Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

snehovavlocka
17. jan 2011

@olivova tak to sa tesim 😉 😀 😀 😀 mne sa tiez zapacila
@troll ten zajko je uuuuuuuuuuuuuuuuuuplne super 😝

troll
17. jan 2011

@olivova no ja by som tiez chcela ten strih,inac ja mam predplateny casopis dekor,tiez je tam vselico,

olivova
17. jan 2011

@bezaz - hej hej, pravdu mas...uz ked mi svietilo ze IP sa mi oci krizili, co zas chce.... 😀 😀 😀 to je for, nahodou mi to vobec neprekazalo a bola som unesena, ze je niekto vacsi amater ako ja... 😀
Ozaj, vies, ze na ceskom MMB je postup vlaskov na spinkaca, ako ja robim vlasy na tildy? Ja som len slubovala nafotit, a ked som ja nie, tak tam je...(skoro, ale to len oznamujem, keby niekto chcel). Objavila som ho, ked som bertu hladala dnes...

snehovavlocka
17. jan 2011

@bezaz vobec nie.....amaterom som tu ja (pravy zaciatocnik) 😀 😀 😀 a mimo to, tvoje otazky pomozu dalsim,co sem pridu po navody a pomoc 😉 😀 😀

snehovavlocka
17. jan 2011

@olivova tam je kopa dobrych navodov..... 😝

troll
17. jan 2011

@vera21 ano fotim zdialky,nepaci si ma ta tvaricka,ale uz viem ako na to,a co aku knihu si ides teda kupit,ja cez ten ebay neviem nakupovat...

olivova
17. jan 2011

@troll - jasne, napisem, ked ho budem mat (to je podmienkou)...ze vraj tam je aj kraaaaaaaasna taska...tak uvidime...

olivova
17. jan 2011

@snehovavlocka aj o tom som sa docitala - mas ho predplateny?

troll
17. jan 2011

@olivova ja chcem,vobec nerozumiem ako sa tie vlasky prisivaju,alebo co ja viem co

olivova
17. jan 2011

@troll - ta otazka @snehovavlocka mala byt tebe...zasa som v rychlosti spojila, ze casopis decor a vela dobrych napadov....ach jaj...to je strasne, mala mi ide zajtra rano do skolky a zasa mi tu este skace poza chrbat 🙂
idem kuknut casopis decor a dam vediet potom co s marinou....

troll
17. jan 2011

@olivova ano ja som si ho predplatila na tento rok,okolo osem eur,ale citala som ze aj marina je dobra dik za adresu,mna tie tildy chytili asi ta tiez budem otravovat.....

troll
17. jan 2011

@olivova jej ten je super,este si to podrobne precitam dik

snehovavlocka
18. jan 2011

@olivova ja som myslela mimibazar 😀😀😀

olivova
18. jan 2011

@snehovavlocka - aha 😀 😀 😀

inak casopis marina mi poslu aj na slovensko....bohuzial uctuju 30,- kc na naklady 1-neho cisla...takze k sume si musim uctovat asi 4-5- eur naviac (uz ani neviem, kolko cisel som si objednala - vsetky co zatial vydali 😅 )...no neva...ale budem mat bertu a tasku 😀 sa tesiiiiiiiiiiiiiiiim ....

bezaz
18. jan 2011

@olivova dik za link, tak tento navod som nenasla, ja len davam do vyhladavaca tilda, nejak tie ine hesla ako hajanek a anjelka a pod nepouzivam 😉 a moc dakujem za trpezlivost, co si so mnou mala 😀 ozi, nahodou postup, ako spravit naberanu suknicku by sa nenasiel?
a krasne tasky su aj v tildackych knizkach

@snehovavlocka no tak ja som uplny amater, sila som trosilinku kedysi na zakladke, skor som vysivala, takze pre mna je vsetko nove 😅

@troll tiez mam predplateny dekor, len keby mal clovek viac casu a hlavne nebol taky lenivy vyrabat 🙄

olivova
18. jan 2011

@bezaz - ta naberana sukna je uuuuplne lahka - zosijes daky obdlznik (bud z jednej latky, alebo das viac a este daku cipku alebo madeiru alebo co chces) no a pas nariasis - bud rucne presijes stehmi - vacsie a popotahujes nitky s latkou a latku tym nariasis, alebo pouzijes patku z masiny - a ta funguje na tom istom principe - presijes a musis si najst nitku, ktora sa da tahat a posuvas si len latku na nitke do pozadovaneho riasenia...Ked to mam nariasene, zvyknem to este presit (pekne si tie nariasene casti trosicku ukladaj a upravuj pod presitim, aby to aj vyzeralo, nie len tak 😀 ) a potom tam das bud daku stuzku, urobis daky pas, alebo to nechas tak ako na tildach princeznach a take nariasene presijem do sukne (spojim obdlznik). A este - ursite si taj aspon tristvrte latky naviac - ja teda riasim z 2x takej dlhej latky ako potrebujem....

a ja som nikdy nesila - az pri tildach....Takze som tiez uplny amater a ucim sa na vlastnych chybach 🙂 Som nevedela ani latku obsit, a kym som prisla na to, ze na to mam patku a nemusim nic robit.....:D

troll
18. jan 2011

@olivova chc em sa opytat,ten navod na tie vlasky to ja ONA?ked ma vrkoce?je to ina postavicka?alebo ma len trochu iny nostek?dik

olivova
18. jan 2011

@troll - ano to je slecna.... 🙂 ale ja tak robim vlasky na tidly, vsetko takto poprisivam a upravim do pozadovaneho stavu - bud necham rozpustene, zapletiem, zamotam a tak....keby si chcela take slimaky, najjednoduchsi sposob je pouzit drotik (to prepichnes celu hlavu vo vyske usi a napotavas tam vlnu - toto zasa dala na slovensky mmb alinka)...http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=299&user=1... - da sa to variabilne pouzit aj na spinkaca alebo na co chces po mensej uprave...ak slimaky, treba viac vlny namotat na drotiky a zakrutit ich do slimaka....

oscarka3
18. jan 2011

@olivova , napíš na mail :predplatne@galeriemarina.cz

snehovavlocka
18. jan 2011

@bezaz ja som sila (ak neratam nejake tie skolske veci na pracovnom vyucovani na prvom stupni) asi az ked sa mi deti narodili,lebo som to vzdy chcela vediet 😉 a kedze som clovek,ktory potrebuje silnu motivaciu,nezvyknem si vyberat uplne najjednoduchsie veci (lebo tie sa mi az tak nepacia-az na par vynimiek), ale sijem vec,pre ktoru sa mi oplati potrapit sa. asi prvu vec,co som sila bol spaci vak pre syna 😝 😀 a az na par detajlov mi fakt celkom pekne vysiel 😀 😀 😀 (trochu neskromnosti,ale nevadi 😠 )

vera21
18. jan 2011

Ahojte, tak som nazbierala odvahu a idem Vam hodit fotky toho mojho vytvoru - moj prvy macko a podsedak na stolicku pre malu 🙂

olivova
18. jan 2011

@vera21 😲 😲 😲 aky kraaaaaaaaasny macko.....a podsedak je tiez supeeeeer 😉

bezaz
18. jan 2011

@vera21 vladka super 😀
baby neviete nahodou ci tato macka ma aj nejaky face? http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3271

troll
18. jan 2011

@vera21 veru je podareny,taku stolicku mam aj ja,ale uz aj s podsedakom,super

sammy19
18. jan 2011

@troll krásny podsedák aj macko🙂 na toho si aj ja brúsim zuby 😵

snehovavlocka
18. jan 2011

@bezaz tu je to este lepsie vidiet http://www.artmama.sk/sitie/spredu
o inej tvari neviem,videla som len od tejto pani site

bezaz
19. jan 2011

@snehovavlocka supis, moc dik, kedze hentam je odfotena len zo zadu...
este taka trapna diletantska otazka, ze ci si myslite, ze mozem vystrihnut to telo z jedneho kusu alebo musim prisivat hlavu? 😉

olivova
19. jan 2011

@bezaz - ja by som to vystrihla z jedneho kusu - ked na ten strih kukam....