Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

zhrkz
14. okt 2011

Ahojte 🙂 zacala som sit vianocne darceky ;) Tu su prve vysledky (zirafa a srdce). Este ma par dielok caka, tak hadam to zvladnem a aj manzel to prezije v zdravi ;))

lussy23
14. okt 2011

@zhrkz nádhera, najmä žirafka 🙂

k8y
14. okt 2011

@bezaz tak si uzi rodicov 🙂 a urcite sa ti podari nieco spichnut! ty si sikulka! 😉

k8y
14. okt 2011

Baby, ked poznate blog Pat Bravo, tak asi poznate aj jej free projekty. Ak nahodou nie, pridala som nejake nove do blogu: http://modernpatchwork.blogspot.com/p/navody-po.... Pozerajte hlavne poslednych devat. Letne saticky uz asi velmi nevyuzijete, ale vankuse a quilty sa zidu vzdy. Ja osobne sa chystam na Serendipity alebo Parizske okna 🙂

zhrkz
15. okt 2011

@k8y Pekne 🙂 tie parizske okna su super. Od quiltovania ma odradza akurat to, ze nemam tolko miesta na sitie 🙂 Momentalne bastlim na gauci pri konferencnom stoliku v obyvke a zakazdym, ked skoncim to musim vsetko odkladat prec od ruk drobca... uspesne sitie!

snehovavlocka
15. okt 2011

baby,mam na vas jednu prosbu: neskusali ste uz niektora sit novy potah na vajicko-autosedacku? potrebovala by som strih na novorodenecku vlozku. (alebo ak by bola niektora z vas ochotna a odvazna skusit ten strih vymysliet... 😅 )

sammy19
15. okt 2011

@snehovavlocka - presne toto riesim aj ja 🙂 Tak ak zistis, prosim, daj vediet aj mne. Mame totiz vajicko po detoch, ale ta novorodenecka vlozka nam zahadne zmizla, takze potrebujem tiez vyriesit.
Vdaka 😵

bezaz
15. okt 2011

@snehovavlocka @sammy19 baby nemate si od koho poicat tu vlozku? sak len obkreslit, vystrihnut, do toho nejaky hrubsi vatelin.. resp ak myslite taketo jednoducie cosi http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/6879...

sammy19
16. okt 2011

@bezaz - to je dobry napad, ze ma to netrklo 😉 Dakujem, skusim to pozriet u kamosky, a zistim, ci by som to zvladla usit 😀

kackabrcka
16. okt 2011

kocky poradi - vysvetli mi niekto ako usit kabatik na spinkacika (mam problem s rukavom)

kackabrcka
16. okt 2011

@zhrkz prekrasne vyrobky

kackabrcka
16. okt 2011

ja zatial anjelkujem a skriatkujem..

bezaz
16. okt 2011

@kackabrcka ja prisivam rukav na 2x, vzdy od stredu ku kraju, ono sa to blbo sije tym, ze sijes k sebe 2 odlisne obluky, ale ked si to prisijes od stredu ku kraju, tak sa ti to podari 😉

vera21
16. okt 2011

@kackabrcka Kati - kukaj, tu to mas uplne detailne a je to jednoduche :
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2630

vera21
16. okt 2011

inak, rukav som este zvladla, ale ten golieeeeeeeeeeeeer ...ach jo ☹

zhrkz
16. okt 2011

@vera21 Tiez som stroskotala na golieri, musela som prisit rucne, ale to vyzeralo dost zleee... no ale inak ten postup na mimibazare je viacmenej presne ako v knizke 🙂 take asi tak sa to ma sit ;)

Prave sijem pismenka z OTTOBRE 🙂 na styri mena, tak som zvedava, ci budem mat nervy to rucne pozatvarat.

Na Tildach sa najhorsie sije asi to oblecko, bo je to take malinkate, ze mi do toho proste patka nevlezie... neviem, ci existuje na to original nejaka extra malinka patka. Ja musim take male veci sit ruco, co sa mi casto nechce.

lussy23
17. okt 2011

@kackabrcka - peknučký sú

sammy19
17. okt 2011

@kackabrcka krásne! 🙂

ja som konečne tiež chytila druhý dych a začala som šiiiiiiiť 😀 keďže tých vecí, čo som v poslednom čase pošila, je trochu viac, tak pripájam radšej len link, kde nájdete fotky, aby som ich sem nemusela toľko nahadzovať 😅
http://www.chvilkapremamu.sk/2011/10/site-hrack...

k8y
17. okt 2011

@zhrkz :o) ved ja som este nezacala quiltovat.. mozno to skonci v kosi 😉 Ale chystam sa! Ja si na sitie prenasam taku velku dosku, na ktorej mam podlozky a vsetko rozlozene. A vsetky veci (okrem latok) mam ulozene v cestovnej postielke, na ktorej je ta doska, ked prave nesijem 😀

k8y
17. okt 2011

@sammy19 no ty si sa fakt rozbehla! tie hracky su velmi chutne 😉

k8y
17. okt 2011

..len tak mimochodom, ja trochu vyuzivam, ze tu mam zase svokrovcov, ktori strazia maleho, tak som zase co-to usila: http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/10/tak....
Nie tak vela, ako som mala v plane, ale neda sa. Odkedy som dala maleho parkrat do jasli, je na mne nalepeny a akonahle sa vzdialim, tak je zle, aj ked ma vidi 😒

troll
18. okt 2011

@zhrkz nadhera 🙂 🙂 🙂
@kackabrcka velmi pekne 🙂 🙂 🙂
@k8y katka fotky nadhera,vsetko super.hviezdu mam usitu,zajtra poslem,len sa mi moc nepodarila,teda mam sa co ucit.pa

vera21
18. okt 2011

@kackabrcka alebo niekto iny - hodte mi sem prosim strih na tych skriatkov - nemozem to nikde najst 😒 kujeeeeeeeeeeeeeeeem

k8y
18. okt 2011

@troll jeeej, super, tesim sa! Neboj, v celom tom suhvezdi nebude jednotlive nedostatky vidno 😉
A dakujem za pochvalu!

troll
18. okt 2011

@vera21 myslis,co sila kackabrcka,lebo ja som pouzila strih ten na spinkaca,pa

vera21
19. okt 2011

@troll ano, to, co sila kackabrcka - jeminenky, ale ja potrebujem presne vidiet vsetko, sak nie som nejako kreativnA 😀 obrazok, strih - vsetko musim mat, inak neusijem - idem presne podla toho

zhrkz
19. okt 2011

Zenicky, potrebujem poradit. Ako mam usit tvar plavacieho kolesa tak, aby sa dal vypchat?

katulienka30
19. okt 2011

Ahoj žienky, len dnes som našla túto vašu tému a veľmi ma zaujala. Nečítala som všetky príspevky lebo ich je veľa a pri mojom drobcovi to nejde no chcela by som sa spýtať, že odkiaľ beriete strihy na rôzne zvieratká a tvary čo šijete. Chcela by som mojej bambuľke niečo ušiť ( to snáď zvládnem lebo nie som nijak umelecky nadaná) a tak sa pýtam ako ste začínali a čo všetko k tomu treba? Veľmi sa mi páčia bábiky -keby ste mali strih na nejakú takú úplne jednoduchú. Ďakujem

zhrkz
19. okt 2011

@katulienka30 ku moj link vyssie