Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

snehovavlocka
15. dec 2012

@fatima30
@lusil2005
ja ani fotit nestiham...niezeby som tolko tvorila,ale popri inych starostiach 😀 😀 😀

fatima30
15. dec 2012

kočky nekecajte ale prikladajte 😀 😀 😀 😀 😀

luvie
15. dec 2012

Ahoj holky, já už to letos asi nezvládnu, spoustu dárků jsem vyráběla a balení taky, ale možná by vás mohlo zaujmout tohle balení do šátků:
http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-na...

snehovavlocka
17. dec 2012

moje kosiky uz nie su nicim novym,ale pochavlim sa svojim vianocnym 😝 zatial je v kuchyni, neskor pojde asi do obyvacky na stol 🙂

angel31
17. dec 2012

@snehovavlocka fiha.. taky pekny obrusok... to sa ani nedivim ze ho chces dat do obyvacky... to moj muz je odbornik na obrusky a vravi tiez ze keby ho mal tak tiez nevaha a da ho obyvacky...

fatima30
18. dec 2012

kočky vyrabate nieco aj pre mužov,otcov???

fatima30
18. dec 2012

@snehovavlocka

a kde je prosim navod?chcela by som to stihnut do vianoc☹

lusil2005
autor
18. dec 2012

Tak zatial aspon pridam moje nove babulky. 40 centimetrove 😅

lussy23
18. dec 2012

@lusil2005 krásne

snehovavlocka
18. dec 2012

@lusil2005 nadherne su

@fatima30 http://www.creativeclub.cz/?topic=latkovy-kosik tu je jeden.alebo este tento: http://www.alinka.sk/c/textilny-kosicek-12998.html (ten je lepsi,aspon podla mna)

lusil2005
autor
18. dec 2012

No a ked uz takto taham fotky - troska z mojho predvianocneho tvorenicka 😅

lusil2005
autor
18. dec 2012

jaj, jedna fotka sa tam poplietla 🤐

fatima30
18. dec 2012

@snehovavlocka
dakujem vlocka 🙂
to vyzera strasne zlozito☹(((

ginger_fox
18. dec 2012

jej aka mila tema. Tak aj ja nieco pridavam 😎

katka0210
18. dec 2012

@lusil2005 prosím vedela by si mi poradiť ako tvaruješ tým bábikám tvár? To že má noštek vystúply a očká viac dnu, to fakt neviem ako mám urobiť, inak sa už roky venujem šitým a háčkovaným hračkám, kamarátka by veľmi chcela takú podobnú pre svoju malú a ja neviem ako na to, dík 🙂
Ja sa skôr takýmto venujem 😀

snehovavlocka
19. dec 2012

@fatima30 co si.....ved je to uplne jednoduche a do hodinky hotove.aspon ten druhy link.

fatima30
19. dec 2012

sa ti povie 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som total zaciatocnik.mam za sebou par usitych veci a jedna mozno zlozita sova a ostatne iba ze srdiecka,konik,macik.... 😠
a kde kupujes flizelin?lebo v galanterke je drahy....
ale si sikulka 😀 😀 😀 😀

fatima30
19. dec 2012

kočky prosim pridajte mi sem nejake dobre linky na strihy ale nie oblecenia 🙂 dakujem

lussy23
19. dec 2012

@katka0210 krásne
@lusil2005 krásne. to máte takú látku, alebo tie vzory, ako je napríklad tá kitty alebo tá klietka na poslednej fotke maľujete farbami? a tiež by ma zaujímala tvár bábiky

snehovavlocka
19. dec 2012

@fatima30 ale co si....toto je fakt jednoduche. (a ja som tiez len samouk a prva vec,co som sila na stroji bol spaci vak pre babatko). ja ten kosik plnim nejakym ronopastom alebo ako sa to vola (je to tenke,ale predsa dost pevne). ukazem ti maly priklad,rozmery prisposobujem potrebe,ale nech stale nedavam,ze napriklad 😉
1. vystrihnem z dvoch roznych latok po jednom stvorci so stranami 30cm
2. nastriham si 4 snurky (stuzky) dlzky 32cm
3. odmeriam si na jednom stvorci 7cm z kazdej strany a prispendlim snurky na peknu (vonkajsiu) stranu. snurka ide z jednej strany stvorca az k protilahlej strane a tam sa zas prispendli. radsej si nechavam trcat kusok snurky-cca ten 1cm von zo stvorca
4. ked uz mam takto vsetky snurky prispendlene, vezmem druhy stvorec a tou peknou stranou prikrijem prvy stvorec so snurkami a zospendlim (prip. zostehujem) po okrajoch
5. vezmem ronopast (alebo nejaku podobnu "vypln") a vystrihnem pre istotu vacsi stvorec- cize cca nejakych 32x32 (mne sa pri siti zvykne jemne posunut,tak preto radsej vacsi) a na tento stvorec si polozim latkove zospendlene stvorce
6. sijem 1cm od okraja latkovych stvorcov, pri siti si necham na jednej hrane (nie na rohu; najlepsie medzi snurkami,aby tie boli pevne presite) nezosity kus asi 7-10cm na prevratenie
7. ked uz mam zosite, odstranim spendliky, prevratim a rucne zosijem nezasity kusok
8. rozstrihnem snurky napoly tak,aby mi ostalo 8 snurok polovicnej dlzky
9. prezehlim,aby sa to tak nejako "ulezalo" a spevnelo
10. vezmem pravitko a najlepsie kriedu alebo miznucu fixu a urobim si ciary od jednej snurky po druhu (vzdy naprotivne strany)- vznikne taka mriezka,ale uprostred bude taky vacsi stvorec
11. tento velky vnutorny stvorec presijem (vlastne sa tym zvyrazni dno) a mozem este raz prezehlit
12. prakticky je hotovo,uz len zviazat snurky spolu pri kazdom rohu a trosku povystierat rohy,aby boli pekne

je to sice akoze 12 bodov,ale fakt je to moc lahke,ked to uz pochopis a vyskusas ;)

snehovavlocka
19. dec 2012

a zabudla som napisat,ze pred prevracanim (po prvom siti) je najlepsie si ten ronopast obstrihat podla latkovych stvorcov,

fatima30
19. dec 2012

@snehovavlocka

normalne ze odpadnem 🙂 🙂 🙂 🙂 ze si si dala taku namahu mi to napisat 🙂 si to vazim
kopirujem navod a uvidime ako to pojde 😝
ps ten ronoplast je asi flizelin ci co

fatima30
19. dec 2012

moje dnešné
ta gula troska nepodarok vnutorna hviezda nepresne teda cele je to take krive

fatima30
19. dec 2012

jaj ake zle fotky budem musiet znova odfotit 😠 😠 😠

fatima30
19. dec 2012

oprava fotiek

zhrkz
19. dec 2012

@fatima30 pohladaj na picasaweb albums - tam je toho veeela, cele tilda knihy preskenovane a nafotene.

zhrkz
19. dec 2012

Ahojte, taketo som sila tento rok ako darceky:
https://picasaweb.google.com/zuzana.ursinyova/S...

ludik3
19. dec 2012

Ahojte, prekrásne vecičky ste zas pridali, super všetky ste šikulky 😉 ja pridávam anjelikov na želanie

lusil2005
autor
19. dec 2012

@lussy23 tie vzory v strede su vysivane. tvar babiky je usita z bavlneneho platna vyplnena runom, dotvarovana vatelinom a potiahnuta upletom. tu su strihy a aj zakladny postup na taketo babulky: https://picasaweb.google.com/100472152810243211...