Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

luvie
5. nov 2012

@siouxsie ty máš tak krásné originální nápady!!! moc se mi líbí, jak dokážeš využít v podstatě odpad a navíc ti z něj vznikne něco tak úchvatného, jak tu prezentuješ. to mně se nikdy zatím nepodařilo.... 🙂 hodně dalšího tvořivého elánu!

lusil2005
autor
5. nov 2012

@fatima30 obal som robila od oka, tak aby pasoval na diar ktory som davala dnu. nemam na to navod 🤐 ale je to jednoduche, len si to treba dopredu premysliet a nakreslit.
tych anjelov - urobim si cesto (jedna salka rozomletej - ja mixujem - soli sa rozpusti v jednej salke vriacej vody, a pridaju sa dve salky hladkej muky a dve lyzice tapetoveho lepidla... niekto robi bez neho, ale s nim je cesto vlacnejsie), vymodelujem co treba, a susim. hodinu v trube na 50°, hodinu na 100 a potom ked je to tvrde, suche, tak to chvilku dopiect na 150 aby to chytilo farbu. ked mas hrubsie alebo vacsie veci, treba susit dlhsie. nakoniec sa to nalakuje a hotovo 🙂

fatima30
5. nov 2012

@lusil2005
dakujem za navod ale mna zaujima ten anjel tie ruky je to tak krasne vymodelovane.

mysterka
5. nov 2012

@olivova jejda, ja jsem teda uplne stejnou ci skoro stejnou videla u jedne slovenske sikulky Katrosky...

lusil2005
autor
5. nov 2012

@fatima30 fuha, no, rukavy som usulala sulce, na jednej strane hrubsie. potom zospodu vyhlbila jamky, a do nich vlozila rucicky. tie som najprv vytvarovala tvar dlane, potom nozom naznacila prsteky, palec som nastrihla, a dotvarovala aby mali tvar prstov. no a troskou vody vlepila do rukavov.

droby
6. nov 2012

ahojte, kocky prosim vas cim plnite hracky? a este by som chcela sit velky valaci vankus cim by ste ho plnili? napadla ma len molitanova drt, slo by to? a kde take veci kupujete?

pempusik
6. nov 2012

@droby hracky by som plnila dutym vlaknom. kupila som si knihu, kde su pleteni medvedikovia a tam je to popisane, ze sa to ma plnit tym vlaknom. ale este som nezistovala, kde sa to da kupit, ale predpokladam,z e v textilnej galanterke, tam zvyknu mat take vyplne do vetroviek. no a valaci vak mame plneny polystyrenovymi gulickami, ale je to riadna makacka to naplnit, lebo tie gulky elektrizuju a potom su vsade 😀

anamor
6. nov 2012

@droby molitanova drt by sla, rovnkao i postihany vatelin napr., alebo potom tie polystyreneove gulocky 😉
@pempusik fakt sa s nimi robi tak zle, chcem deckam take sedacie vankuse do detskych spravit, hm?

pempusik
6. nov 2012

@anamor ja som mala taky velky vankus uz dlhsie, len sme ho zosedeli, tak som cez znameho kupila obrovske vrece tej naplne. v tom case sme kupili novy byt, takze sme mali prazdnu obyvacku. a bola to velka sranda to naplnit. boli sme celi od guliciek a vsade naokolo lietal polystyren 😀. ale mozno si najdes nejaky system, ako to urobit, lebo ten polystyren je tam najlepsi. vlastne som ho doplnala aj do takej kocky, co sme kupili v kike.

anamor
7. nov 2012

@pempusik dik za rady, aspon budem pripravena. Resp. kocky co ste s tym tiez robili ako na to? 😉

droby
7. nov 2012

@pempusik dakujem, to ma nenapadlo, rozparam ikeacke vankusiky a mozem sa do toho pustit 🙂 necham to radsej na ten molitan, chcem to take tvrdsie vankusove, nie gulicky.

@anamor dakujem, mas nejaky navod, strih podla coho ides robit vankuse?

miska22200
9. nov 2012

ahojte,prave som vas objavila,ma niekto skusenost zo šitym jedlom npr.tortou...dajte mi nejake typy ako by som ju mohla vylepšit a ako ju spravit aby bola pevnejšia...

bezaz
9. nov 2012

@miska22200 miska, podla mna, ked to napevno natlacis dutym vlaknom, tak to bude drzat.. vela dobrych tipov najdes urcite na pintereste, tieto site kolace som tam myslim aj videla

abriela
9. nov 2012

@miska22200 pozri album uzivatelky nonja. Najdes tam aj inspiracie

miska22200
9. nov 2012

@bezaz
@abriela dakujem za rady,mrknem sa tam 😉 môj dnešny vyrobok,skušala som aj zo sviečkou 🙂 dnes som podlepila bočne strany pevnym vlizelinom

miska22200
9. nov 2012

@abriela ta nonja ma užasne veci v albume,ja sa už bojim aj chodit na konika 😅 vždy ma niečo zaujme čo by som chcela spravit a potom neviem čo skor 😝 a dom hore nohama čo všade bordel 😅 😝

miska22200
9. nov 2012

@bezaz hm ten pinterest som nenašla,čo je to za stranku?vyhodilo mi čosi len v angličtine a o mobiloch 😕 😝

bezaz
9. nov 2012

@miska22200 to nepoznas??? 😉 to je moja uchylarna, este horsie ako modrykonik, lebo tam si davaju na nastenku ludia z celeho sveta zaujimave linky, fotky, atd http://pinterest.com/ neviem, ci ako nezaregistrovana vidis piny..

miska22200
9. nov 2012

@bezaz to je super stranka 😉 ale tortu som tam nenašla ☹ teda šitu nie 😉

abriela
9. nov 2012

@miska22200 Vies ja som asi pred rokom luskala temu marcipanove torty. Teraz luskam tuto, som na strane 125 - nasla som tu plno inspiracii. Uz sa tesim na MD 😀

bezaz
9. nov 2012

@miska22200 je ich tam kopec, zadaj si do vyhladavania "felt cake" a mas inspiraciiiiiiii 😉

ludik3
9. nov 2012

@miska22200 pozerala som čosi na nete
http://llaurenb.blogspot.sk/2010/02/if-i-knew-y...
ja by som to možno vyriešlia napr. polystyrénom, ten sa dá rezať a nie je ťažký 😉

ludik3
9. nov 2012

@miska22200 a ešte ma napadlo, šité jedlo je tuším robené z filcu, aby to bolo pevné
http://thereisbeautyallaround.wordpress.com/tag...

miska22200
9. nov 2012

@ludik3 vau ie torty aj to jablčko je naaadherneee 🙂 ja šijem ztoho o mam doma všelijake zvyšky,s flisu tušim nemam ani nejak 😖 a kupovat kvôli tomu nebudem,ved to šijem len prenas a nie na predaj...
@ludik3 neišlo mi tu stanku otvorit,objavili sa mi len znaky a pismenka 😕 polystyren je dobry napad,dakujem za radu 😉 ...hm,uvidim neskor zatial zostanem pri tom vlakne 😉

miska22200
9. nov 2012

@bezaz teraz som zadala to čo si mi poradila 😉 juuuj ani nazaspim,čo mam teraz tolko inšpiracii,naaaadhera 🙂 ale tak krasne to asi nikdy nevypcham 😒 ale nevadi,je to len pre syna,snad bude mat radost aj z toho 😉

bezaz
9. nov 2012

@miska22200 flis nie, z filcu su tie kolaciky robene 😉 ked si poklikas na obrazky, mozno aj nejaky tutorial najdes 😉 teda postup, ako ten kolacik urobit

miska22200
9. nov 2012

@bezaz jaj prepač zle som napisala 😀 😅

bezaz
10. nov 2012

tak lalaloopsy pre ninku k narodkam, dostala aj originl, tak som zvedava, ktora bude oblubenejsia 😅

siouxsie
10. nov 2012

@bezaz tá je ale vydarená 😉 a ešte k tomu tá tvoja má aj dušu... tie originálne, hoci sú naozaj pekné, pôsobia na mňa akosi sterilne...

miska22200
10. nov 2012

@bezaz vau naaadherna 😉 si šikulka 😉 unas babiky ani plyšaky niesu v oblube ☹ aj ked by som rada niečo podobne ušila,zvieratka,bola by to zbytočna namaha ☹ dnes som ušila čajove sačky 😅 juuuj tak sa tešim ked to budem môct už malemu dat 🙂