Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
3. jan 2011

@pristela no ta je krasna,no veru na slovensku treba hladat,ale nasla som v rakusku ten uplet,ale nemam ho este.tiez by som chcela tu babiku vyskusat,ale musim si materail poriadit.tie ocka su krasne a najkrajsie na celej babike,ja prave vyrabam kocku pre mojho maleho

lusil2005
autor
3. jan 2011

@troll jasne, bude, len sa musim trochu nadychnut 😉

lusil2005
autor
3. jan 2011

@troll uplet nieje az taky problem, skor s platnom je to tazke 😖

lusil2005
autor
3. jan 2011

@olivova ej babizna jedna sikovna, kraaaasavicu si usila! 😵

bezaz
3. jan 2011

jej baby, dik za pochvaly, mna total amatera to od vas proficok moc potesi 😀
@olivova su kreslene, podla strihu boli tiez kreslene, tak som sa s tym nejako neparala, dosivala som ich este na stredry vecer, aby doniesol jezisko 😅
a ta tvoja babika je uuuplne skvela, uz si dobehla lusil a pristelu 😀

@pristela mali by to byt tildusaci 😉

@lusil2005 plz, kedy bude ten kurz? lebo poda dnesnych prietokov budem asi rodit skor nejaky ten tyzden dva, tak snad to este zaciatkom februara stihnem 🙂

snehovavlocka
3. jan 2011

baby,tak ste ma potesili,ze sa vam paci 😀 😀 😀 pochvaly sa dobre citaju (pocuvaju 😝 ) a tak ani ja nemozem setrit na pochvalach.....
@olivova fakt sa ti podarila 😀

vera21
3. jan 2011

Ahojte 🙂
Precitala som tuto diskusiu uz skoro celu - mala som co robit cez Vianoce 🙂 Akosi ma chytilo sitie - skusam ale iba chvilku, takze este nemam odvahu sem hodit nejake to foto....Prisla som k Vam po radu. Momentalne sa trapim s Tilda Hajankom, ci Spinkacikom , ci ako sa nazyva a rada by som niekde videla foto zozadu 😀 Neviem, ako sa tam davaju tie kridla - su nasite priamo na telicku a to oblecko je cez to nejako ? Alebo ako ? Viete mi niekto poradit, prosim ? No a este - ta kosielka, co ma na sebe ma taky golierik, neviem to tam nijako nasit - aj to by som potrebovala nejako vysvetlit ako Dilinovi 🙂 Som myslela, ze problem bude telicko a zatial telicko je celkom OK, ale z toho oblecka ma dnes uz slak triafa 🙂 ..... No a este jedna otazocka - tie vlasky take brcate su z coho ? Na babiku som davala normalnu vlnu, ale toto ma take kudrlinky....No, som si dala tazku ulohu, ale bojujem a bojujem ! Dakujem za kazdu radu baby....

Len pre ilustraciu pripajam link na tych hajankov, aby ste vedeli, ze na co sa to pytam /aj ked nepochybujem, ze som v spravnej diskusii/ :

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=40237350&tab=1

olivova
4. jan 2011

oooo, dakujem vsetkym za pochvalu 🙂
@vera21 - no, ja som ho sila len 1x a kridelka som prisila cez kosielku na chrbatik - napevno - kosielka sa nedala vyzliect, inak mi nie kridla nijakovsky nedrzali. a s golierikom som sa nehrala - dala som tam cipku 😀 .
Vlasky - pouzivam tu vlnu ako na tej oranzovej babike - takuto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7963846&tab=9.
Ale mozno @bezaz poradi viac. Mne sa moj vytvor moc nepacil, a hajankov som vzdala....radsej tildusky 😅

lusil2005
autor
4. jan 2011

@vera21 kridla prisivas cez oblecenie. a na golier - bol niekde na mmb super navod na oblecko pre spinkaca vratane golieru. idem skusit najst 😵

bezaz
4. jan 2011

@vera21 hehe to si si vybrala peknu fusku hned na zaciatok 😉 ako pise @olivova, vlasky z takej chlpatej vlny, maju vselijake farby, blond, gastanovu, ciernu, kridla ako ti pisali baby presit cez oblecko na chrbatik..
a navod na sitie oblecka aj s golierikom som sem myslim uz davala, ale skusim to este raz najst 😉
alebo ak ti nevadi anglictina, mozem ti to nascanovat z knizky 🙂

bezaz
4. jan 2011
lusil2005
autor
4. jan 2011

@bezaz jasneeee to bolo ono! 😀

bezaz
4. jan 2011

@lusil2005 😉 😀

vera21
4. jan 2011

Ahojte, ste uplne skvele ! 🙂 Dakujem Vam velmi pekne !!!
Bezaz, Lusil - presne toto som potrebovala - dik moc! Tak som podla toho navodu prisla na to, ze mam blby strih - takze z toho kuska latky, co sa uz ja dva dni pokusam urobit golier na kosielku sa mi to ani nemoze podarit 😀 No proste - zaciatocnik ako vysity 😝
Viem, ze som si vybrala narocnu vec - usila som zatial taku tu jednoduchu anjelku - co je z jedneho kusa a celkom sa mi paci, tak som chcela ist na nieco zlozitejsie....Nasla som uz aj dobry strih na oblecko, len mi to tlaci uplne malinke a ked to zvascim, tak to zas tlaci na celu A4-ku - bez ohladu na to, o kolko to zvacsim 🙂 *Tak dievcata, ak mozem byt taka smela, este mi prosim najdite niekde strih na tu kosielku-teda, ak mate nieco......Ja mam odtialto :
http://picasaweb.google.com/pamepinche/TildaJul#
Olivova - dakujem za ten link na vlasky, uz aj idem objednat....
Idem pozerat dalej....Dakujem zatial baby, tesim sa, lebo sa mozem pohnut dalej 🙂 Vcera som uz mala riadny nerf ....

vera21
4. jan 2011

@bezaz -ozaj, anglictina je v poho

vera21
4. jan 2011

Uz to mam ! vsetko sedi, ide tooooooooooooooo......Este tak tyzden a budem hotova 😀

bezaz
5. jan 2011

@vera21 supeeeer 😵 😵
baby plz nemate nahodou referencie? http://sici-stroje.heureka.cz/toyota-fsr-21/spe... pisu, ze to nema overlock a potom pisu, ze ma.. kto sa v tom ma vyznat?? 😕

lusil2005
autor
6. jan 2011

@bezaz znamena to ze to nieje klasicky overlock s viacerymi nitami a odstrihom latky, ale mat o overlockovy steh ktorym krasne zosijes latku a zaroven zacistis kraj.
s toyotou nemam skusenosti, ale poznam jednu sikulku ktora toyotu ma a bola celkom spokojna. ale osobne by som taky lacny stroj nekupovala. tu chybu som urobila raz a vydrzal mi jeden den ☹

lusil2005
autor
6. jan 2011

Zas som trosku tvorila...
zimny vankusik, obsita krabicka a podsedak.

sammy19
6. jan 2011

@lusil2005 - krásne výtvory. moooc sa mi páči hlavne ten vankúšik 😵

ja som tiež konečne čosi ušila - skúsila som waldorfskú bábiku podľa strihu z knižky Making Waldorf Dolls a výsledok síce nie je celkom podľa mojich predstáv, no u dcérky (a vlastne aj u syna🙂) bábika zožala úspech, tak som rada 😀
Šaty bábike uháčkovala moja mama, ja som ešte nemala čas čosi ušiť na ňu, chúďatko🙂

olivova
6. jan 2011

@sammy19 - ta je kraaaaaaaaaaaasna 😕 😵 😵 😵

lusil2005
autor
6. jan 2011

@sammy19 naozaj nadherna!!!!!! 😵

pristela
6. jan 2011

@sammy19 jejda mala valdorfka, kraaasna 😉
@lusil2005 ty už vieš, teba vychvalovat nemusím 😝

lusil2005
autor
6. jan 2011

@pristela jasne ze musis! a vsade kde ma uvidis 😀

pristela
7. jan 2011

@lusil2005 cha to by sa ti páčilo, co? a ty si ma pochvalila? som sa konecne zverejnila na fotke dobrovolne a ziaden komenstar od teba , pffff 🙄

pristela
7. jan 2011

tak konečne sa mi v noci narodili 😀 dalsi traja mini anjelici. Velkost hlavičky je 3cm a telíčka 7cm. Na chrbátiku majú vatelínové krídelka, určený sú na zavesenie, len tak pre radosť 🙂

lusil2005
autor
7. jan 2011

@pristela jaj teta ved az teraz vidim ze mas inu fotosu. krasne krasne, aj anjelici su krasni!!! chvalim chvalim chvalim! 😵

snehovavlocka
7. jan 2011

@sammy19 ju,ta je pekna....len tak dalej 😉

@lusil2005 krasne,tu krabicu si zvonka obsivala?ci aj vnutro?akosi si to neviem predstavit... 😒 ale sikula si 😀 ja mam tiez rozrobeny vankus,len musim pockat,kym sa umudri stroj (asi je urazeny,ze vacsinou ostava nepovsimnuty) 😀 😀 😀

@pristela zlatucki....takych mini je asi tazsie urobit ako vacsich.....maju nadherne vlasky 😝

lusil2005
autor
7. jan 2011

@snehovavlocka dakujem! je obsita zvonku aj zvnutra. zvonku je pod latkou aj vatelin 😉

troll
7. jan 2011

@lusil2005 super,ta krabicka je drevena?
@pristela jej anjelikov milujem