• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Šité hračky a iné tvorenie

18. decembra 2016 
@bezaz
@olivova ďakujem moc, ja som taký začiatočník až je to do plaču :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. jan 2012 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzubabo - aaaaaaaale chod, o chvilu budes profesional :grinning: usijes 2-3 veci a uz budes o 3 urovne dalej :grinning: Vies kolko sa aj ja este naparam, a to som uz usila podla mna relativne dost? A nenavidim paranie :grinning: :grinning: :grinning:
@bezaz - ak ides lemovat deku, a rozhodla si sa zvolit postup rucneho sitia na zadnej strane, ziadne tvoritko na sikmy pruzok nepotrebujes. Zazehlis to - odrezes cca 9-10 cm pruh dostatocne dlhy na celu deku , spojis napoly (iba ho prehnes) = 4,5-5 cm pruzok, skaredy koniec prilozis ku kraju krasnej strany deky (je prehnuty, aby sme sa rozumeli - obe spojene strany ), presijes strojom (na celu strojovu patku a ihlu davam uplne dolava) no a potom to krasne obratis a uz len dosijes matracovym stehom rucne. Takze ten pruzok vypustim a mam krasny lem tak akurat - podla mna ani siroky ani uzky...Nevyhoda - desne ma boli ukazovak potom 2 dni este po dositi a obcas mam aj pluzgier - neviem pouzivat naprstok :grinning: :grinning:

Inak dievcata - neviem, ci som tu uz pisala, kupila som si ihly so zlatym uskom a su uzasne -
http://www.zebrapatchwork.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1258&category_id=14&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26
to su ihly na sashico - takto volaju rucne quiltovanie obycajnym stehom - su pevnejsie ako obycajne a tym, ze sa mi neohybaju - uzasne sa s nimi sije aj matracovy steh - tieto su dost velke a potom som este kupila tieto
http://www.zebrapatchwork.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2405&category_id=14&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26
a s nimi sa uzasne sije matracovy steh mensich zvieratiek - su ostre.... :wink:

Len informujem - tie pluzgiere budu aj z takych drahych ihiel :grinning: :grinning: :grinning:
5. jan 2012 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivova staniiii, a ty si myslis, ze mojim tempom sa niekedy dopracujem k lemovanym dekaaaam???? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
inak dost tu mudrujem nad tym sashiko strojom, strasne sa mi to paci, ako to sije, len som este nezistila, co to stoji :grinning: tak to asi dost rychlo vytriezviem, ze :sweat_smile:
5. jan 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bezaz - okolo 35000? ale teraz neviem, ci CZ...a kedze je to novinka, nie je to vychytane - pokial to chces na vyrobu niecoho a myslis si, ze to vyuzijes vela - odporucam ....ale ak ti staci presit 2-3 deky - budes nad nim viac maturovat ako usijes - velmi zlozito sa tam dava aj nitka, trha sa, a zevraj si musis ten stroj aj svojsky nastavit ...tak asi tak :slight_smile: na to su tie ihly :grinning: lacnejsie riesenie :sweat_smile:

Jasneeeeeeee ze sa dostanes, sa tesim, ked uvidim foto !!!
5. jan 2012 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivova haaa, viac ako liter dat za stroj, to radsej vyplatim hypo :grinning: :grinning: a deku usijem, hej, ked mi spravis kurz :wink: aj babiky aj deky :grinning: inak to rucne prisivanie lemu ma total odradza, deckam usijem urcite prevracanu, to bude aj na moje pomery heroicky vykon
5. jan 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bezaz - vies preco rucne prisivam? Moje prve 2 deky som prisivala strojom - robila som sikmy pruzok....potom som chcela skusit prisit rucne a - ta deka vyzera uuuuplne inak - akosi omnoho krajsie. Tak ked uz mam drahe latky a cely vyzor deky je podla mojich predstav , nepokazim to predsa prisivanim strojom? uvidis, ze aj ty tak dopadnes - budes pri tom nadavat najhorsie ako vies, co za napad si to mala, ale vysledok stoji za to a druhu bude prisivat detto (aj s nadavanim ) :grinning: :grinning:
5. jan 2012 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
nuz.. ako by som to.. mam trochu problem so slovenskou terminologiou, kedze vsetko studujem v anglictine :sweat_smile: matracovy steh je slipstitch? Lebo ja pouzivam na uzatvaranie tento steh.. keby to bol iny, daj vediet, mam obrazky k viacerym..
5. jan 2012 o 23:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bezaz ok, tak som si dobre tipla ten matracovy steh :wink:
5. jan 2012 o 23:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bezaz wow,hned som si ulozila,len neviem,ci sa mi to podari podla toho navodu urobit....keby to niekto skusil,moze potom podat nejaky zrozumitelny navod,ako na to :wink:
6. jan 2012 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k8ty tiez pouzivam tento :wink: (neviem podla nazvu); a gratulujem k snazeniu sa a nech sa vam cim skor podari :wink: :wink: :wink:
6. jan 2012 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snehovavlocka :slight_smile: jaaaj, myslis to snazenie v statuse? Tak to my sa snazime uz dlho, len som to az teraz nahodila :wink: Ale pri maleho rytme to tak skoro nebude :unamused:
7. jan 2012 o 14:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
znova trocha sijem,a zase anjelku,potrebovala som darcek
8. jan 2012 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@troll krasne saty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. jan 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@troll
@troll - krásnučká anjelka
8. jan 2012 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, baby, ze sa tak blbo pytam - co je to sikmy pruzok ? to je taky akoze "lem", ci ? si to tu citam spatne dozadu a mam teda takuto super otazocku ...
8. jan 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@troll krasna je !
8. jan 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k8ty to je ten steh, co ma naucila @olivova :slight_smile: tiez som to videla kade-tade na obrazkoch, ale nie je nad to, ked vam to niekto ukaze ! jednoduche a perfektne !
8. jan 2012 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k8ty s tou tastickou som sa naozaj natrapila - hlavne asi preto, ze neviem pouzivat rezac a dosku a pravitko :slight_smile: tu by mi tiez pomohlo, keby mi to niekto jednoducho a rychlo ukaze - poprosim asi Stanku, nech mi da nejaky minikurz ci co :grinning: Inak, moja kamoska na patwchork : "to akoze ma aky vyznam rozstrihat latku na male stvorce a potom ju znova zosivat dokopy ????"
8. jan 2012 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bezaz ja som puk - tak somsi kukla ten link teraz od teba - uz viem teda, co je sikmy pruzok :slight_smile: ale preco sa vola sikmy ???
8. jan 2012 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera21 jaaaj, tak to chapem, ze si sa natrapila. Bez podlozky a pravitka a rezaca si to neviem ani predstavit. Aj s pomockami je to piplacka, ale bez nich asi potrebujes bozsku trpezlivost a uzasnu presnost. Pred par dnami mi jedna baba pisala, ze ide sit patchworkovy kosicek rucne, lebo ma pokazeny stroj. Tak tiez klobuk dolu :confused:
8. jan 2012 o 20:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeej, dievcata, krasne veci tvorite :slight_smile: aj ja chcem :slight_smile:
chcem usit malej kapsar za postel, tak som hladala nejake inspiracie, a tak som na tuto diskusiu natrafila, fakt krasne veci.
neviete o nejakom kurze, kde by som sa take pekne veci naucila? :slight_smile:
8. jan 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky tak ja oddychujem od anjelok nejako sa mi nechce.. no idem skusit usit nejaky kostym pre seba aj dcerku na karneval :grinning: som nasla par inspiracii tak no uvidime ako to dopadne ...
9. jan 2012 o 00:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bezaz prekrasny medvedikovia
9. jan 2012 o 00:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kackabrcka drzim palce,inspiraciu mas peknu :wink:
@vera21 ja ked som este nevedela,co je patchwork,tiez som vravela pri pohlade na fotky,ze so je to za blbost,ved patchwork je vlastne vsetko,co usijes zositim 2 a viac kusov latky, cize aj obycajny dvojkusovy tildamedved :sweat_smile: az ked som poriadne porovnavala fotky na artmame,doslo mi,ze to tak asi nebude. ale je pravda,ze som uz videla patchworkom nazvane aj prace,ktore mi patchwork NICIM nepripominali :pensive: ; ja teda moc take nesijem (vlastne len 2pokusy som mala),ale podlozku a strihac nemam,cize som to robila pracne rucne :confounded: myslela som,ze tie latky hodim niekam do kuta a najma,ked som sa pomylila. ale tak stava sa. nakoniec som vtedy urobila vankusik a bolo.este mi nejake tie stvorce ostali :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak snad niekedy naberiem chut aj na dalsie pokusy
9. jan 2012 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky tak dve rybky mam na svete :slight_smile:
9. jan 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@kackabrcka parádne sú a mne sa veľmi páči, keď sú vlastnoručne vyrobené masky :slight_smile:
9. jan 2012 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. jan 2012 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kackabrcka :slight_smile: pekne, a tiez si myslim,ze doma robene masky su lepsie ako z pozicovne.aj dieta ma asi vacsiu radost,ked vidi,ako sa mamka snazi
9. jan 2012 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. jan 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok