Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bezaz
30. nov 2010

@iloha na MMB ich sije par bab, tak skus dat do vyhladavania hajanek alebo tilda 😉 urcite si vyberies 😀

olivova
30. nov 2010

tak - pridavam moje najnovsie tildusky - cele....Ostatne mam zatial bez vlasov alebo bez siat a tak 😀

bezaz
1. dec 2010

@olivova ako vzdy uzasne 😉

olivova
1. dec 2010

@bezaz - dakujem 🙂

lusil2005
autor
1. dec 2010

@olivova krasne krasne krasne!!!! nesu na tej blondynke a rysavej tie latocky z nemecka? ta zelenkava na korzete je nadherna!!!! 😵

olivova
1. dec 2010

@lusil2005 - dakujem 🙂 ano lusil, to su tie balicky, o ktorych sme sa bavili...a hej, tu zelenu na korzete som doobjednavala, tie zelene pruhy uzasne vo svetle az svietia, ale taku podobnu mam aj ruzovobielu (tam svietia tie ruzove) a modrocervenu (dominantna modra)..z tych budu tiez naaaadherne tildy 😀

sisa.b
1. dec 2010

ahojte dievacata,
pokusam sa usit pre moju babulku pod strom babiku. chcem sa spytat - sijete komplet babiku rucne? prisivate k telu najskor koncatiny a potom hlavu? ako sa da tak krasne hlava prisit, aby neboli vidiet stehy?
dakujem. 🙂

bezaz
1. dec 2010

@sisa.b zalezi, aku sijes a aky mas strih 😉

sisa.b
1. dec 2010

@bezaz precitala som diskusiu na babatku, tam som nasla kopec strihov, tak skusam z kazdeho nieco 😀 v ramci moznosti, ktore mam. velmi sa mi pacia tie okane od lusil 😵 😵 😵 skoda, ze nestiham nejaky kurz 😒

bezaz
1. dec 2010

@sisa.b lusil na nas slovenky prdi, robi kurzy len v CR 😉 no ja sijem len tildusky, tam sa hlava neprisiva nastastie, inak telo a koncatiny sijem na stroji a zosivam rucne 🙂

sisa.b
1. dec 2010

@bezaz aj to obnitkovavas? ja som si vybrala taky strih s prstikami a uz lutujem 😝 nieco sa mi dalo na stroji, zvysok rucne a teda otacat tie prsty je o drzku 😝
nielen lusil, ale aj pristela kasle na slovenky ☹ a obe maju take krasne babiky!

bezaz
1. dec 2010

@sisa.b jaaaj prstiky, no peknu budu si si usila 😀 netusim, co je to obnitkovanie 😕 s telickom nerobim nic, kedze kraje su zasite vnutri, iba spodok tela zahnem a zasijem pred tym, ako prisijem nohy 😅

sisa.b
1. dec 2010

@bezaz no to mi hovor 😝 na stroji sa mi nedali presit, tak vsetko rucne... dalsia uz bude mat len palce 😀

bezaz
1. dec 2010

@sisa.b 😀 😀 😀

lusil2005
autor
1. dec 2010

no baby, ja by som mohla urobit taky 10-15 clenny kurz tu okolo BA. keby bol zaujem 😅

olivova
1. dec 2010

@lusil2005 - hlasim sa 😀

troll
1. dec 2010

aj sa hlasim,ale este kojim,lusi a kedy by to bolo?

dudri
1. dec 2010

no by som mala zaujem, ale som nepocujuca- ☹ co sa tyka komunikacie, ale treba len ja a osoba-komunikovat najma otvarat pusa. nie verejne ....
ale daj mi vediet kedy a kde aj cas, potom sa rozhodnem...

sammy19
1. dec 2010

Ahojte, no podľa možností by som sa prihlásila aj ja🙂 závisí hlavne od času, kedy by sa to konalo, keďže do BA to mám dobrých 100 km...

lusil2005
autor
1. dec 2010

dobre babizne, tak napisem podmienky a ked sa prihlasi dost ludi, tak to zorganizujeme...
takze kurz trva dva dni (za tie dva dni mame co robit aby sme babiku stihli). najlepsie sobota, nedela. sije sa od deviatej rana do neskoreho vecera, a na druhy den sa maluje. konci sa okolo druhej poobede.
kurzovne je 35 eur, + material 10 eur (v tom je bavlnene platno na telicko, uplet na hlavicku, runo, vlna na vlasky, stetce, farby na textil, strihy, cvoky na zapinanie satociek). kto si prinesie material sam, nemusi platit 10 eur.
vy si musite okrem toho este priniest: sijaci stroj, predlzovacku, latku na satocky podla vlastneho vyberu (bavlnenu) pevnu (napr. jeansovu) nit, potrebne nite do stroja, nieco na pripadne paranie, velke noznice, pravitko, ihly na rucne sitie.

tak snad je to vsetko 😅 kazda ktora by mala zaujem, napiste mi sukromnu spravu a ja vas zapisem. ak bude dost sikuliek, zbuchame to 😉

@troll myslim ze niekedy v januari by sme sa mohli dohodnut... nie baby?

sisa.b
1. dec 2010

aj ja sa hlasim, samozrejme 😀 akurat v januari mam skuskove, tak dajte dobry termin!!! 😔

violetka
1. dec 2010

tak ja som v tejto téme nebola hádam dobrého 3/4 roka a keď sem nakuknem tak už sa ide organizovať kurz, no keby som to nemala za pár, tak sa hlásim hneď 🙂 Lucka držím palce nech sa to rozbehne aj tu na Slovensku a niekedy na jeseň sa prihlásim aj ja, veď bábika od Teba je naša najobľúbenejšia 😉

lusil2005
autor
1. dec 2010

@violetka jeeeeej ty budes mat zachvilu dalsieho krpceka!!! 😀 tak drzim palce, nech ste zdravi a vysmiati!!!! 😵

violetka
1. dec 2010

lucka ďakujeme veľmi pekne, veď aj preto som sem prestala chodiť, lebo ja som v tehotenstve úplne bez nápadu 😀 teda teraz na jeseň som uháčkovala pár čiapočiek, ale inak nič, snáď po pôrode, keď sa mi ustália hormóny budem zase kreatívna 😵

snehovavlocka
2. dec 2010

keby som to nemala cez cele slovesko 😀 😀 😀 ale dufam,ze sa to rozbehne a casom sa mozno kurz otvori aj blizsie 😉

troll
2. dec 2010

ahoj lusi,tak ten januar by vyhovoval.

bezaz
2. dec 2010

jeeej, aku diskusiu sme tu rozvirili 😀
ja by som dosla, ale skor by mi vyhovoval az februar, 5.-6.2. mam skusky na certifikat laktacnej, ak by sa dalo potom.. a teda dufam, ze porodim az na konci februara 😵 😵 😵

sisa.b
2. dec 2010

@bezaz vsak? 😀

aj ja hlasujem za februar

lusil2005
autor
2. dec 2010

baby 😀 jasne, termin dohodneme. mozeme to kludne dat aj na februar 😉

sisa.b
2. dec 2010

baby, ako tam mam prisit tie koncatiny? ☹ vcera som robila nove nohy, lebo podla strihu sa mi akosi nedarili. a neviem, ako poprisivat ruky a hlavu...
lusil, nechces to urobit uz tento vikend? 😀 by som sa nemusela takto sama trapit 😝 😅