Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lusil2005
autor
29. jan 2013

@soso ja sijem na janome MC 6600 a po troch rokoch intenzivneho pouzivania by som vobec nemenila. niekolko krat za tu dobu som dostala chut "upgradovat" svoj stroj, zacala som zhanat, citat recenzie a nazory znamych na forach, ale vzdy som ostala u mojej 6600-ky 😅 povodne som zvazovala berninu auroru 440 QE, janomku, a pfaff QE 4

siouxsie
29. jan 2013

@editpiaf úžasná 🙂 ani s mi nechce veriť, že je prvá 😉

siouxsie
29. jan 2013

spiace pančuškové babatinko do postieľky

lussy23
29. jan 2013

@editpiaf krásna bábika

editpiaf
30. jan 2013

@siouxsie
@lussy23 Dakujem ste zlate🙂, no je prva,ale urcite nie posledna,normalne som sa nakazila🙂 Ja som velmi dcerke chcela k 1.narodeninam latkovu babiku, na vianoce som skusila ponozkove zvieratka, tak som usila jedno macicku -moja prvotina na stroji a hladala som navody, obrazky a vyslo to🙂...len ta tvaricku sa mi nepodarilo vymalovat celkom podla predstav,ale nevadi.

monalisatko
1. feb 2013

@elfka.elfka
@pempusik
@abriela
@bezaz dievčatá nezabudla som na vás, ďakujem za pomoc a rady, nakoniec som si vybrala túto toyotu 🙂 Prišla mi minulý týždeň.

bezaz
1. feb 2013

@monalisatko super vyber, ja som tiez mala toyotu, uz teraz mi nestacila, ale ako prvy stroj parada.. hlavne nie su umeliny, ako ine lacnejsie stroje 😉 tesim sa na nove vytvory 😀

abriela
1. feb 2013

@monalisatko nech sa v tvoreni dari a stroj dobre posluzi

elfka.elfka
1. feb 2013

@monalisatko super, vyzera perfisne, tak vela stastnych stehovych kilometrov prajem 😀

elfka.elfka
1. feb 2013

je tu niekto z ke, kto by sa rad stretaval na spolocne amaterske tvorenie?

monalisatko
1. feb 2013

@bezaz
@abriela
@elfka.elfka ďakujem pekne, ja sa ale najprv musím naučiť šiť a až potom môžem tvoriť 😉 V živote som neušila ani centimeter na stroji 😀 Zatial budem skúšať na starej látke (postrihala som postelné prádlo) a potom hádam niečo zo mňa bude 😀 Určite sa pochválim s prvým súcejším výrobkom 🙂

elfka.elfka
1. feb 2013

@monalisatko ja tiez len skusam a ucim sa. skoda ze momentalne nemam tolko casu. zatial len zuzujem a mam naucenu jednu tasticku na plienky 😀

monalisatko
1. feb 2013

@elfka.elfka veru aj ja som s časom na bojovej nohe, lebo vela háčkujem, malú mám skoro stále chorú doma - teraz obe, a za cca 2 týždne ideme na liečenie do Lučivnej na 3 týždne. Háčkovanie si beriem, ale šijací stroj ťažko 😀

bezaz
1. feb 2013

@monalisatko keby sa ti z komarna chcelo trepat do samorina, dojdi niekedy na kurz, byva to v nedelu 😉 alebo skus pozistovat, ci u vas nieco nebyva.. a skore uzdravenie malej, my sme to absolvovali minuly rok s dcerkou, tento rok je to o trosku lepsie, ale aj tak nic moc 😝

pempusik
1. feb 2013

@monalisatko vyzera supis, urcite to sitie pojde samo :D

snehovavlocka
1. feb 2013

@monalisatko pripajam sa k prajnikom a nech ti to dobre šije 😀 😀 😀

sammmy19
1. feb 2013

@angela1981 - sme tu chori, tak odpovedam neskor. chripka ako vysita u nas:(
ta hlavicka na macicku sa nasiva rucne, alebo to niektori lepia tavnou pistolou. mne sa ale viac paci nasivanie🙂
a ten ponik - fuuu, no ako to vysvetlit? kym som na to prisla, tak som nad tym maturovala strasne dlho, dvoch som pokazila, kym som prisla na to, ako to vlastne spravit. tam sa vsiva taky stredny diel, nieco ako na tomto obrazku
http://nocturnalequine.deviantart.com/art/Horse...

editpiaf
1. feb 2013

@monalisatko nech sa ti dari, ja som tiez total amater🙂,ale ja idem do vsetkeho po hlave...mamina ma stary 30 rocny Veritas...najprv som skusila na kusku latky, ako vyzeraju rozne stichy, skusila som zopar oblucikov na kusku latky....a vrhla som sa na latkovu macku🙂....drzim prsteky a tvoreniu zdar :D

elfka.elfka
1. feb 2013

@editpiaf potom ked dosijes sa pochval 🙂

monalisatko
1. feb 2013

@bezaz no je to trocha ďaleko, ale pozisťujem u nás. Som na materskej, takže by až taký problém nebol. Škoda len, že malá je od jesene do neskorej jari v kuse chorá. Žial ona aj vlani bola tak isto. Má astmu, takže si pretrpí tieto chrípkové obdobia ☹
@pempusik ďakujem, hádam to zvládnem 🙂
@snehovavlocka ďakujem 🙂
@editpiaf ďakujem, aj ja som včera na starej látke vyskúšala všetky stehy, len ešte neviem že ktorý je na čo vhodný 😅 Našla som na nete jednu stránku, kde mi v maily budú posielať zadarmo lekcie šitia. Spolu 21 🙂 Dnes som dostala prvý mail, len som ho ešte nestihla pozrieť 🙂

siouxsie
1. feb 2013

@monalisatko gratulujem k mašinke, dúfam si spolu rýchlo potykáte 😉 ja mám doma takú starožitnosť po svokre, vari 30 ročný Lucznik 😀 plne funkčný, po kompletnej generálke. na také jednoduché, občasné šitie je to myslím úplne postačujúce. avšak... neviem sa dokopať k tomu, že si zaň už aj sadnem a odskúšam, či vo mne vôbec drieme nejaká tá zručnosť. takže zatiaľ okolo mašinky len tak opatrne našľapujem po špičkách a keď mi na ňu padne zrak, tak sa v duchu zastrájam, že sa do toho už vážne pustím. no... som zvedavá, kedy to bude 😅

monalisatko
1. feb 2013

@siouxsie ďakujem 🙂 , zatial ani ja neviem či na to mám zručnosť, ale v každom prípade to skúsiť chcem🙂 Takže aj ty to určite vyskúšaj. Možno sa ti to tak zapáči, že za chvílu budeš šiť jak vyučená krajčírka 🙂

siouxsie
1. feb 2013

@fatima30 ďakujem moc 😉 ale nepovažujem sa za nejako mimoriadne zručného človeka. ono v hlave mám toooľko nápadov, ale nedokážem ich, žiaľ, poväčšine zrealizovať. skrátka predstavivosť a zručnosť spolu nedostatočne synchronizujú 😠 do budúceho života (ak teda nejaký je) by som rada bola človekom, obdareným mimoriadnou zručnosťou a fantáziou. no... nedá sa povedať, že by som mala práve skromné želanie 🙂

siouxsie
2. feb 2013

@monalisatko môžeš mi prosím poslať link na tú stránku s lekciami šitia? ďakujem 😉

siouxsie
2. feb 2013

ďalší pančuškáčik - Peháčik 🙂

siouxsie
2. feb 2013

@norcima ďakujem 🙂

agave
2. feb 2013

Ahoj holky, můžete mi někdo poradit jak se dělají vlasy panenkam?

monalisatko
2. feb 2013

@siouxsie jasné, nech sa páči 🙂 http://www.kurzysitia.sk/

monalisatko
2. feb 2013

@siouxsie práve som si všimla že ti už norcima odpovedala. Ano, je to ten anna salón 🙂