Ako to chápete?

pizdec
24. jan 2017

Zdravím, viem možno Vám to príde veľmi vtipné, ale ja som si teraz v tomto naozaj neistý, ako sa to používa a preto by som rád vedel váš názor ako tomu rozumiete.

A. Už ho tu dva mesiace čakám.

B. Už ho tu dve hodiny sledujem.

C. Už tri roky robím jogu/cvičím.

Ako tomu rozumiete?

Napríklad po A. Chápete to akože už 2 mesiace prešli, teda 3tí mesiac ho čakáte alebo že prešiel jeden mesiac a teraz je to 2. mesiac ktorí ho čakám?

B. Chápete to, že už 2 hodiny prešli a teda vyše 2 hodín už ho tam čaká, alebo že prešla jedna hodina a druhá beží?

C. Chápete to akože daná osoba cvičí alebo robí jógu už 4tý rok? Teda že 3 celé roky už prešli a teraz je to 4tý rok čo v nej pokračuje alebo že prešli len 2 roky a teraz je tretí rok čo daná osoba robí jógu/cvičí?

Viem, možno hlúpe otázky, ale som v nich skutočne neistý a cítim sa z toho smutne, že neviem ako to mám chápať.

Ďakujem za odpoveď.

eunomia
24. jan 2017

A. Uz 2 mesiace presli.
B. Uz 2 hodiny presli.
C. Uz 3 roky sa venuje cviceniu.

pizdec
autor
24. jan 2017

@eunomia C. teda už 3 celé roky prešli? Nie že 3tí rok práve beźí? Teda že už mi to hovorí v priebehu 4tého roka tak? Dobre rozumiem?

A ďakujem

sissy27
24. jan 2017

@pizdec
A: prešlo viac ako 61 kalendárnych dní (v prípade februára treba odpočítať podľa toho, či je to v prestupnom alebo neprestupnom roku, rovnako tak v prípade mesiacov júl a august treba prirátať jeden deň)
B: opäť ubehlo viac ako 120 minút
C: toto je diskutabilné, ale pre mňa by to bolo o tom, že prebieha tretí rok, čo ten niekto cvičí jogu, ale zároveň to nie je len 25 mesiacov, ale dajme tomu tak aspoň 30 😀 ale zas môže to byť aj tak, že celé tri roky jogy má za sebou...

Ale teda vážne si z tohoto smutný? čo potom, keď príde niečo naozaj vážne smutné?

kamka277
24. jan 2017

A keď Ti poviem, že mám 15 rokov, znamenalo by to, že mám ešte len 14 a v skutočností mi ten 15-sty prebieha??? Toť odpoveď na uvedené neisté časovo komplikované údaje...

hanata
24. jan 2017

A to sa este chlapec nezamyslel nad ukoncenym a zacatym x-tym tyzdnom tehotenstva... 😀

alyn
24. jan 2017

odpoviem na vsetky naraz: toto kazdy clovek moze hovorit podla seba.
napr my s kamoskou si stale nerozumieme ked povieme tento vikend - ja myslim najblizsi, ona nasledujuci najblizsi. preto sa jej pre istotu vzdy pytam na datum. niekto moze mysliet 3tí rok ako zacinajuci a niekto ako zacinajuci 4ty

lorela
24. jan 2017

@pizdec Viac sa sústreď na pokyny a odporúčania lekára, ako na živenie týchto úvah, ktoré ti len ubližujú. Skús nájsť iné objekty svojho záujmu alebo nejakú činnosť, ktoré ti ubližovať nebudú a aspoň na chvíľu ťa privedú na iné, šťastné myšlienky.
Nech ti tu padne aj 1000 odpovedí, ty sa k tomu budeš aj tak vracať. Skús sa odpútať!

liv1
24. jan 2017

Ja ked nieco poviem ze uz robim 2 mesiace, je to moj odhad, moze to byt 7 tyzdnov alebo aj 9. Aj viac. A tak isto je to aj s inymi casovymi udajmi. Takze zavisi od cloveka podla mna.

magduska2
24. jan 2017

haha 😂 a toto čo je zas za tému 😁😁 to do ktorého súdka patrí? 😀

nenne27
24. jan 2017

Dobry matroš😏

lorela
24. jan 2017

Jemine - domine, čo máte stále s tým "matrošom"?! Nové obľúbené slovíčko na koňovi? Momentálne "in", haha.

alchemilkazltozelena
24. jan 2017

@pizdec dobre problemy mas..

liv1
24. jan 2017

@lorela akoze drogy 😂

lorela
24. jan 2017

@liv1 Ja viem čo to znamená, narážala som na to, že dnes to už čítam v rôznych témach asi 5. krát 😀. Akože opakujeme opakujeme a chceme byť veľmi vtipné 😀

liv1
24. jan 2017

@pizdec inak mas tu uz jednu temu kde pises v zenskom rode a teraz muzskom? Verim ze mas ale asi nejaky psychicky problem tak snad sa polepsi drzim palce...

mandala77
24. jan 2017

@pizdec Ty si čisté psycho s týmito Tvojimi témami

libawet
24. jan 2017

@pizdec Som sám sebe dedkom alebo prečo som skončil v blázinci....

Vzal som si jednu vdovu, čo mala dospelú dcéru, ktorá sa teda stala mojou nevlastnou dcérou. Keď prišiel na návštevu môj otec, tak sa do nej zamiloval a potom sa s ňou oženil, takže moja nevlastná dcéra teraz bola mojou nevlastnou matkou. Potom sa mojej žene narodil syn, ktorý bol samozrejme tiež otcov švagor, pretože to bol brat jeho manželky.
No, ako som vám hovoril, moja nevlastná dcéra bola tiež moja nevlastná matka, takže jej malý brat bol teraz i mojím strýkom. No a z toho tiež vyplýva, že moja žena, ktorá je matkou mojej nevlastnej matky, je tiež mojou babičkou a ja som jej vnuk. Ale to nie je všetko. Pretože mám za ženu nevlastnú babičku, nie som len jej manžel a vnuk, ale som tiež svoj dedko. Už chápete prečo som v blázinci?

sunny8
24. jan 2017

Nemyslis vazne to co je teraz za novy trend radit sa v tom ako chapeme pojem casu ? Ako vazne aky to ma zmysel ? Ako tomu rozumiem ? No NEROZUMIEM. A nebudem sa tym zapodievat viem ze ked dakoho cakam ci sledujem dva mesiace ci dva hodiny tak je to sakra dlho na moj vkus no

ukulela
24. jan 2017

... ako sa skoncila nedavno ta diskusia, ze idem prec na dva dni? alebo je tu dalsi "mixerovy fenomen"?
za mna: 2 meciace/hodiny ubehli
co sa tyka rokov, zalezi aj na zaokruhlovani. a preto sa oplati pouzivat slovicka ako zhruba, necele, priblizne, viac ako, asi, atd.
inac taketo otazky - ak su myslene seriozne - ozaj dokazuju, ze u nas absentuje citanie s porozumenim. cakam tu druhy mesiac/cakam tu dva mesiace ...

mandala77
25. jan 2017

@xxxxxnnnnn
paródia na margo tejto diskusie bola zmazaná, volala sa Ahoj, Pizdec. Nerozumiem, že diskusie od tohto človeka tu nechávate. Veď jeho témy so zdravým rozumom nič spoločné nemajú. Všetky na jedno kopyto. Choré.

lorela
25. jan 2017

Toto vyzerá na jednu z porúch, a to obsedantných, možno obsedantno-kompulzívnych.
Takže moc nerýpte do tohto človeka. Trošku empatie.

A, mimochodom, trpí ňou okrem ďalších významných osobností v dejinách aj v súčasnosti, David Beckham 🙂.

liv1
25. jan 2017

@lorela a Rafael Nadal urcite 😊

lorela
25. jan 2017

😉

nenne27
25. jan 2017

@lorela..nesnazim sa byt vtipna a nemozem za to ze slovo matroš si citala dnes uz 5x😏ked citam prispevky ako tu ma pizdec ma totiz nic ine nenapada...ty si nejaka cenzura MK?ci jazykova redaktorka?toto je slangove slovo ktore sa bezne pouziva..mozes nam poslat zoznam slov ktore sa ti nepacia a my teda budeme pisat tak aby sme sa nesnazilu byt akoze vtipne no😏

lorela
25. jan 2017

😅

mandala77
25. jan 2017

@lorela podľa mňa on provokuje zámerne. Aj to meno pzidec... a ak má problém, tak nech to rieši s odborníkmi a nie tu.

nenne27
25. jan 2017

Asi si mysli ze sme tu vsetko pizdy a trepeme o nicom😉

lorela
25. jan 2017

@mandala77 Pizdec je síce "zvláštna" prezývka, to je fakt.
Ale ja z tejto, ani z tej minulej témy nemám pocit, že provokuje, resp. provokuje zámerne.
Napokon, to sa aj tak nikdy nedozvieme, to vie len on sám...
A ak má problém, verím, že ho aj rieši s odborníkmi.

pizdec
autor
25. jan 2017

@lorela Nikoho neprovokujem normálne sa pýtam a vždy keď idem založiť túto tému tak si hovorím, že ach bože to zas bude posmeškov a minimum odpovedí ktoré mi skutočne poradia.

Osobne si myslím, že pracujem tu druhý mesiac a pracujem tu už 2 mesiace nemajú ten istý význam. Neviem ako to chápete vy, ja by som pod pojmom pracujem tu už dva mesiace chápal situáciu, že osoba tam pracuje už 3tí mesiac v poradí, teda že už 2 mesiace prešli.

nenne27
25. jan 2017

Pracujem druhy mesiac znamena este druhy mesiac neskoncil...pracujem dva mesiace znamena dva mesiace som uz odpracoval a pracujem treti.fertig dobru noc😉