Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lusil2005
autor
26. nov 2009

babikarka* 😅

petafr
28. nov 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... baby skusala som hackovat mysku, a mm mi ju normalne pochvalil, to sa nestava casto 😀
lusil, babikraka je zlate! 😀

matarafka
1. dec 2009

baby, dakujem za pochvalu.
petafr, ta myska je super

petafr
8. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
ahojte, tak nove vytvory, skusala som detske klobuciky a je to super, idem robit dalsie...

papajka7
8. dec 2009

jej petafr,kraaasne su tie klobuciky,sijes ich podla neakeho strihu?
ja som tiez troska sila,a usila som mei tai 😉

papajka7
8. dec 2009

no a foto mam v albume,moja vlastna tvorba 😉

petafr
9. dec 2009

ahoj, krasna tvorba papajka, to si robila podla coho ten mei tai (to som ani nepoznala ako nazov), naozaj super, aj ta hojda, aj ten sedaci vak... parada.
Ja som tie klobuciky robila podla strihu Burdy, kedze este nemam babo, nemam si to podla coho zmerat miery ani vyskusat, ale podla strihu by to malo sediet... a dakujem.

papajka7
9. dec 2009

diki petafr 😵 ,tak burda je moj naj casopis,mam ich kopu.jednym casom som si ju kupovala kazdy mesiac,ale teraz som polavila,lebo uz ovela menej sijem 😒
a na ten mei tai ani netreba strih,lebo to je len telo nosica a popruhy

ka4
9. dec 2009

baby existuje také lepidlo na látku napr.na zips keď natrem zips a látku a spojím netreba potom zips prešiť na stroji?ja som o nejakom takom počula ale v galantérke na mňa pozerali že čo chcem ,tak som si už nie celkom istá.Dík za odpoveď

petafr
10. dec 2009

papajka, ja som tiez zatazena na Burdu, ale kazdu sa kupovat neoplati, nie vzdy su v nej len same dobre veci...
ka4, tak o takom lepidle som este nepocula, pocula som o takom lepidle v spreji na aplikacie, ale na zips a aby to aj drzalo, tak to si velmi neviem predstavit, no ale ak to existuje, tak preco nie...

kulimka
11. dec 2009

Ahoj maminy, nemáte prosím některá střih na vestičku a kalhoty pro kluka velikost asi 92. Jdeme na svatbu... Díky moc.

beruska2x
11. dec 2009

Ahojte holky, shanim kdo by mi usil kostym na karneval pro prcka 😉 jen jednoduchy.. kdyztak piste do IP diky ..

lusil2005
autor
11. dec 2009

ka4 kazde lepidlo musis presit. aspon pokial viem. tie lepidla su len docasne.

ka4
11. dec 2009

dík,ale existuje.nevieš lusil ale ako sa volá??dík!

papajka7
12. jan 2010

ahojky baby,akosik tu je ticho 😕 co tvorite?
ja sa idem pochvalit s postelnou supravou pre Olinka 😵 je v albume
jedna strana bavlna a druha zatkavane ovcie runo,a vypln,spracovane ovcie runo,aby sa tie vsetky vrstvy sedeli tam kde maju, tak som to popresivala okolo tych kamionov,a vznikol taky patwork,je teplucka a hlavne lahka a podajna 😉

lusil2005
autor
12. jan 2010

papaja wow to je krasne! ta musi byt krasne makucka! a ta kamionova latka je bombova. kde si kupovala?

lusil2005
autor
12. jan 2010

ja som tiez tvorila ostosest, cez vianoce som mala pokazeny stroj ale uz som zacala dobiehat.

trosku som patchworkovala: http://www.lusilka.webgarden.cz/ostatne-textiln...

a uz som zacala aj s babikami:
http://lusilka.webgarden.cz/image/15667077
http://lusilka.webgarden.cz/image/15679286

papajka7
13. jan 2010

lusil dakujem 😵 ,hlavne od teba takej sikovnice to pochvalenie dobre padne 😀 ,ta kamionova latka su stare zasoby,ale urcite sa da kupit v neakom metrovom textile
kukla som si tie tvoje stranky,uzastne fakt nemam slov 😲 si riadne sikovna
mne sa tiez paci patchwork,ale nechce sa mi neake samostudium,radsej by som isla na neaky kurz,ale tu v tomto zapadakove...snivajte s nami 😒

lusil2005
autor
13. jan 2010

papajka ja som patchwork asi pol roka tajne sledovala kym som sa nanho odhodlala. odtialto som mala navod co ma nakopol: http://www.monikapatchwork.estranky.cz/clanky/t...

belda
19. jan 2010

ahoj, ráda bych se zeptala,pokud tu někdo drátkuje. 🙂 ráda bych začala, tak nevím, co všechno bych si měla pořídit...jaké drátky(tloušťka??), nějaký spešl kleštičky??
jinak obdivuju lusil2005, ty jsi úžasná!!!chtěla bych mít tvoje šikovný ručky!! já jsem zatím jen u pletení z papíru (a to, myslím, už zvládám celkem obstojně 😎 ).ale takovej patchwork...no odhodlání mám, tak jen začít..
pokud bude někdo vědět o dobrém obchodu na to drátkování,prosím,dejte vědět!díky!

machada
1. feb 2010

Ahojte sikulky, mohli by ste mi prosim poradit ( pripadne poslat odkaz na nejaky navod) akym sposobom zhotovujete ( prisivate) vlasky na tie vase uzasne babiky? Dakujem

petafr
2. feb 2010

ahojte kocky, Lusil, krasny patchwork, to si kupujes aj originalne patchwork latky? mne sa to zda vzdy take drahe a predava sa to po malych kuskoch, hlavne ked hladam na internete... ale tie vankuse sa ti fakt vydarili...
baby, ja som sa vratila akurat z Pariza, tam su take uzasne obchody s latkami a galanterky, clovek tam ide oci nechat... doniesla som si aj super casopisy na patchwork, len keby som mala cas sa do toho pustit, uz som davno nic nevytvorila a straaasne mi to chyba....

lusil2005
autor
2. feb 2010

peti na patchwork su vhodne vsetky bavlnene platna. musi to byt 100% bavlna. ono sa to nepredava po malych kuskoch, akurt patchworkove obchody maju uvedene ceny za 10 cm, ale predava sa to normalne ako v metrazi. ja kupujem latky aj u nas v metrovych textiloch, ale kupujem aj v amerike. tie su take ze original na patchwork, ale nieje tam nejaky velky rozdiel. jasne - niektore znackove latky stoja aj 10 eur/meter ale tych moc nemam. mozno dva - tri metre... tych "normalnych" mam straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne strasne vela. to sa ani neda zratat na metre 😀

petafr
2. feb 2010

a ty kde kupujes latky tu v BA?

lusil2005
autor
3. feb 2010

tu v BA kupujem v anjelovi ma mickiewicovej, v textilservise na mierovej v prievoze, potom v hobbyarte na h.melickovej na dlhych dieloch, a zahranicne v zebrapatchworku pri mileticke. a este bellusacke latky - z ciech kupujem v patchworkparty na prievozskej.
a tie z ameriky kupujem na www.fabricshack.com

petafr
4. feb 2010

zebrapatchwork mam pod nosom a ani som o tom nevedela, ja som myslela, ze maju len e-shop... joj, super, pojdem sa tam pozriet, uz davno sa chystam kupit si pomocky, aspon podlozku a rezatko... jeden yard je pol metra, tusim vsak? za ako dlho ti dojdu latky z ameriky?

petafr
5. feb 2010

Tak som bola v tom zebrapatchworku, super som si pokecala s Deniskou (majitelkou)... zostala som tam skoro hodinu... tak uz mam zakladnu vybavu, a som taka nazhavena, ze by som si najradsej zobrala mesiac dovolenky a zavrela sa doma a len tvorila... s rezatkom to pojde vsetko od ruky jedna radost...
tak diky za dobry tip!

lusil2005
autor
5. feb 2010

peti nooo Deniska je zlata zienka. a ma to tam strasne utulne. v tej druhej miestnosti s latkami by som kludne mohla byvat... 😀

inac - yard je skoro meter.

no, rezak a pravitka su velka pomoc. tiez som ich mala este predtym ako som sa do patchworku pustila. ja nepatrim medzi najtrpezlivejsich... 😅

no v zebre maju zahranicne latky. su neuveritelne, krasne, ale su z tych drahsich. v tom textilservise a anjelovi stoji meter okolo 4 eura - sirka 150 cm, a su to ceske a slovenske latky.

od amandy z ameriky to trva tak tyzden od objednavky... postovne je tusim 12 dolarov, a do jedneho baliku sa zmesti 9 yardov latociek...

petafr
5. feb 2010

lusil, diky za infosky, uz som kukala aj tie americke latky... a fakt u Denisky by som mohla byvat aj ja... je tam taky vyber, ze clovek nevie, co si vziat, z kazdeho by som chcela... A ty si po kolko kupujes z latok, po polmetre asi staci, nie? Tak budem moct mat viac roznych latok...
ja som bola zvyknuta kupovat vo FR na kila, tam su vzdy aj dva metre aj viac latky, takze mam ich strasne vela... akurat, ked si chcem nakupit viac druhov, tak potom neviem, co s tym, tolko je toho, uz mi to doma zabera straaasne vela miesta...
Mali by sme si zorganizovat nejaky vymenny den latok, niekde som to uz zaregistrovala nieco take...

lusil2005
autor
5. feb 2010

no ako z ktorych. niekedy kupujem po polmetri - metri, to hlavne tieto zahranicne drahsie, ale tie nase kupujem aj meter - dva. ked sijem deku tak to miniem. a neni nic horsie ako ked mas 1,5 metra latky a treba ti 1,7 metra 😀