Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

sisa.b
6. dec 2010

@troll tie pozdravy su krasne 🙂 a tie zapalkove skatulky sluzia ako dekoracia, ci na nejake drobnosti?

troll
6. dec 2010

@sisa.dakujem,no prvej som robila aj sviecky,servitkovou technik,a davala som k tomu tie zapalkove karabicky,je to iba ako dekoracia

lusil2005
autor
6. dec 2010

@sisa.b ja telicko sijem z platna 🙂

sisa.b
6. dec 2010

@lusil2005 a v pohode sa ti daju z toho sit prstiky? 😕 mne to islo teda dost tazko a s vysledkom nie som spokojna 😒

snehovavlocka
6. dec 2010

tak prvy kosik je tu 😀

@bezaz strihas latku este pred prevratenim- tu kratucku-sev (ktory ma asi 1cm) v rohu,aby sa ti po prevrateni nekrcil. neviem,co presne nechapes na stuzkach 😒 v tom postupe na obrazku vyzeraju ako 4x30cm, ale je to 8x15cm....su dost blizko seba a tak vyzeraju ako spojene. ak mas konkretnu otazku,rada ti odpoviem 😀 😀 mne to rucne zabralo asi len hodku aj so strihanim, a na stroji je to isto este menej a je to fakt krasna a prakticka vec.... (napr. ako darcek 😉 😀 )

sammy19
7. dec 2010

@snehovavlocka - ...akoze, to si zasa sila rucne??? lebo ten kosik vyzera nadherne! ja, ked sijem rucne, tak tie stehy su tak vselijake kostrbate, no hroza 😀 fakt velmi pekne, normalne mam chut ist sit 😀

sammy19
7. dec 2010

@sisa.b - babika je krasna! vyzera uplne profesionalne 😎 ked to tu tak pozeram, tak ma chyta silna tuzba po sijacom stroji 😀 😀

lusil2005
autor
8. dec 2010

@snehovavlocka je kraaasny! nadherne latocky 😵

olivova
8. dec 2010

@sisa.b - kraaaaaaaaaaaasna babika....aj ja chcem taku vediet...bozinku, ako to malujete take kraaasne ocicka, ja som na to strasne nemozna 😒 a to som skusala asi 16x namalovat pomimo na latku, aby som vedela, ako mi to ukaze....hmmmmm....ja som mala tu malu okanu taku kraaasnu bez oci, a potom som ich trosku pokazila. Zasa.

olivova
8. dec 2010

@snehovavlocka - kosicek kraaasny 😵 ...Klobuk dolu - ze rucne....

olivova
8. dec 2010

@troll - sikovnica 😉

k servitkovej technike sa chystam , chystam a chystam, ale najskor sa naucim babiky od lusil, keby sa co robilo - aby ste vedeli, uz sa ich ucim asi rok, a ked som koncecne prisla na to , ako urobim tvaricku tak aby nebola ploska, tak mi nejdu ocicka...ach jaj...a ked sa mi konecne podaria niekedy v buducnosti oci, sa stavim, ze pokazim saticky... 😠

troll
8. dec 2010

@olivova dik,no ja by som chcela nieci usit,tie babiky su krasne,ked bude lusi robit ten kurz asi sa natrapim,a tie ocka treba skusat asi najpr na papieri,drzim ti palce

lusil2005
autor
8. dec 2010

baby nebojte. na kurze aj namalujeme, aj satocky usijeme 😉 vobec sa nemate coho bat!

sisa.b
8. dec 2010

@lusil2005 aj ja sa pridavam do tvojho fanklubu, tie babiky mas neskutocne krasne okate 😵 😵 😵 na kurz sa velmi tesim! ja mam hlavne problem s prisivanim hlavy, vidiet mi, kadial isli stehy ☹ a krk ma moc slaby, tak nedrzi hlavicka pevne na mieste. snad pri desiatej to uz bude ok 😀

a dakujem holky, s prvym pokusom som celkom spokojna. toho malovania som sa bala asi najviac, ale nakoniec to bolo celkom fajn, zabavnejsie nez sitie 😀

bezaz
8. dec 2010

@lusil2005 jojo, tesim sa na kurz, dufam, ze to manzel prezije, ze sa budem tolko flakat 😵 😵 😵

snehovavlocka
8. dec 2010

@olivova dakujem 😝 prisla som na to,ze tie drobne rucne nedokonalosti sa mi celkom pacia a ze tie veci su potom take trochu osobnejsie....a najma originalne,este sa mi nepodarilo rucne urobit dve veci rovnako....vlastne mne sa to nepodari ani na stroji 😅 😀

@sammy19 rucne,ale na stroji by to asi bolo lepsie urobene- pevnejsie a rychlejsie....ale tento som robila trochu narychlo,aby som zistila,ci vobec spravne rozumiem postupu,tak sa mi nechcelo pre jeden kosik vytahovat stroj.ale nabuduce si asi nastriham latky a stuzky a budem robit ako v tovarni na kosiky 😀 😀 😀

@lusil2005 v galanterke sa polepsili....ked som pred mesiacom zhanala kvietkovane latky,mali len 1 vzor! a ked som bola teraz,tak som si nevedela vybrat 😵 😵

lusil2005
autor
8. dec 2010

@snehovavlocka ja mam rada sitie v rukach vecer pri telke 😀

bezaz
8. dec 2010

@lusil2005 jeeej lusil, co to vidim v statuse 😵 😵 😵 gratulka 😀

sammy19
8. dec 2010

@lusil2005 - pripájam sa ku gratulácii 😵

lusil2005
autor
8. dec 2010

zienky, tak aj ja pridavam par novych kuskov... vianocny obrus, vankusik a babika 😅

snehovavlocka
8. dec 2010

@lusil2005 aj ja gratulujem 😀 a krasne veci si porobila.ja si tiez k sitiu pustam filmy 😀 😀 😀 najlepsie tie stokrat pozrete 😝

troll
9. dec 2010

@lusil2005 velmi pekne,krasna babika,tie ocka su uzasne,aj ja gratulujem

lusil2005
autor
9. dec 2010

jeeeej babizne dakujeeeem! 😀 😀 😀

troll
9. dec 2010

tak tiez moj prvy kosik,nieje to dokonale,ale velmi jednoduche

bezaz
9. dec 2010

do kelu baby, ked je to take jednoduche, aj blba bloncka to musi zvladnut 🙄 ked som spravila 2 VS, jeden kosik ma nemoze dat dole 😀

troll
9. dec 2010

@bezaz chod presne podla navodu,ja som to teiz hned nepochopila,az ked som to zacala robit,a zajtra spravim dalsi

lusil2005
autor
9. dec 2010

@troll ja tie kosicky milujem! fakt su rychle, a krasne 😵

ja mam tiez dalsi prirastok do rodiny: dalsia 60 cm - Andulka

sisa.b
9. dec 2010

@lusil2005 gretka a andlulka su nadherne!!! 😵 😵 😵 to si zmakla za jeden den? ja som taka lava... 😝

lusil2005
autor
9. dec 2010

@sisa.b dakujem za pochvalu 😀 ale nie, jasne ze nie za jeden den. len teraz som ich obidve dokoncila. 😉

bezaz
9. dec 2010

@lusil2005 no jo, nemam slov, ja sa tu s jednou tildou prdkam skoro 2 tyzdne, ale uz len kridla a je hotovo 😅 v nedelu musi byt hotova, lebo je pre kamosku