Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

fatima30
16. okt 2012

@vera21
dakujem velmi potesi 🙂

lussy23
16. okt 2012

🙂 @angela1981 ani ja, lebo neviem o čom je reč.
@siouxsie krásny

siouxsie
18. okt 2012

@fatima30
materiál: nafukovacia lopta, štetec, veľa letákov (nie lesklých, ale takých tých sajúcich, novinových), voda, lepidlo Hercules (v podstate stačí akékoľvek disperzné lepidlo, ale ja mám odskúšaný práve Hercules a ručím, že je perfektné), primalex, alebo akúkoľvek latexovú farbu, temperové farby, vodou riediteľný lak, lepidlo Chemoprén. postup: letáky natrhať po dĺžke na pásiky, namočiť do vody, aby dobre nasiakli a postupne prikladať na loptu, aby vytvorili súvislú vrstvu po celej ploche lopty, treba však vynechať malý priestor okolo výpustu lopty. každú nalepenú vrstvu pretrieť dôkladne štetcom namočeným v lepidle a dobre povrch vyhladiť, aby nevznikali záhyby a nerovnosti, ktoré by sa pri ďalších vrstvách len zväčšovali. každú vrstvu nechať dôkladne zaschnúť a až potom na ňu aplikovať novú. je to dosť zdĺhavý proces, hlavne z dôvodu toho schnutia. počas slnečných dní som za deň stihla aj dve vrstvy, inokedy len jednu. no a tých vrstiev treba hodne, aby noviny s lepidlom vytvorili dostatočne pevný tvar. tohto snehuliaka som laminovala cca 2 týždne, tak dajme tomu, že každá guľa má takých 20 vrstiev. keď sa bude zdať, že sú gule už dosť pevné, loptu treba jednoducho vypustiť a vytiahnuť otvorom von. potom sa gule natrú Primalexom, tiež vo viacerých vrstvách, aby sa dôkladne prekryli presvitajúce noviny. na koniec pretrieť ešte nejakým ekologickým lakom, ale ja som tento krok obišla tým, že som farbila umývateľným Primalexom. gule som zlepila dokopy. no a na koniec už len nos, ten som tiež laminovala, "kamienky" na ústa som vyrobila rovnako laminovaním, ale bola to hrozná babračka, na oči a gombíky by som už nemala nervy, tak som to poriešila vrchnákmi z PET fliaš. všetko som pomaľovala temperovými farbami, prelakovala a nalepila na snehuliaka. šálik a čiapku som spichla zo starej deky. trvalo to dlho, párkrát som už myslela, že to vzdám, ale stále ma poháňala zvedavosť, čo z toho nakoniec stvorím.
no a odpoveď na otázku, že prečo tu nemám album - proste som lenivá 😝

fatima30
18. okt 2012

skoda ze nemas album,si proste sikovna🙂
a dakujem za vycerpavajacu a dlhu odpoved,uz teraz mam z toho strach 😀 😀 😀 😀 😀

siouxsie
18. okt 2012

@fatima30 kto sa bojí, nech nejde do lesa. ale ty si isto odvážna žienka 🙂

snehovavlocka
20. okt 2012

ahojte.po 100rokoch som nieco usila 🙂 tu su sovicky,ktore som plnila levandulou,aby pekne vonali 😉

lussy23
21. okt 2012

@snehovavlocka krásne

lussy23
21. okt 2012

naše najnovšie dielka tie morské zvieratká okrem modrej ryby sú z jednej strany s otvorenými očkami a z druhej akože spia🙂

jankavrutky
21. okt 2012

Ahojte baby.ja som môjmu drobcovi ušila nové hniezdočko,aby sa mu bezpečnejšie spinkalo 🙂

siouxsie
22. okt 2012

Mačacia polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po hľadanom, nezvestnom Kočičákovi z Mačacej Vsi. Jedná sa o nebezpečného sobášneho podvodníka a mnohonásobného neplatiča alimentov. Akékoľvek informácie, ktoré by mohli viesť k vypátraniu jeho súčasného pobytu a dolapeniu Kočičáka, oznámte prosím na bezplatnom telefónnom čísle MŇAU MŇAU MŇAU MŇAU.

vera21
22. okt 2012

@siouxsie ja odpadnem, bohovske ! 😀 😀 😀

siouxsie
22. okt 2012

@vera21 prosím neodpadávaj, zhlboka dýchaj... nechcem ťa mať na svedomí 😉

snehovavlocka
23. okt 2012

@jankavrutky krasna latka 🙂
@siouxsie 😀 pri tvojom mene vzdy napäto cakam,aku fotku uvidim....myslim,ze tvoris trosku extravagantne- niektore kusky su pre mna niekedy ozaj trosku tazsie rozdychatelne (prepac,nemyslim to v zlom,kazdy ma iny vkus). ale tento Kočičak je fakt klasa 😀 😀 😀 dobry napad+ ten pribeh.....uzasne (keby tu bol smajlik "palec hore", bol by prave tu) 😉 tak sa tesim zas nabuduce 😀

lussy23
23. okt 2012

@jankavrutky krásne
@siouxsie krásna mačička

monika15
24. okt 2012

@jankavrutky tak to hniezdo krasne....
mas dajaky vzor ci len tak sama?

jankavrutky
24. okt 2012

@monika15 dakujem. vzor nemam nijaky.mala som hniezdo na pol postielky,ale maly uz putuje po celej a vzdy sa o nieco udrel. len som zmerala vnutorny obvod postielky a urobila jeden dlhy kus.no a prisila suchy zips. bola som leniva zavazovat to zakazdym na maslicky 😉

siouxsie
24. okt 2012

chcela som si to vyskúšať, tak a tu je výsledok. moje jesenné mámenie.

monika15
24. okt 2012

@jankavrutky krasne !!!!!!!!!!!!!!!!!

inak ja neznasam maslicky vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
keby sme mali dalsie babo tak urbim take iste.... 🙂))

monika15
24. okt 2012

@siouxsie to len tak tocene listie WOW

lussy23
25. okt 2012

@siouxsie krásne. nemáte spostup?

maryennn1
25. okt 2012

Ahoj kočky pozerala som si vaše výtvory sú ozaj krásne, ja síce ešte detičky nemám, (ale dúfam, že čo chvíľu budú 🙂) snáď vám nebude vadiť keď aj ja prispejem nejakými svojimi výtvoríkmi 🙂 tak tu sú ...

vera21
25. okt 2012

@maryennn1 wau, krasne, vyrobku filcu sa mi vzdy pacili - ako krasne to je povysivane 🙂 si sikovninca !

siouxsie
26. okt 2012

@maryennn1 ohromne pekné. moji favoriti sú hríbik a jabĺčko s červíkom 🙂

siouxsie
26. okt 2012

@lussy23 návodov na výrobu kvetov z javorových listov je plný net, ja som čerpala inšpiráciu odtiaľto: http://www.ekologickelisty.cz/index.php?option=...

lenica81
26. okt 2012

@maryennn1 odkial zhanas plst... inak su velmi krasne... 😵

maryennn1
26. okt 2012

@vera21 @siouxsie joj kočky ďakujem za pochvalu, veľmi ste ma potešili 🙂
@lenica81 to je filc a predávajú ho v obchodoch s tvorivými záležitosťami vo formáte A4, ale majú ich aj napr. tu: http://www.sashe.sk/Plstenie/detail/sada-filcu-...

snehovavlocka
26. okt 2012

takyto swap som posielala na temu jesene 🙂 su tam aj magnetky a brosna

snehovavlocka
26. okt 2012

@maryennn1 nadherne 🙂 🙂 🙂

lussy23
27. okt 2012

@maryennn1 krásne
@snehovavlocka krásne

lussy23
27. okt 2012

@siouxsie ďakujem, krásne to je