Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

eli77
13. apr 2009

lusil...dik...chcem sa ta spytat...ucarili mi tvoje ihelnicky...ako ich robis? Myslim tie take trosku spicate?

lusil2005
autor
13. apr 2009

eli nooo - to si nastrihas stvorceky - podla toho ake velke chces ihelnicky (mne najviac vyhovuje 6,5 * 6,5 cm) 15 ks a zosivas podla svojho vkusu a chute dokopy 🙂 najskor hornych 5 stvorcekov, potom dolnych 5 a nakoniec medzi ne vsivas "strednu vrstvu" stvorcek po stvorceku.

eli77
13. apr 2009

super...urcite si to vyskusam 😵

ka4
13. apr 2009

lusil,prosím ťa môžeš dať návod ako robíš ten posledný košík /pletené dno/ ja som zatial len s pevným robila,toto my nejako neide.dík

wighy
13. apr 2009

ahojte

lusil ja nemam slov, naaadhera 😵 😵 tvoja rodina musi byt na teba pysna ze si tka sikulka 😵 😵
a tie satocku juuuj nadherneeeee, aj segra koonecne chce zacat sit saty tak jej ich ukazem ci ich take nieco neusije Laurinke,diiiky za naaapad 😵

eli jooooj no to sa ti ani necudujem ale napriek tomu ze mas velku rodinku, stihas vyrabat krasne vecicky 😵 😵
my sa mame pomaly a zaroven ryyychlo 😀 😀 😀 😀 😀

lusil2005
autor
13. apr 2009

wighy urcite to zvladne, tie satocky su uplne jednoduche. a pozrite aky mali uspech na natalkynho kamarata - sibaca 😀 http://picasaweb.google.sk/lucia.mizerakova/Nat...

wighy
14. apr 2009

fotky uuupne uzasneeeee 😵 😵

lusil a mas na to strih alebo len tak si to sila????

lusil2005
autor
14. apr 2009

nemam strih. to som tak od oka vystrihla 😅

papajka7
14. apr 2009

lusil ja som s teba paf tie satocky su velmi jednoduchucke,ale krasne nie nadarmo sa hovori,ze v jednoduchosti je krasa 🙂 ty si krajcirka?ja ked som este nemala deticky som vela sila detom a velmi ma to bavilo a teraz ked ich mam konecne svoje ,tak som im este dokopy nic neusila 😠 😠 😠

pensadorcallisto
14. apr 2009

Angelik, tie satocky pre malu su skvele..My mame kupovane z toho isteho materialu, mne sa hrozne pacia, ale dcera ich nejako odmieta nosit.... Asi ma iny vkus...
Lusil, tie dierky na vajickach si ako urobila?
Inak, na tie kosicky pouzivas aj nejaku farbu po dokonceni alebo len lak, ktory prekryje tu novinovu farbu?
Lusil, az teraz som pozrela, co si usila malej, z teba maju doma fakt veku radost... Originalita sa ceni... 🙂

lusil2005
autor
14. apr 2009

papajka ale kdeeee 😀 ja som si sijaci stroj kupila pred dvomi rokmi - ked som cakala malu 😀 este stale sa ucim 😅

pensador dierky som robila s hobby vrtackou. po upleteni kosikov ich namorim moridlom na drevo, popripade ked ich chcem mat vyslovene nafarbene a nie ako prutie tak ich nafarbim akrylovou farbou - poriadne zriedenou. a po uschnuti lakujem.

aaaach baby - doma sa mojimi dielkami veru nikomu nezavdacim 🙂 drahy vzdy len pozrie, zdvorilo povie "hmmm pekne" a hotovo. popripade si neodpusti "a to je naco dobre? 😕 " 😀
akurat natalka sa vytesuje z kazdeho mojho tvorenicka, ale zas tej to moc do ruciciek nedavam, kedze ona hned hodi destrukcny mod 😀

ka4
14. apr 2009

Dík!To je ako pre mňa /pre začiatočníčku/ super popísané a hlavne nafotené.Dík

angelik
15. apr 2009

pensador, dakujem 🙂
mala ich ma celkom rada, je to skor satova vesticka, takze pod nou ma stale tricko, a hreje tak akurat... je to volne, takze aj prevetrava 😀
inak, ta tvoja hrazdicka je prekrasna

ka4
18. apr 2009

baby , plietli ste už so šulcov čo ste najprv nafarbili. ako ste farbili?každé zvlášť alebo so sprejom ste bastriekali?nepraskali keď ste snimy pracovali,
dík

lusil2005
autor
19. apr 2009

ja som dopredu rulicky len morila moridlom a farbila som tak ze som si dala na igelit viac vedla seba (40-50) a sirokym stetcom som natierala niekolko naraz.

lusil2005
autor
19. apr 2009

zienky, moje nove dielo je toto: http://www.lusilka.webgarden.cz/ 😅 vo stvrtok ma napadlo ci si neurobim take obycajske stranky... nakoniec som nad nimi stravila dve noci 😀 ale su na svete, aj ked este len v plienkach 😎

eli77
20. apr 2009

lusil...stranka je super 😉 takto je to urcite lepsie...je to viac prehladnejsie 😵

ka4
20. apr 2009

lusil naozaj je to super,budem tam chodiť častejšie sa inšpirovať,Dík
mohla by si tam hodiť aj nejaké návody aby som nemusela hladať na iných stránkach,ale ináč veľmi dobré dík

lusil2005
autor
20. apr 2009

ka urcite casom pribudnu aj postupy ale musim ich nafotit lebo nechcem kopirovat navody niekoho ineho 😉

ka4
20. apr 2009

Ďík už sa teším

lusil2005
autor
22. apr 2009

tak mam zas novy prirastok 😀 kristinku: http://lusilka.webgarden.cz/image/13858146

a este - moja mala ma jeden oblubeny vankusik bez ktoreho nikdy nezaspi. mala som veeelke problemy vzdy ked som jej ho chcela oprat. tak som jej usila druhy a huraaaaa vymenila! este sa aj tesila 😀 toto je ten moj vytvor: http://lusilka.webgarden.cz/image/13883910 😅

mijason
23. apr 2009

Ahojky všichni. Nějakou náhodou jsem se dostala až sem na modrého koníka 🙂 , tak snad mě vezmete mezi sebe. Ale prolouskat těch 17 stránek mi trochu trvalo. 🙂 Lusilko, tvoje panenky jsou super (už jsem ti i psala na tvé stránce do diskuze). Já jsem teď tvořila tohle http://www.mijason.webgarden.cz/site-drobnosti

lusil2005
autor
23. apr 2009

mijason vitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj!!! 😀 juj dalsia supersikovna tvorilka! idem pokukat tvoje novinky 😵

mijason
23. apr 2009

ale vždyť se vlastně známe od Janky z fóra. Bóže te svět je malej 🙂 🙂

angelik
23. apr 2009

lusil, ako vzdy prekrasne 😵

mijason, pozrela som stranku, sikulka 😉 🙂
len sa dost zle roluje, pozadie preskakuje, neskusala si dat pozadie (tie listy) fix (background-attachment:fixed), neviem, mozno blbost (neviem ako by sa to znasalo s background-repeat: repeat-y;)

lusil2005
autor
23. apr 2009

mijason nadherneee srdiecka!!! 😵 milujem taketo textilne drobnosti... ono je te take hrejive, mile... 😀 a ked to robi sikulka ako ty tak aj krasne 😉

mijason
23. apr 2009

Angelik, přiznám se, že zas takový odborník na web nejsem a ani nevím jestli to nějak tady u těch již částečně připravených stránek (webgarden) lze nějak ovlivnit. Neví někdo?

angelik
23. apr 2009

aha, neviem ako mozes zasahovat do predpripravenych stranok, ale to ako je vacsina veci rozlozena (obrazky, farby, umiestnenia...) mas v subore styles.css (je v podadresare css) a v nom mas definovane 'body' ako bude vyzerat
ale ak s tym nemas skusenosti, tak sa netrap, stranka je aj tak pekna 😉 🙂

lusil2005
autor
23. apr 2009

angelik myslis to ze ked rolujes tak ti to tak trosku akoby seka?