Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

olivova
11. sep 2010

baby a kde ste??? moja najnovsia tilduska :

olivova
11. sep 2010

@sammy19 - dakujem 🙂

olivova
11. sep 2010

chcem sa vas opytat - idem vyskusat patchworkovy vankusik. Ked urobim vrchnu cast - ona sa podklada dakym vlizelinom, alebo niecim takym (aspon si to myslim) - z tohto materialu mam chaos a dost znacne medzery.....Aky mam pouzit, aby mi na tom vynikol krasne aj quilt?

lusil2005
autor
17. sep 2010

@olivova ten vrch sa sklada z troch vrstiev: vrchna ozdobna vrstva (ta pozosivana patchworkova), v strede je vatelin - ja davam 100-150 gramovy, cim hrubsi tym bude quiltovanie "nadychanejsie", ale zas trosku horsie sa s tym robi, a naspodu je nejaka obycajna jednofarebna latka. ked to spojis, prequiltujes to, a nakoniec to cele pouzijes ako vrchnu cast vankusika...

lusil2005
autor
17. sep 2010

@olivova a tildica je naaadherna! 😵

olivova
17. sep 2010

@lusil2005 - dakujem , tak idem do toho - dufam, ze bude krasny ako si predstavujem 😅

petronesa
18. sep 2010

dobry den prosim vas neviete kde by som nasla strihy na tieto site miminka????? 😀

olivova
19. sep 2010

skus
http://picasaweb.google.com/ELIZABETHA76/DinkyB...
a presurfuj si aj jej priatelov, a tych priatelov - trocha casu a najdes vsetky - urcite som to tam videla niekde...toto link - to modre tam je.

sammy19
26. sep 2010

ahojte, urobila som jednu novú bábiku🙂 aj nejaké ďalšie hračky (kocku a zajačikov), ale to ešte nemám pofotené. 🙂

olivova
26. sep 2010

@sammy19 - sammy kraaasna je 😵

janulka182
26. sep 2010

ahojte. pripajam sa k vam do temy 🙂. tiez velmi rada sijem. teraz mam rozpracovanu hallo kitty pre moju malu. ked bude hotova hodim foto.

tu su strihy na kitty:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1175&order...

@petronesa ja som nasla toto:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=710&order=...

nemoze mi prosim niekto vysvetlit ako urobim hlavu toho babatka? som z toho paf...

janulka182
26. sep 2010

@olivova neskutocne krasne babiky 🙂 . mozem sa opytat, z coho robis vlasky?

olivova
26. sep 2010

@janulka182 - z chemlonu - najskor prisijem a ten potom rozcesem - upozornim este, ze s tym bledym mam skusenosti - dost z neho vypada, kym to rozcesem ale z toho vinoveho a hnedeho nie 😀 a este kupujem taku zvlastnu vlnu od alinky z mmb....

olivova
26. sep 2010

@janulka182 - a este - dakujem 😀 sa tesim, ze sa pacia...

snehovavlocka
27. sep 2010

ahojte baby,vase vytvory tu okukujem uz hodnu dobu a skusim sa k vam pridat,mozno sa z vasej sikovnosti cosi aj na mna nalepi 😀 ked sa podari,hodim sem nejake foto svojich pokusov 😉 snad aj ja niecim prispejem do temy

collette
27. sep 2010

Tak jsem na sebe byla posledních pár dnů pyšná, jak jsem šikovná, protože se mi docela povedlo pár věcí (ne ruční práce) a došla jsem k závěru, že bych se měla vrátit na zem, abych pýchou nepraskla. Tak jsem nakoukla a účel splněn - jdu se pokorně schovat do kouta 😀

lusil2005
autor
30. sep 2010

@olivova aj ja od nej kupujem 🙂 ta biela je krasna!

olivova
30. sep 2010

@lusil2005 - sak som ju nasla vdaka tebe 😀 Tildusky sa mi zdaju menej narocne ako tvoje babiky🙂 Prisla som k telu - nahodou hlava sa podarila, telicko sa podarilo a oci som pokazila....Takto urobim na tildu 2 bodky a je 😅
Ale aj tak by som sa prihlasila da daky kurz babik - najlepsie na tvoje - nechysta sa?

lusil2005
autor
30. sep 2010

@olivova chysta chysta, ale zas len v cechach ☹ . teraz bude cez vikend v olomouci. zo slovenska mi uz dost bab pisalo, ale najhorsie je ze ste kazda z ineho kuta 😒

sammy19
30. sep 2010

ahojte, tak aj ja som si uz stihla objednat od Alinky z MMB🙂 ale Tildusky zatial neskusam, i ked ma to pokusa teda.

Inak, ten kurz by som tak velmi brala aj ja! Juj, som aj muzovi hovorila, ze keby cosi take bolo, tak ze mi to bude musiet zaplatit, ci sa mu to paci alebo nie 😎 Skoda, ze zatial len Cechy... ale verim, ze aj Slovenky sa zobudia 🙂

snehovavlocka
30. sep 2010

no,baby,zaspominala som na stare skolske casy: http://www.artmama.sk/tvorime-s-detmi-pre-deti/...
Len nepamatala som cely postup,tak vysli ako vysli 😀 ale su celkom mile. Cierna je Dinka a farebna Lucka(syn im stihol uz dat mena😉) nabuduce este hodim nejake foto

collette
1. okt 2010

Ahoj děvčata,

potřebuju poradit. Mám z IKEA takové to klasické kulaté stínítko na lustr z rýžového papíru. Ale je bílé. Potřebovala bych ho nabarvit. Nenapadá vás čím nejlépe? Přemýšlela jsem o nějaké barvě ve spreji, aby to bylo rovnoměrné a nerozmáčelo papír. Co myslíte?

iloha
1. okt 2010

@collette, já bych se bála..... přijde mi, že ten papír je velmi tenký a asi se ti rozmáčí........

sammy19
1. okt 2010

@snehovavlocka - jej, to je zlate, to by ma nenapadlo🙂peknucke!

Ja som dnes dosila waldorfske babatko a este jednu taku "poduskovu" babiku pridavam, tu som uz davnejsie sila.

snehovavlocka
1. okt 2010

@collette ja si ho sice neviem predstavit,ale ak by to slo,skus ho obkreslit na latku pozadovanej farby a tu potom nalep na to tienidlo...ak by to fakt neslo,tak prepac,neviem,ci si ho dobre predstavujem.kazdopadne drzim palce

snehovavlocka
1. okt 2010

@sammy19 ja som zavidela,ake pekne babiky robite a ked som skusala tie hlavy a nesli mi,tak som siiilno premyslala,ako inak to urobit a popri tych myslienkovych pochodoch sa mi postupne vynorila spomienka,ako som take daco robila ako dieta.tak som to skusila 🙂 a dakujem za pochvalu

snehovavlocka
2. okt 2010

pomaly sa blizia vianoce a ak chcem mat dost ozdob na nas stromcek,musela som sa zacat cinit😀 http://www.artmama.sk/vianocne-kreacie/vianocne...
Su z materialu,ktory v tme svieti🙂

olivova
2. okt 2010

@lusil2005 - som ochotna dojst ak sa bude niekde konat 🙂
@sammy19 - kraaasne, a to si tu ciapku aj plietla?
@snehovavlocka - co by moja dcera dala za take na tasku 😀 je to super...

no a ja pridavam este tri tildusky - ta biela latka je taka tvrda, som si ihlu ohla 😀 a idem dosit slubeny vankusik....tesiiiim....

snehovavlocka
2. okt 2010

olivova😀 ktore chces? Su aj srdiecka,len nebolo pekne,tak som ho nefotila

luvie
2. okt 2010

@collette barvu nevím, ale co třeba polepit ubrousky? záleží na tom, jak moc je ten papír krčený...