Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

silviapilarova
21. júl 2013

@mitape mám objednaný ten s 5 patkami,tak hádam s ním niečo vykúzlim,a poprípade si pomôžem dvojihlou na obyčajnom stroji,keď to inak nepôjde 🙂 Ďakujem za cenné rady 😉

trnovecka
21. júl 2013

Ahojte som nova a strasne moc by som chcela skusit ušit Tildu, len by som chcela poradit pri vybere latky na telo prosiiiim 🙂

pastelka74
21. júl 2013

@trnovecka ja šijem z bavlnenej látky,telovej farby alebo jemne žltej,oranžovej.....a skúšala som aj hnedú... 😉

pastelka74
23. júl 2013

dnešné moje tvorenie.... 😀 😀 @cibka89

cibka89
23. júl 2013

@pastelka74 uzasne jednoducho nadherne dokonala prace vez chybicky krasne prepracovane 😀 😀 😀

lussy23
24. júl 2013

@pastelka74 krásne

monr
24. júl 2013

@silviapilarova tento OL mám, je fajn. ale keďže som nečítala predchádzajúce stránky a z reakcií vidím, že ti píšu ešte aj o coverlocku. na bežné šitie ti určite stačí overlock a obyčajný stroj, na podohnutie trička je super dvojihla, čiastočne nahradí coverlock, i keď nie je to také profesionálne ako s ním. ale trebárs pri šití na predaj by som mala doma iste všetky tri typy strojov.

silviapilarova
25. júl 2013

@monr Ďakujem za odpoveď,stroj chcem len na domáce použitie,nie som profesionál,takže nemienim šiť na zakázku iba pre svoje účely 🙂 🙂 🙂 teraz neviem,ty máš ten Kurbel alebo Texi?Lebo som tu písala o obidvoch 😉

monr
25. júl 2013

@silviapilarova mám ten texi pierot, je fajn, mám ho od vianoc, ale ja šijem dosť málo, ale zatiaľ nemám najmenší problém 😉

kvata
25. júl 2013

tiež by som si rada kúpila nejaký overlock na domáce použitie a chcem sa spýtať či nemáte skúsenosť s ol. AEG 760, ktorý vyhral 3. miesto v Nemeckom teste (brother bol až 5.) a stojí len 170€, alebo si pridať a radšej kúpiť ten texi pierot - pre mna je to tiež neznáma značka, máte s ním skúsenosti? Skoro každá máte brother, ale to sa mi už zdá vela penazí, ked sijem len málo, ale zase velmi rada. Dakujem za názory

siouxsie
27. júl 2013

Ručne šité čajové vrecúška (plnené nazbieraným lipovým kvetom) pre vzácne chvíle a pre všetkých, čo ešte nezabudli, ako chutí pravá romantika 🙂

pastelka74
5. aug 2013

iba tak.....pre Janku... 😉 😵

siouxsie
7. aug 2013

Rozprávkový minisvet vo fľaši, pre moju malú Veveričku 🙂

oveckajanka
7. aug 2013

Ahojte, prisla som si ku Vam po radu 🙂 ja som len zacala sit, ale velmi by som si chcela usit Tildu. Nasla som si strih na MB ceskom. Je to ten typ Tildy, kde sa nesije zvlast telo a saty, ale spolu sa zosije latka a je v tom aj telo aj saty...to by som este Chapala 😀 problem nastava ako tam dat tie nohy aby to boli pekne siatky, ved to sa nemoze zosit lebo to nebude ako suknicka 🙂 neviem ci ma niekto rozumiete 😉 prosim o pomoc. 🙂

oveckajanka
7. aug 2013

inak ide o tento navod...http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6104 ci to zosijem trosku vyssie a dam tam volaku cipku?

bezaz
7. aug 2013

@siouxsie skvele, tie tvoje recy veci nemaju chybu 😵
@oveckajanka ja som tuto sila, tak ze som vsila normalne nohy dovnutra a usila suknu navrch..

oveckajanka
7. aug 2013

@bezaz Aha, dakujem, je velmi pekna. tak este jednu suknicku dam na to, to by slo 🙂

pastelka74
7. aug 2013

@oveckajanka ...ja si ušijem a vyplním také torzo tela...spodný okraj nechám nezošitý ...ked sú nôžky ušité a vyplnené,najskôr ručne si nohy prichytím a potom strojom zošijem obe strany torza a nohy dokopy... 🙂

pastelka74
7. aug 2013

dnes som skúšala ušiť tašku......zbytky látok,2 ks.krúžkov z garniže......a dve hodinky robotky.... 😉

mitape
7. aug 2013

@siouxsie perfektné, super nápad 😵

macickarebeka
8. aug 2013

@pastelka74 Ahoj , cim prosim ta plnis tie vankusiky?

pastelka74
8. aug 2013

@macickarebeka .................kupujem do toho hotové výplne....

oveckajanka
8. aug 2013

@pastelka74 Dakujem, mozem to aj tak spravit, ze urobim najprv telo a potom na to saty..ale v tom navode boli saty rovno na tele, taka to som nevedela ako zosit..hadam volaco uz vykuzlim 😀 inak som si kuk vase albumy, krasne sijete 🙂 dufam, ze sa casom aj ja volaco naucim 🙂

pastelka74
8. aug 2013

@oveckajanka dakujem...som rada že sa vám páči moja práca..... 😉 ...kľudne zošite telo súčasne s nohami a potom prevlečte sukňu......ruky ,vlasy a krídelka..... 😀 😀 ...držím palce a veľa dobrých nápadov....pri šití... 😀 😀

fatima30
9. aug 2013

kocky nejaky jednoduchy strih na klobucik aj s mierami pre 3 rocneho chlapca prosim nema niektora?

montry
11. aug 2013

Dievčatá, šikulky.....kde nakupujete drobnosti na tvorenie. Najmä vlasy a výplň. Ďakujem

bubulakovo
14. aug 2013

@siouxsie wau🙂 uzasne

bubulakovo
14. aug 2013

@montry ahoj. Kocky ti urcite poradia svoje zdroke. Ja len za nas mozem naisat, ze mame PES vypln aj s atestom, ze je zdravotne nezavadna🙂