Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
20. nov 2011

@seminkads to je krasne a mala tiez 🙂

jonki
20. nov 2011

ahojte, nechodim medzi vas velmi ale chcem sa opytat na vasu skusenost, kludne aj do IP. Rada by som si urobila waldorfsku babiku pre mojho drobca. Objednala som si tovrivy set z textilmanie...ale mam zmiesane pocity z ich komunikacie. Mate niekto osobnu skusenost s tymto eshopom? vdaka 😉

troll
20. nov 2011

@jonki ja som si uz u nich viac krat objednavala,a bola som velmi spokojna 🙂

jonki
21. nov 2011

@troll vdaka....tak ja im napisem znovu, ci teda mam s objednavkou ratat 😵 dufam ze ano, lebo zhanat vsetko po kuskoch sa mi koli jednej babike asi fakt neoplati...ako ste mi tu uz v minulosti radili.

vera21
21. nov 2011

@jonki ja som si akurat u nich objednavala asi pred troma tyzdnami, na zaklade odporucani tu v tejto diskusii. Chcela som nejake latky+filc+pomocky na patchwork. Odoslala som objednavku, pani so mnou konunikovala - volala mi, lenze po celom tom case som dostala tovar, ale aj to nie vsetko. Latky skoro ziadne - pytala som sa jej, ze ako je mozne, ze na webe maju, ze je to skladom ona mi potom zavola, ze to uz nie je - odpoved znela : ze nestiha updatovat tu stranku a ze sa to rychlo mina .....Takze tak.... Ta pani majitelka je mila, dohodli sme sa, ze si to prevezmem osobne, komunikuje stale, maju sa stahovat - teda ten sklad - niekam do novych priestorov, ma nejake problemy s dodavatelmi, takze myslim, ze chyba je aj tam. Takze moja skusenost - latky si tam uz neobjednam, ale vsetko ostatne ano. Je to mila osoba 😀

vera21
21. nov 2011

No a idem sa pochvalit - vcera sme mali take pekne ministretko v ZA - s Olivovou a Bezaz 🙂 Baby mi vselico poradili, vysvetlili - isla som odtial taka nabita, ze som sadla za stroj a poobede som sila 🙂 Dakujem dievcata !

vera21
21. nov 2011

@troll Krasa ! krasa !!!! Vidim, ze si vymyslela satku 🙂 Mam dotieravu otazku : mas pod nou aj golier ???? 😀 😀 😀

troll
21. nov 2011

@vera21 nemusis dat golier,naco.a ta satka to je ten strih co ma tilada zahradnicka na hlave,pa mojka 🙂

bezaz
21. nov 2011

hojte
pre vsetky taskomaniacky, ze Katka, Stanka, atd.. 😀 http://www.craftpassion.com/2010/10/sewing-reve...
@vera21 veeelice dobre bolo a ako bonus k tomu este aj bez deti, no 2hodky nam usli ako nic 😅 😵

lussy23
21. nov 2011

@troll krásni

bezaz
21. nov 2011

@troll asi a kde si kupovala vianocne latky? ci u Katky?

jonki
21. nov 2011

@vera21 vdaka za vysvetlenie 😉 predpokladam ze to bude tym ze je teraz zaneprazdnena 🙂

troll
21. nov 2011

@bezaz ahoj,tie cervene som kupoval,ale uz davno v textilmanii a tu srdieckovu v zebrapachworku,mozno ze maju v textilimanii chaos teraz,ale ja som bola spokojna 🙂

lisian
21. nov 2011

baby to je parada co tu vyrabate 😵 😵 😵 ja by som chcela usit hracku, dnes ma chytila taka mania a na nete som nic nenasla. ako mam zacat, poradite mi? 😅

piskotik
21. nov 2011

ahojte, ja sa chcem iba spýtať, viem že vačšinou tu šijete, ale možno poradíte, kde dostať kúpiť aranžérsky drôt na výrobu vencov, myslím normálny obchod nie na nete, ďakujem 🙂

vera21
21. nov 2011

@piskotik Tak to teda neviem, mna len napadlo, ze u nas v Ziline na trznici maju asi vela stankov, kde tie kvety aj robia, tak by som sa sla tam opytat.....ale drotiky roznej hrubky - neviem ako vyzeraju tie aranzerske - som videla v Kikulienke /to su na koralky a na drotovanie/ a este vo Flore - to je velkoobchod s kvetinami. Teraz tak premyslam, ze v tej Flore maju vsetko a urcite by si tam nasla aj ten aranzersky drot....Flora je v Ziline 🙂

vera21
21. nov 2011

@lisian to je pekne, len neviem poradit s cim by si mohla zacat - co sa paci tvojmu dietatu ? konik ? macko ? ten tildovsky macko je dost jednoduchy ...

vera21
21. nov 2011

@troll dakujeeem - to ma potesilo 😎 konecne super napad - nemusim sit ten goliet, jupiiiiiiiiiiiiiii 🙂

k8y
21. nov 2011

Dievcata, stalo sa, co sa mi ani len nestnivalo: http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/11/nas...

este som sa z toho celkom nespamatala.. idem radsej umyt riad.

vera21
21. nov 2011

@k8y Kati, to je smutne ☹ ☹ ☹ Naozaj smutne - velmi som drzala palce, ach jo..... Verim a drzim palce dalej, aby sa to podarilo predat inym sposobom .....

lisian
22. nov 2011

@vera21 ja nemam este deticky,,,nedari sa ☹ ale pre inych clenov rodinnych chcem vyskusat,,,mne sa hrozne take hracky pacia a taktiez som zistila, ze sa po veceroch nudim 😀

kackabrcka
22. nov 2011

kocky nedela predaj nic moc viacej isli podusky a 2 anjelky.. no bieda ale idem este na dalsi vianocny trh 4.12. 😉

kackabrcka
22. nov 2011

@troll nadhera 😉

zhrkz
22. nov 2011

Ahoj dievcata, chcem sa opytat: aky je rozdiel medzi masinami overlock a coverlock? Konkretne:
Overlockovaciu masinu mam na par dni pozicanu doma, konkretne ma zaujima, ci sa s nou da sit len tesne pri kraji, alebo aj nejak inak... podla mechanizmu uzlenia nite asi len po kraji...
Ku coverlockovacej masine ma zaujima:
Ci plnohodnotne zastupi overlockovu masinu (teda ci vie olemovavat a zastrihavat naraz)
Ci sa s nou daju sit aj tie dvojihlove svy hore vyssie na lemoch, alebo ozdobne siroke dvojihlove stehy (ako byva na spodku triciek, rukavoch a pod.)
A ci sa s nou daju sit aj ploche svy ako su na termopradle.
Dakujem.

k8y
22. nov 2011

DIevcata, vyborna sprava! Quilt je predany!!! Viac info dam este dnes vecer na blog 🙂
Ja sa tak tesiiiiiiiim 😵 😵 😵

lussy23
22. nov 2011

@kackabrcka krásne

k8y
23. nov 2011

@kackabrcka skoda, ze to neslo lepsie. Tvoj stanok vyzeral velmi dobre.

lusil2005
autor
23. nov 2011

zienky, ja vas ani nestiham docitat, ale tento link musim dat - straaaasne chutne! http://retro-mama.blogspot.com/2011/10/home-for...

k8y
23. nov 2011

@lusil2005 uzasne domceky!! Takyto styl milujem 🙂 Dakujem!