Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

krisruska
1. mar 2016

Inak nevie mi niekto poradiť, čo robím zle, spodná niť sa mi občas tak "žmochle" a občas sa až začierni....prečo?

katkuz
1. mar 2016

@krisruska pre zaciatok sa da vyskusat len jednovrstvova. Ja som nevedela odhadnut ten vrch a v tom navode je to myslim pekne nakreslene 🙂

katkuz
1. mar 2016

@krisruska ak je vrchna i spodna nit navlecena spravne, ihla nie je "narazena", tak neviem poradit. Niekedy aj tie lacnejsie nite mozu robit problemy

krisruska
2. mar 2016

@katkuz Ja si tiež myslím, že to bude v tej nitke, už som si kúpila novú. Včera som vyskúšala ušiť dvojvrstvovú čiapočku, tým, že mám obyčajný stroj, nie overlock, a použila som staré rozťahané tričko, tak to išlo trošku ťažšie, tá látka utekala a niť sa zadrhávala, ale výsledok nie je až taký zlý 🙂

humka2
2. mar 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

mohla si pridat fotku aby sme ju videli 🙂

krisruska
3. mar 2016

@humka2 No ja som tú čiapku neplánovala dať do obehu, lebo som ju robila ozaj zo starej fľakatej tričkoviny, len ako pokus, či sa mi oplatí si kúpiť novú. Ale keď ušijem takú riadnu na nosenie, odfotím obe na porovnanie, i ostatné omyly a pokusy, aspoň mi tu poradíte na čo sa dať pozor. Ale berte ma s rezervou pri stroji sedím asi 1O.deň, predtým som v živote nešila 🙂

nikuska_1
29. apr 2016

Ahojte ak môžem odporučiť, ak hľadáte bavlnené látky nakuknite do obchodu http://www.kvetinovelatky.sk/kategoria/kolekcie... majú tam veľký výber bavlnených látok. A vždy majú nejakú akciu kde môžete ušetriť nejaké to euro.

jajabajaja
20. máj 2016

Ahojte. Objednali sme si s kamoskami Sakon (80g ) jednostranne nazehlovaci na Quiet book. Ale zistili sme,ze je vhodny skor na patchwork. Mame teraz 29 m a nevieme co s nimi. Nevymenili by ste niektora za Ronofix? Pripadne by sme ho aj rozpredali -3,36 eur za meter 160 sirky

dadkamach
14. jún 2016

@sammmy19 Ahoj, velmi sa mi pacia Tvoje babiky 🙂 vedela by si mi prosim poskytnut nejaky navod, ako na to? ak by to nevadilo... Dakujem 🙂

ifka79
12. aug 2016

Ahojte,prosim vas nevie mi niekto poradit kde by som nasla strih na taky ten cestovny vankusik co sa dava okolo krku aby nepadala hlava... Dakujem velmi pekne vopred

bezaz
24. aug 2016
redusik
7. nov 2016

@pristela kde SŠ to na naštudovať,postup Atd ...dajte nejaký tip strih/link Dakujem Krásna práca

cecilh
17. nov 2016

poradte prosim strihy na oblecenie pre babiky. da sa to vobec usit na stroji? vdaka

bezaz
20. nov 2016

@cecilh zalezi, na aku babiku, staci ist na pinterest, najdes oblecko pre babatka/babiky, Barbie, vacsie babiky, vela aj bezplatnych

salome_01
20. nov 2016

@bezaz aj ja tam chodím sú tam super veci rada sa tam chodím inšpirovať 🙂

ajajka010
18. dec 2016

@lusil2005 ako dlho ste piekli tych anjelikov pri akej teplote?

arteria
20. jan 2017

Ahojte šikovné žienky.
Ušila by niektorá z Vás retro sestričku?

leffia
8. feb 2017

@lienok1
Ten psík je veľmi pekný, nemáte k nemu strih, skúsila by som si ho ušiť pre malú
Ďakujem

frufruwa
8. feb 2017

Mile mamicky aj nemamicky,nemate nahodou niekto strih na striesku bugaboo buffalo?

1svadba
21. mar 2017

@frufruwa zohnala si strih? Aj ja hľadám.....

leffia
21. mar 2017

Nie a ty

inffinity
21. mar 2017

@frufruwa
@1svadba holky nevim ci vam pomuze ale treba je to podobne nebo se doklikate k necemu 🙂 http://www.suggys.co.uk/Leanne/how-to-make-a-bu...

frufruwa
21. mar 2017

@inffinity veeeeelmi pekne dakujem💜

79marry
22. mar 2017

Trošku na jarnú nôtu 😀

79marry
22. mar 2017
79marry
22. mar 2017

Vyskúšala som aj šité pletené venčeky 🙂

79marry
22. mar 2017

Zajačice pre susedoviech dvojíčky 😀

mischell0110
4. máj 2017

Prosim vas,zacala som sit anjelky,tilda babiky a pokusam sa ajbo ine tvory,no chcem vediet,ci na kreslenie tvare-oci,nos,pusa,licka a tak su lepsie olejove farby,alebo farby na textil?

malinovka333
5. máj 2017

@79marry aku latku prosim ta pouzivas tu telovu?ja som si objednala na nete ale nie je to nic moc.dakujem.a zajaciky su krasne

79marry
8. máj 2017

@malinovka333 kupujem od Alinkadizajn, je to český kanafas tuším, stojí myslím 8€ meter, je pevný ale príjemný.