Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
27. jan 2012

@snehovavlocka velmi,velmi nadherna kravicka,superrrrr 🙂 🙂 🙂

troll
27. jan 2012

@bezaz dik,ved tam budem mat moj stroj,mozem hned vyskusat 🙂 uz si dostala zoznam materialu na babiku?kde ja budem zas ten uplet zhanat,to su zasa ceske stranky,mate niekto link na uplety?alebo pozrem v rakusku idem na par dni dovolenkovat.pa

bezaz
27. jan 2012

@troll no vidis, to ma ani nenapadlo, ze bdueme mat stroje 😀 😀 nie, info mail dosiel len ze to teda bude cez tie 2 weekendy.. uplet ma aj deniska na zebrapatchwork.. si mozes kupit potom priamo tam

troll
27. jan 2012

@bezaz dik,tak jej napisem 🙂 teda,ale tam toho je co budeme potrebovat 😀 ale moc sa tesim

troll
27. jan 2012

@bezaz super link na vankuse,ale momentalne nic nesijem 😀 😀 😀

bezaz
27. jan 2012

@troll a tebe uz prislo info, co vsetko treba? no uroven, musim reklamovat, ze mne nic 😅 inak musela spravit dalsi termin na kurz, taky bol zaujem @olivova v maji 😉

troll
27. jan 2012

@bezaz to viem,ze bol zaujem,myslela som ze stretnem olivovu,no mozno inokedy 🙂 no lebo ja som platila v,len vcera a tiez mi dosiel email,ze uz je obsadeny mala som stres,ze uz nemam miesto 😀

olivova
27. jan 2012

@adus123 - su stroje, ktore maju specialnu cievku na tuto gumku a dokonca som niekde videla aj taku nit (ale uz neviem kde a ta je tenucka, ale mozno tiez vhodna, to neviem, este som neskusala). Ak taku cievku tvoj stroj nema, kludne sa da namotat na obycajnu cievku (zo zaciatku sa tak divne pretaca, musis si vyskusat na dakej latke, co ti to urobi, moj stroj to napr. zvladol (mam veronica 707), ale musela som mu obcas pomoct (tusim 2 riadky som musela prerobit, alebo niektore donapinat rucne - ale sila som velky pas - cca 600 cm, a tam bolo uz vidno bublinky, ked sa to nenaplo spravne)...
Sije sa tak uplne beznym stehom, len dolu mas gumku - odporucam klobukovu - je hrubsia a netrhala sa mi...ta tensia, ktoru som kupila priamo na zabickove saty (a mam jej dost) mi nesila pekne a trhala sa mi - kupodivu. Ale uvazujem, ze mozno to trhal len moj stroj...mozno tvoj nebude - treba to vyskusat, a tych 10 cm to zvladne (to je asi 11 riadkov). inak usi si aspon 2x taku dlzku aku potrebujes. Radsej to odstrihnes - nezabudni pred strihanim vsetko na koncoch popresivat, lebo ti tie gumky ujdu 😀
A potom je este jedna moznost sitia - pekne si urobis cik-cak steh - alebo daky podobny, co sa ti paci, a tu gumicku do toho navlecies ihlou, napnes, na koncoch si urobis uzliky a potom presijes...Ale vysledok sa mi az tak nepacil - nepacil sa mi tak siroky steh z predu....
idem vykutrat dakde foto, ako by to mohlo vyzerat, kedze ja tie saty uz nevlastnim...

bezaz
27. jan 2012

@olivova stani, povedz mi, co ty nevies usit 😲 😲 ty si uz vyskusala hadam uplne vsetko, sikovnica nasa 😵 😵 😵

bezaz
27. jan 2012

@troll ja som este neplatila tu zalohu, sme sa dohodli, ze jej dam hotovost buducu sobotu, tak asi preto

olivova
27. jan 2012

@bezaz - ja som sa prihlasila predbezne teraz :D Dufam, ze manzela spracujem na aspon polovicnu uhradu, kedze strajkuje a je rozhodne proti...Sak do 5.2 mam cas 😀 😀 😀 A tiez neviem, co urobim so skolou, kedze 10 mam cely den.... 😅

bezaz
27. jan 2012

@olivova jeeeeeej neveriiiiiim, zeby predsa budeme spolu????? 😵 😵 😵 😵 ja ti aj poziciam, ked nebudes mat 😀 😀

olivova
27. jan 2012

@bezaz - ma tolko nechval...sa cervenam 😅 Tie saty boli uzasne, ale tiez som ich sila na doraz a bolo mi blbe darovat ich so slovami - odfotis mi ich 😀 ? Ale skusim teraz, skoro po 1/2 roku, ci mi neurobi foto...Ked ja foto este nevlastnim a to je take desne fotenie s tymi mobilmi a kamerou - viac rozmazane ako odfotene...a potom to vyzera tak skaredo...

olivova
27. jan 2012

@adus123
takze - celkom dobry navod je aj tu :
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7382 , a ta holka dole v diskusii zasa radi, ze klobukova (hrubsia) gumka je nevhodna 😀 Tak treba vyskusat obe....Zalezi to od stroja, co dokaze a co mu sadne...Takisto ja napr. nemozem pouzivat ani dake typy niti, tiez mi ich trha... Takze SKUSAT 😉

A mala som to presne taketo (obrazok), ale davala som sirsie tunelky, tak som to nemala az take huste, a moje sa mi pacilo viac (presivala som uuuplne na celu sirku patky, ihlu som posunula dolava na doraz)... Zda sa mi praktickejsie toto zabickove riesenie pre deti...Ale je to vec vkusu..

olivova
27. jan 2012

@troll
takze ten pokus o babiku ...

franina
27. jan 2012

@olivova že pokus????? 😲 krááááááásna 😵 😵 😵 😵

vera21
27. jan 2012

@franina ja mam tento http://www.patchworkparty.sk/bernina-bernette-82e

@adus123 ak o pokracujes ??? Ides na tu zabicku nakoniec ?
@olivova ta babika nema chybu !!! Baby, ja som ju videla aj nazivo - fakt je nadhernaaaa !!!! 🙂 inak, tiez sa pytam, ci je nieco, co si nesila ? vzdy vies poradit ....

troll
27. jan 2012

@olivova stanka tie tvoje pokusy su ,ale nadherne 🙂 🙂 🙂 🙂 wou a naco ty potrebujes kurz ?parada mas velku pochvalu,super,ale dufam ze sa stretneme 🙂

franina
27. jan 2012

@vera21 fííííííííha no ale ty máš ale stroj 😕 tak to šije už úplne samo, len povieš, že chcem šiť patchwork zadáš kód, látky, samo ti to postriha aj latky a sup 😀

troll
27. jan 2012

@vera21 no teda ten stroj je paradny 🙂 🙂 🙂 to sa teda sije 😝

vera21
27. jan 2012

@troll inak dobra otazka - ked som videla tu babiku, tak tiez nechapem, naco jej je ten kurz ????
@franina no, ano - presne, ako pises - dokonca niekedy aj obed navari 😀

lussy23
27. jan 2012

@olivova nádherná bábika aj tie šaty. Podľa čoho ste robili tú bábiku?

bezaz
27. jan 2012

@olivova stani, ved nefrajer, ze pokus 😀 😀 😀 zlatino, ty tam budes robit pani violke asistentku..
baby a to podotykam, ze to sa @olivova naucila uuuplne ze sama, nebola na ziadnom kurze, fakt klobuk dolu 😵 😵 je uzasna, som zvedava, ako bude vyzerat ta moja 😅

olivova
27. jan 2012

dievcata - dakujem 🙂 😵
@vera21 - inak trosku zavidim stroj :D a aj so stoliiiikom....ja mam okolo naukladane knizky, ked som presivala deku namiesto stolika... 🙄
@troll , @vera21 - no este neviem usit tie usi 😀 😀 😀 ... AAAAle co budem klamat...Chcem na chvilocku vzdialit z domu medzi sikovnice a mozno sa ta babika sije omnoho jednoduchsie, ako si myslim 😀 ...snad osobone pozdravim aj @ k8ty 😀

olivova
27. jan 2012

@bezaz 😀 😀 😀 no dobre...tak to je moj 5-ty pokus....to sa asi uz za pokus nerata....
@lussy23 - lusil sije kraaaaasne babiky. A som si povedala, ze budem vediet take iste...A potom dosla pristelka a ta robi podobne aj tieto mensie...Tak sa mi paaaacili a som skusala (dlho 😅 )
Ale zaklad mam z knizky stiahnutej z internetu...je tam postup na hlavicku...

bezaz
27. jan 2012

@olivova no to vypadnutie si viem velmi dobre predstavit, u mna detto 😉 tesim sa na vas, fakt moc 😀
jezin, len to nezakriknut, aby boli deti aj ja zdrave, nech tam naozaj budem moct ist 😅 😨

troll
27. jan 2012

@bezaz no ja sa tesim hlavne nato ako si bude moj manzel uzivat filipka,on ho zatial cely den ani nestrazil,som zvedava ako to dopadne 😀 😀 😀

bezaz
28. jan 2012

@troll urcite dobre, filipko je uz velky chlapec 🙂
baby mne to minky neda spat, zasa nove krasne http://www.minkybabyfabric.com/minky-prints-pir...

lussy23
28. jan 2012

@olivova asi viem, ktorý postup. Ten postup je v angličtine, nie? Podľa neho som robila bábiku kamarátke, n ovôbec som nechápala o čo tma ide a ako mám urobiť niektoré kroky. Nakoniec som ju nejako došila, ale som si istá, že ju tá amoška vyhodila, lebo sa mi vôbec nepodarila=( Ešte mám rozrobenú jednu, to neviem kedy dokončím. ☹

adus123
29. jan 2012

@olivova - dakujem za super vysvetlenie a za link na tie satocky. Ja mam stroj Janome 525S, tak vyskusam na nejakych kuskoch latky, ako to ide aj jednym aj druhym sposobom. Tieto prve satocky som usila hladko, bez toho zabickoveho stehu, ale uz mam pripravenu dalsiu latku a idem skusit aj satocky s tym zabickovym stehom. Len "modelka" je strasne netrpezliva a ked jej to skusam treti stvrty krat, tak sa jej velmi nechce vyzliekat a obliekat...ale to asi vsetky deti su take..... 🙂