• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Šité hračky a iné tvorenie

http://www.rucnivyrobky.eu/
violetka tu je to dobre popísané aj všeliaké návody sú tu
21. máj 2009 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ka veľmi pekne ďakujem to na tom MMB je krásne podrobné, tak ideme motať ruličky :dizzy_face:
21. máj 2009 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
violetka dakujem :sweat_smile: aj ja som sa ucila na jankinych postupoch...
jeeej aj ty mas natalku! aj ta tvoja je taky certik? :angry: :grinning: :grinning: :grinning:

a ked sa chces pustit do pletenia tak na nic necakaj a sup do toho! urcite to zvladnes! keby nieco, kludne sa pytaj!
21. máj 2009 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby,kamarátka ma požiadala o košík na huby.s čím to mám natrieť a nalakovať aby sa jej to nerozpadlo pri 1 daždi?dík za pomoc
22. máj 2009 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte niečo,môžem použiť PAMLAK aj na košík na chleba?alebo mám kúpiť lak čo je na výrobky čo prichádzajú do stiku s potravinamy?existuje vôbec niečo také???
22. máj 2009 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ka myslim ze existuje ale ja pouzivam len pam lak. a ten vydrzi aj dazd. mam to odskusane s pletenym vencom na hrobe. vydrzal od novembra do marca tohto roku :grinning: ale ten kos - urcite niecim zpevni aspon tie osnovne rulicky z ktorych budes robit rucku.
23. máj 2009 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dík lusil a čím?drôtom?a dno mám radšej spraviťvypletaný? /nie pevný s kartóna/ dík
23. máj 2009 o 01:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ka dno urob urcite vypletane, a tie osnovne z ktorych budes robit rucku daj dvojmo, mozes dat dnu drot (hlavne do toho uska nech ti dobre drzi) a este by som ich aj zpevnila v miestach nadpajania (kedze ti to asi nevyjde z jednej rulicky) nejakou papierovou lepiacou paskou.
23. máj 2009 o 04:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dík Lusil spravím to tak ako si písala.dík
23. máj 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusil no naša Natálka je ako dvaja čertíci :grinning: niekedy si myslím, že zhltla duracelku, je v neustálom pohybe, Tvoja Natálka aspoň pekne spinká cez deň, tej mojej stačí 30 min. :slight_smile:

do pletenia som sa ešte nepustila, cez víkend sme boli odcestovaní a chýbali mi "ingrediencie" - hlavne Herkules, moridlo, lak takže dnes ideme na nákupy ale mám veľa veľa ruličiek, tak verím, že dokonca týždňa sa budem môcť pochváliť mojím prvým dielom krabičkou na vreckovky :sweat_smile:
25. máj 2009 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
violetka ten herkules a moridlo kup radsej v obycajnej drogerii alebo farbach - lakoch. vo velkych obchodoch ako baumax, hornbach alebo tesco je to strasne drahe. :unamused:
25. máj 2009 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj!Lusil keď robíš niečo s bielých ruličiek a chceš aby konečný výrobok bol biely natieraš to s bielou farbou alebo necháš tak a len nalakuješ.bude dosť pevné bez farby len s lakom
25. máj 2009 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nenašiel niekto návod ako sa robí obal na kvetináče na von,také čo nemajú dno.nenašla som nikde a neviem na to dôjsť ako to spraviť bez dna dík!
25. máj 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ka - kludne mozes rovno nalakovat. bude to dost pevne. pripadne mozes dat o jednu vrstvu laku navyse. akurat to nebude take bielo biele ako ked to este predtym nafarbis na bielo :grinning:

tych sposobov na vypletane okruhle dno je vela. tu je jeden z nich: http://www.pavla.napady.net/pleteni-z-papiru-2/navod-na-pleteni-okrouhleho-vika-2.html

alebo tu http://www.rucnivyrobky.eu/vypletane-dno.html
25. máj 2009 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusil taký kvetináč čo NEMÁ DNO,vlastne len ten bok,aby s toho kvetináča mohla odtekať voda
tie osnovné ruličky nemám kam zafixovať,okruhlé dná viem robiť len bez dna neviem na to prísť kam dať osnovné ruličky
25. máj 2009 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jaaaaj ty myslis take co budu priamo na zemine stat?
25. máj 2009 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej , nikde som nenašla nijaký návod ako to spraviť náhodou niekto nenašie?
25. máj 2009 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusil ešte v tvojom bloku som videla tácku /s mušlamy/ takú polookrúhlu, ako si ju robila ,/čo si opletala / veľmi sa my páči a keď dovolíš by som si to okopírovala.Dík
25. máj 2009 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ka no ja by som asi urobila pevne dno, uplietla kochlik, nafarbila (ked chces farbit) a potom tie osnovne rulicky co idu do toho kartonu proste odstrihla. a nakoniec zalakovala.

ten kosik s muslami - vystrihla som dva polkruhy z kartonu, na jeden nalepila rulicky, ale neprilepila som na to hned druhy polkruh, ale na ten prvy ktory bol uz vlastne dno som dala malej kocku vysoku asi 10 cm a na nu som polozila ten druhy kartonovy polkruh a zatazila kamenom. rulicky som vyhla dohora, a kancelarskymi spinkami poprichytavala o ten horny karton. a obpletala :wink: ked bol kosik upleteny, ten horny polkruh som prilepila k dolnemu tak ako to ma byt pri kartonovom dne.
25. máj 2009 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha,no to sú nápady ešte ža ťa tu máme ,mňa by to ani nenapadlo,ja len na nete hladám a hladám.a nič nenájdem.Dííííík!dúfam že ťa s tím neotravujem
25. máj 2009 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.pletenizpapiru.cz/navod-na-truhlik-bez-dna
no našla som návod na obal na kvetináč bez dna.keby ešte niekto chcel skúsiť
25. máj 2009 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to tak ako lusil písala
25. máj 2009 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ka vobec ma neotravujes! :wink: som rada ked mozem pomoct. inac - ten "truhlik" v tom postupe je neskutocny! :dizzy_face:
26. máj 2009 o 00:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no aj mne sa strašne páči,možno sa do toho pustím ale na ten vzor si netrúfnem,možno inokedy
teraz vyskúšam len tak jednoduchšie
26. máj 2009 o 00:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nove dielko - krabicka kolegynke na darcek k narodeninam... http://lusilka.webgarden.cz/image/14180080
26. máj 2009 o 00:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusil to je nádhera,vôbec nemám ani potuchy ako si to vytvorila,ale je to krásne :wink:
26. máj 2009 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aniel dakujem :sweat_smile: je to vlastne pretlacanie pazovacieho papieru na makkej podlozke (podlozka pod mys a podobne). tu mam vsakovate taketo vytvory: http://www.lusilka.webgarden.cz/pergamano/pergamano.html
26. máj 2009 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusil no krásne.máš aj nejakú stránku s ktorej si sa to učila? ja som už chcela vyskúšať ale takú stránku som nenašla.keby si mohla aspoň nejaký jednoduchý návod popísať.dík
27. máj 2009 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusil,ešte som sa chcela spítať čím natieraš dózy keď na to nalepuješ servítku,Akú značku farby/dík
27. máj 2009 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ka farba balakryl unimat. kupim celu plechovku bielej, a potom klasickymi tonovacimi farbami na stenu (mozes pouzit aj temperky) si tu bielu farbim na pozadovany odtien.
27. máj 2009 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok