by sme jej dat vediet
A ahoj Fressia.nasa sa noci skor vecer,ked ma revaciu naladu cez den postaci lehatko.postielka vobec nehrozi,mam v nej asi kaktusy

jrzeegrl
29. sep 2008

ahojte, tak sme uz doma z prechadzky, dnes je ale krasne pocasie. Aj malinka je zlatucka,
uz som si vsimla ze aj lady fuguje

orchid
29. sep 2008

jeej, lady funguje. super.

molly77
29. sep 2008

a preco mne nie ☹ ?

bertica.h
29. sep 2008

baby lady ideeeeeeeeeeee 😀

lubec
30. sep 2008

Ahojte,ja som bola na konikovy uz davno registrovana pod nickom Lubec.Na lady som bola Kalanchoe.

Ta lady ma straaasne hneva.
Babulky,aku maju tvaricku vasi drobci?Ta moja sa vyhadzala,az po pliecka,najskor to boli potnicky a teraz daky ekzemik.Dr. nam dala Oilatum oej do kupela,Fenistil a miesany krem Ambidermu.Taak dufam,ze sa to zlepsi,lebo mi je aj trochu neprijemne ju bocenkovat.Uz mame krstiny za sebou 🙂 A moja postava sa ani moc nezmenila,kila mam rovnake,len centimetre su trosku ine.Mam zvacsene boky .

svetielko_babinetka
22. okt 2013

skusam pridat prispevok 🙂

matissse
22. okt 2013

Ahoj Svetielkooo 🙂 Ako sa majkasA ostatne maminky?Co mate nove?
Orchi hadaj co jem na ranajky, ten brownie co si mala na FB.Urobila som ho na nasu utorkovu playgroup,ale Izy je chorucka, tak ho zjem asi cely sama 😅 2 noci som nespala, tak potrebujem alternativnu energy 😔

molly77
22. okt 2013

Ahojteeeeeeeee, fungujemeeeeeee a dokonca aj Matisse jupiiiiiiiiii

molly77
22. okt 2013

inakbaby, ja vam tu musim napisat o tom ojom seminari,baby ja som tu nergiu fakt citila, pecka. Skusali sme si terapie, cistili sme cakry a ja som fakt citila, ze na tej babe, com som na nej robila tu energeticku terapi nieco v okoli panvi nie je ok, citila som tam chlad, to znamena nieco ze nie je ok,nakoniec som sa dozveedela, ze jej chyba jeden vajecnik ,pecka baby fakt to funguje vsetko. Normalne som sa naprogramovala a citila som vsetky tie hlavne cakry , tesim sa hrozne, ze dokazem pomoc tertaz aj takymto sposobom, mam vselijake afirmacie, aj informacie do vody sme sa ucili vkladat. som nadsena, milujem meditacie 😀

orchid
23. okt 2013

Hura. Som in