Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

sammmy19
26. jan 2012

ahojte, po dlhočiznom čase sa hlásim. chvíľku mi trvalo, kým som pochopila, že zo mňa spravili profesionála (teda z môjho nicku), tak som si založila aj klasický účet pod menom sammmy19 (inak som pôvodne sammy19 😀 ).
No každopádne sa už teraz viac pripravujem na pôrod, takže šitie ide trochu bokom, ale nejaké nové veci som pošila, musím ešte foto nahodiť.

@snehovavlocka Tá kravička je neskutočnááááááááá! vedieť tak háčkovať!

k8ty
26. jan 2012

@bezaz tak sme vcera skusali tlacit na tu latku aj ine veci ako fotky a som velmi spokojna. Srdiecko ma na sirku 11cm a text je uplne v pohode. Takze mozes tlacit, co len chces 🙂

bezaz
26. jan 2012

@k8ty katuska, si zlaticko 😵 😵 😵 tak ked budes objednavat to platno, jedno aj pre mna rovno 😉
@sammmy19 aaaa, ked si predstavim seba takto pred rokom, fuuuj, vobec nezavidim.. aj ked paradoxne to som mala najviac casu na sitie, aj som teda najviac posila 😀 sak este tesne pred odjazdom do porodnice som sila tu zupanovu tildu, ta je aj moja najoblubenejsia 😀 😀

bezaz
26. jan 2012

@franina pri tej anjelke pozor na rozmery, cim je mensia, tym to ide tazsie 😅 ja som prvu tiez spravila malinku, asi 20cm a to bolo peklo, nedalo sa mi prevratit ruky.. na prevracanie pouzivam hacik na hackovanie taky hrubsi, aby mi nerobil dierky do latky 😉
@snehovavlocka jaaaj vediet tak hackovat.. vsetky moje pokusy skoncili veeeelmi neslavne, proste na to nemam

baby, tak vcera mi dosli tie patky, vobec neviem, ako ich pouzivat 😅 😅 asi budem musiet volat @olivova , aby mi spravila kurz
@troll ma napadlo, ze ti ich donesiem na ten violkin kurz, zoberes domov vyskusat a v nedelu mi vratis, co ty na to?

adus123
26. jan 2012

Ahojte sikulky,stale Vas citam a sledujem Vase vytvory..ste fakt super.
Chcela by som vas poprosit o jednu radu...sijem dcerke take satocky na ramienka, cez prisia ide jeden pruh latky dookola a potom pod prsiami tam nasijem taku nariasenu "suknicku" . Neviem, ci to viem spravne opisat...ale smerom od pliecok idu ramienka, okolo prs cca 10 cm siroky pas a potom nariasena dlhsia cast latky tak pod zadok. Kedze je to moja uplna prvotina, chcela by som vas poprosit ako spravne urcit sirku obvodu v prsiach. Ked som jej zmerala obvod hrudnika, ma 68 cm. Ale to je presne na telo. Aky siroky mam nechat ten pas, aby jej to po par mesiacoch nebolo tesne ale zase aby jej to pod pazuskami ani na prsiach neodstavalo? Ma 8 rokov. Dakujem.

vera21
26. jan 2012

@snehovavlocka nema chybu ta kravicka - je uzasna !

vera21
26. jan 2012

@franina pre aky stroj si sa nakoniec rozhodla ? pamatam si, ze si sa nevedela rozhodnut - ako si spokojna ? hod nejake fotky, nech aj my vidime tvoje prvotinky 🙂

vera21
26. jan 2012

Pozrite, co som nasla - aky dobry napad :
http://www.noodle-head.com/2010/06/bicycle-buck...

vera21
26. jan 2012

Baby, a toto idem urcite vyskusat !
http://www.craftinessisnotoptional.com/2011/06/...

olivova
26. jan 2012

@k8ty - tie vankuse su uuuuzasne.....fakt su uuuuzasne... 😵 😵 😵
@snehovavlocka a okravicke ani nehovorim, je naaadherna, aj ja chcem taku vediet 😀 nemala by som odvahu sa pustat do takeho hackovania
@franina moje anjelky maju 64 cm....kukni, ci si nahodou nedala malinku ako pisala @bezaz ...
obcas na naplnenie si pomozem aj so spajdlou (tou drevenou tenuckou) na velmi tesne miesta...

olivova
26. jan 2012

@adus123 - hmmm, a nerozmyslala si urobit ten pas "zabickovy"? vtedy tie saticky vydrzia velmi dlho...
@vera21 - super link na ten kosik....akurat som zhanala daky navod na TENTO kosik (uz som ho dakde videla, ale bez navodu)....
🙂 a kvietky su super...musim sa s takym trosku pohrat, chyba mi ozdoba na kabelku 😀

k8ty
26. jan 2012

@olivova myslis tie s fotkami? Dakujem! 😵

adus123
26. jan 2012

@olivova ...aky je to zabickovy pas? toto je moj prve dielo, tak sa v tom nazvoslovi velmi nevyznam

adus123
26. jan 2012

@vera21 ... podobne nieco.... 🙂 aj tu je ten pas okolo hrudnika pevny. Presne taky som myslela....neviem kolko cm pridat este k obvodu, aby to neodstavalo, ale aby to zas nebolo velmi siroke.....okolo prs pojde ten pas a potom hore uz len tenke ramienka

adus123
26. jan 2012

@vera21 ...no pozrela som sa na to lepsie a vidim, ze je to na tom obrazku trosku ine.....ten rovny pas je po celom obvode hrudnika, vzadu ho spojim zipsom.

k8ty
26. jan 2012

Baby, pouzivate niektora specialne strojove ihly na quilting? V com je rozdiel oproti obycajnym?
A este jedna otazka do plena: ktore gombiky na potahovanie su podla vas lepsie, kovove alebo plastove? 😅

olivova
26. jan 2012

@adus123 - zabickovo - das tam tu tenku klobukovu gumku - byvaju take letne saty - urobis ten pas natahovaci - nazberkany. Najjednoduchsie je to tak, ak tu klobukovu gumu navijes na cievku naspodok, hore mas nit a potom sijes z licovej (krasnej) strany - robis pasiky (riadky) cca na celu sirku patky - tym sa ti ta latka sama nazberka a bude natahovacia...

lussy23
26. jan 2012

@snehovavlocka úžasnaá kravička ako z obchodu
@k8ty krásne vankúšiky

vera21
26. jan 2012

@adus123 no ja by som to len asi pokusom sila - nechas navyse moznocm, zosijes, skusis na malej a potom bud zmensis alebo to bude dobre 🙂 najlepsie to je asi z upletu 🙂

franina
26. jan 2012

@snehovavlocka tá kravička je prenádherná vážne 🙂
k tej anjelke: asi som urobila fakt dajakú maličkú, skôr tenkú, všetko robím od oka, ale musím na to prísť ...

franina
26. jan 2012

@bezaz , @olivova presne tie rozmery, tak tam je ten problém 😠 ale ja na to prídem 😠 😀
@vera21 ja som si kúpila nakoniec jednoduchý stroj a som nadmieru spokojná Singer Family 8280 pre mna to je idealny stroj, taká som šťastná 🙂

baby kde by som mohla objednať takú podložku na látky a rezák ?

vera21
26. jan 2012

@franina ja mam odtialto : http://www.textilmania.sk/home?page=shop.browse...
Super, ze mas radost z toho stroja - aj ja mam konecne novy, tak sa velmi vytesujem 🙂

k8ty
26. jan 2012

Par noviniek a na zaver patchworkarsky vtip pre tie, s ktorymi nie sme v kontakte cez facebook 😀
http://modernpatchwork.blogspot.com/2012/01/co-...

franina
26. jan 2012

@vera21 ďakujem ti 🙂 a ty máš aký stroj?

bezaz
26. jan 2012
snehovavlocka
27. jan 2012

@sammmy19 uz sa ti to ozaj krati.tak ti prajem krasny finish a este krajsi zaciatok 😀 😀 😀
@k8ty na tu tlac by to chcelo nejaky navodik 😝 😉

vsetkym vam dakujem 😀 tu je radost podelit sa 😉

k8ty
27. jan 2012

@snehovavlocka no jasne, neboj. Ked to uz budem mat, napisem k tomu postup 🙂

k8ty
27. jan 2012

@bezaz inak ja poskulujem po tej kolekcii latok 😉

adus123
27. jan 2012

@olivova ...aha..dakujem...skocim dnes kupit tu klobukovu gumku a skusim to....a to v pohode stroj nude sit aj ked v spodnej cievke bude ta gumicka?