Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
18. sep 2011

@kackabrcka anjelka je krasna,a taska super 🙂 🙂 🙂
@vera21 jej krasna girlanda 🙂 🙂 🙂 🙂
@deniskaka vsetko je super,len tak dalej 🙂 🙂 🙂

k8y
19. sep 2011

@deniskaka este mi prezrad, ci mas na toto vsetko strihy alebo si to vymyslas. Ak je to tvoja kreativita, wow. Obdivujem este viac 😵

deniskaka
19. sep 2011

@k8y No, nějaké dílka jsem tvořila bez střihů, něco se střihama. Maminka je vyučená krejčová a během dětství mě fascinovalo, jak k nám chodili lidé a mamka byla schopná jim během pár hodin spíchnout z kusu látky krásné šaty, kostýmek apod. Ale nikdy jsem s ni nešila, než jsem vyrostla do věku, kdy by mi byla schopná svěřit svůj šicí stroj, tak mě vzala věda a začala jsem cestovat. Vždy mě bavilo háčkovat, vyšívat, plést, paličkovat apod již během dětství 🙂

kackabrcka
19. sep 2011

@troll dakujem skusam 😀 a tasticky no hlavne ze je na nej jablko 😉

snehovavlocka
19. sep 2011

asi som sa utrhla-dalsia "nova" vecicka:
mam rada kabelky,ktore sa mi pacia,ale nie su mega rozmerov...avsak casto by sa hodilo,keby sa dali roztiahnut,najma ked sa mi do nich nemoze vopchat uz len posledna drobnost,prip. nejaky jogurt z nakupu....a tak som sa trochu pohrala a upravila si jednu tasku podla svojich poziadaviek 😉

lussy23
19. sep 2011

@snehovavlocka - krásna taška

lussy23
19. sep 2011

@snehovavlocka - krásny vankúšik
@vera21 @kackabrcka @troll - krásni anjeličkovia

@deniskaka - nádherné výrobky

monr
20. sep 2011

holky, musím vás pochváliť, chodím vás tajne šmírovať, ja si šijem len drobnosti, ale pravdu povediac sa mi nechce fotiť. a som totálny amatér. Len tak ďalej, nech mám na čo pozerať a v duchu chváliť 🙂

sammy19
20. sep 2011

baby, to je ako naschval!!! tolko krasnych veci tu zas pribudlo a ja nemoooooozem sit 😠 strasne sikovne ste tu vsetky!!! krasne veci fakt!

papajka7
20. sep 2011

@deniskaka tak ty si ma fakt dostala,ze moje prvotiny 😨 ,ved sijes ako profesional,krasne vypracovane,a na zaciatok si volis aj zlozite veci,super chvalim a len tak dalej,aspom mam odkial cerpat inspi 😎
a chcem sa aj ja pochvalit,usila som si moju prvu kabelku 😎 ,strasne sa s nej vytesujem,trasne sa mi dobre nosi,nepada s pliec,a je prijemne mekucka,doteraz som nosila kozena,takze presedlavam na samodomarobene 😉
no a ostalo latky,tak som usila aj suknu a ostalo aj pre chalanov na kravaty,dokonale zladene 😎

deniskaka
20. sep 2011

@papajka7 Vypadá to vážně nádherně! Moc se ti to povedlo, ta kabelka je velice elegantní! Teď můžete vyrazit někam celá dokonale slazená rodina 😀 Jsi neskutečně šikovná!
Děkuji za pochvalu, ale vážně mám ještě spoustu much v technice, které budu muset dostatkem času odbourat, aby věci vypadaly pěkně, bez chyb. Už teď mám nápady co šít dále, ale škola mě opět začala nadmíru zaměstnávat :( No, snad bude tento rok méně hektický než loňský, myslím, že jednou to dítě bude spíše odpočinek, ačkoliv pro některé to může znít jako ironie 😀 😀

vera21
20. sep 2011

@snehovavlocka krasne, vyborny napad !
@sammy19 gratulujeeeeeeeeeeeeem !
@papajka7 ta taska je super ! sa mi paci aj podsivka 🙂
@deniskaka inak suhlasim, ze to vobec nevyzera na prvotiny, si velmi sikovna podla mna !!! Budem rada, ked hodis foto dalsich vytvorov, aj ja sa inspirujem 🙂
Ja som dnes usila moj prvy patchwork vyrobok !!! Ta taska - kozmeticka podla Lusil - zajtra hodim foto

vera21
20. sep 2011

no dievcata, kedze som doteraz ten ptachwork stale len obzerala, obdivovala a taaaak, po dnesnom dni mam zopar otazok - dufam, ze mi odpoviete :
- co je to to zelene - ta doska s mierkami - kazdy postup je na tom foteny - vyzera to ako nieco, co by sa mi hodilo 😀 😀 😀
- no a tiez v tych postupoch byva taky "obkrajovac" - je to take koliecko, s ktorym sa da podla mna orezat vsetko zbytocne precnievajuce...... - kde to zozeniem
- dalsia otazka mozno na Katku - kde zozeniem to lepidlo v spreji ?
- no a posledna otazka -to je na vsetky - chcela som si u Alinky objednat dalsi ten "miznuci" fix, ale nema ho a nikde inde ho neviem najst ????? Vydrzala mi ta fixka akosi malo ci co 😢 😢 Kde sa to da este kupit ? alebo mate nejaku inu vychytavku, cim by som mohla obkreslit strih na latku ????
dakujem vopred za odpovede !!!
Prajem Vam zajtra prijemne posedenie pri kavicke, keby sa Vam nahodou vsetky naraz "čkalo", tak to som ja 🙂 a nech mate vela napadov a odchadzate od Katky s vybornym pocitom a dobrymi ulovkami 😎

k8y
21. sep 2011

@vera21 vsetko, na co si sa pytala, som ja kupila ako jeden balicek pre zacinajuce patchworkarky. Pani v obchode mi proste povedala, ze bez toho sa patchwork neda sit, lebo.. latky na patchwork sa nestrihaju noznicami, ale tym "obkrajovacom". Jednak to ide rychlejsie, jednak mozes rezat na milimetre presne a ked k sebe davas jednotlive kusky, pekne to sedi (jasne, ze nestaci len to, musis davat aj pozor 😉 ). Dalsia sucast toho balicka bola ta zelena rezacia podlozka, na ktorej su z jednej strany miery v cm a z druhej v inchoch.. plus vyznacene uhly, ale k tomu som sa ja este nedostala. Podlozka je samozacelovacia, takze mozes rezat kolko chces a neznici sa. Dalej v tom bolo speci pravitko, popri ktorom vlastne latku rezes, modra fixa, ktora sa zmyva vodou, dlhe spendliky a mini ihly.. a to je tusim vsetko. Ja som kupila toto: http://www.patchworkparty.sk/eshop/patchwork/po... ale startovacie balicky maju aj v inych obchodoch. Lepidlo v spreji som tiez kupovala v patchworkparty.
Keby som si vsak pomocky mala kupit teraz, neviem, ci by som nekupila vsetko jednotlivo a hned velku podlozku, velke pravitko a spendliky s plochou hlavickou. Vaham, lebo tie male kusocky sa malym pravitkom meraju jednoduchsie.
Vcera mi dosla uz velka podlozka 60x90 od http://www.anir.sk/sk/ Zda sa mi to tam lacnejsie (ale maju uplne inak robene mierky, musim si na to zvyknut).
Dufam, ze som na nic nezabudla. Ked na nieco prides, tak sa pytaj 😀
Potom podame spravu, ako bolo na kavicke 😉

vera21
21. sep 2011

@k8y Super Kati ! Dakujem za info - si mi dala kompletnu odpoved aj na to, co som zabudla - to boli tie spendliky velke, aj to som chcela sa opytat, tiez je to vsade - tu sadu som pozerala - jeminenky, to je aj dost drahe, nie ? nemaju to niekde mimo SK lacnejsie - ked budem mat cas, tak pozriem na amazone alebo na ebayi. Dakujem dakujem 🙂 idem hodit foto tej tasticky...

vera21
21. sep 2011

Tak tu je moj prvy patchwork vyrobok - dievcata, toto je kozmeticka tasticka a nie obal na papierove vreckovky, heeeeeeeeeeeej ??? 😀

vera21
21. sep 2011
snehovavlocka
21. sep 2011

@vera21 pekna tasticka....ja som nemala odvahu si prvy patchwork komplikovat zipsom 😅 😅 😅 pre mna je zips dost obtiazny,i ked vela zavisi od veci,na ktoru ho prisivas a ci je roztvaraci alebo napevno.

baby,tiez vam prajem prijemne stretko a tesim sa na nejake tie fotecky a spravy,co ste kto povymienali 😝

deniskaka
21. sep 2011

@vera21 Tak ta taštička je dokonalá! Vybrala jsi opravdu moc krásné látky a vypadá jako kupovaná, prostě úžasně udělaná! Děkuji za pochvalu za mé pokusy o šití. Uvidím, jak se bude dařit časově, teď jsem spíše zašívala díry v kapsách a šila potahy na křesla apod 🙂
Přejí hodně zdařilých výrobků!

m.a.c.a.
21. sep 2011

ahojte, pozeram ste velmi sikovne, obdivujem tie mini-vecicky pre deticky!!!! dostala som sa do vasej temy nahodou. moj syn stratil svojho oblubeneho sobika, hracku na spinkanie. ktora maminka by si chcela privyrobit a pomoct mi ho do Vianoc zaobstarat - zhotovit, prosim ozvite sa do IP!!!! Budem Vam velmi vdacna.

k8y
21. sep 2011

@vera21 ja mam 606, vodeodolne. Ale tusim som sa pomylila, chcela som take, co sa vo vode odstrani. Fakt ti neviem poradit, ktore by bolo lepsie. Zatial som neprala ziadnu z tych veci, co som tym lepila, tak vobec neviem, ako sa to sprava 😅

k8y
21. sep 2011

@snehovavlocka podavam prve hlasenie z fabric swapu 😉 Bolo super! Ale mali sme hrozne malo casu. Vela sme rozpravali, vela vymienali a strihali.. vsetko zbehlo tak rychlo, ze som zabudla fotit!!!! 😨 A to som si rano nachystala fotak! Ach jo. Musime to baby zopakovat 😉

bezaz
21. sep 2011

@vera21 vladi napis tej pani z www.textilmania.sk oni su zo ZA, takze ti vsetko moze poukazovatm doporucit, pripadne si porovnas ceny.. ja som podlazku, pravitko a rezac kupovala u nej, spendliky a dalsie veci som zatial neriesila 😉

bezaz
21. sep 2011

@k8y kati tiez ma napadlo, ze ani jedna fotoooo 😅
baby inak bolo supeeer, fakt, ze za tie 2hodky sme nestihli nic, latky lietali sem a tam, ale stihli sme omrknutg aj tie katkine z eshopu, su krasne 😵 😵 😵

k8y
21. sep 2011

Este aby som ostatne navnadila na pripadne dalsie stretnutie: Anka urobila vyborne spaldove muffiny a ja som ukoristila filc v 12 farbach! 😀 Plus dalsie 3 latky. V tom zhone mi to ani nedoslo, az teraz som sa pokochala 😀

@bezaz este si si u mna zabudla tie homeopatika na zubky.. poslem ti postou?

bezaz
21. sep 2011

@k8y aaa ja som vedela, ze som na nieco zabudla.. 😝 priznam, ja som este ulovky nevytiahla, az vecer, ked bude klud, ale ste ma namotali na ten obal na okuliare, takze skusim ten pre babicku na 85ku plus jej urobim zalozku, rozmyslam, ze podsivku mozem spravit z filcu, aspon nebude s tym ziadna robota a okuliare budu v makkuckom 😉
inak oskar aky bol fajnovy cely den, tak si to teraz vyzieram, ze som hyrila, ach jo 😝 a plz ten recept 😀

troll
21. sep 2011

@vera21 tastiska je super 🙂 🙂 🙂 🙂

troll
21. sep 2011

ahojte,bolo suuuuuuuuuuuuuper,no ale som sa trocha ponahlala 😀 az teraz so si pozrela co vsetko mam,tak teraz len tvorit 🙂 🙂 🙂

troll
21. sep 2011

@k8y latky su nadherne,ODPORUCAM,trocha posetrim a znova kupim.inak vsetko bolo superrrrr 🙂 🙂 🙂

lussy23
21. sep 2011

@vera21 - krásne
@papajka7 - krásna kabelka