Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

mia114
7. feb 2011

ahojte
velmi rada si Vas citam, a taktiez doma skusam sit rozne veci, uz som si usila aj Tildu jeden tip, a chcela by som usit aj inu, ale vobec sa nevyznam v strihoch 😅 😅
neviete mi dako porait?
tu som si nor nasla strihy na dve Tildy, so Summer-ideas, no vobec sa neviem zorientovat ktory strih je na co?
https://picasaweb.google.com/Mezenina1/TildaSum...
chcela som skusit tu flowrgarden tildu, no neviem, aky je vlastne strih na telo, a co je sukna.
no proste este neviem citat so strihov:o((
dakujem za rady
majka
inac sijete krasne veci 🙂 🙂
ja som teraz cez vikend zacala sit patchworkovu deku pre moju Nelllku, zatial mam zosite tie stvorceky, tak ma caka to najtazsie zosit to dokopy 😅 ked bude hotova urcite vam ju ukazem, teda pokila sa podari 😀

olivova
7. feb 2011

@mia114 - takze prvy obrazok strihu je telicko - cierne spojis dokopy napr. lepiacou paskou (AB)- hlava a trup....cervene - ruky. Druhy obrazok - noha - takisto postrihas - nohu spojis dokopy napr. lepiacou pasko (AB), a kridelka....Treti obrazok su nohavice - odstrihas - zasa spojis dokopy lepiacou paskou (AB). Stvrty obrazok je satka na vlasy, vrecko na nohavice, traky na nohavice a predny stvorcek k nohaviciam - aby si mala dat kde gombiky...Paty obrazok je cervenym mrkva a list na mrkvu, a opasok, pokial nebudes robit tildu zahradnicku, ale anjelku so satami...tie saty je obycajny obdlznik z dakej latky... a este je tam topanka... - ta tilda bude mat vysku okolo 64 cm...

Dalsi obrazok je uz nieco ine, tusim je to ta girlanda, co robila @bezaz - vyssie by mala mat obrazok a potom este konik

Dufam, ze som pomohla 😉

adus123
7. feb 2011

Ahojte, cim viac vas citam, tym viac obdivujem vasu sikovnost a chut do sitia. Chcela by som Vas poprosit, ci nahodou nemate nejaky strih na zabku. Velmi pekne dakujem... 🙂

olivova
7. feb 2011

@sammy19 - tie su super...vyskusam 😉

mia114
7. feb 2011

Ahoj olivova
Dakujem moc za popisanie, fakt som bola z toho mimo 😅

olivova
7. feb 2011

@mia114 - 😀 😀 😀 jednoduchsie....prve 4 strihy su na tildu zahradnicku....

troll
7. feb 2011

@olivova a ja by som chcela urobit uces ako ma tilda zahradnicka a neviem ako nato ☹ nevies mi poradit mam uz skoro tildu hotovu

olivova
7. feb 2011

@troll ta ofinka sa vysije z mulinky - pripadne z tych klbiek na vysivanie - v tej farbe, ako pouzijes vlasky - zhruba do akej dlzky chces a potom samo hore - ja som sila az tam, kde ma tilda hlavu zositu. Vlasky potom urobis na drotiky - radsej dlhsi - potom odstrihnes, ked das tak akurat, zle sa to potom zahyba a trosku treba prekryt aj tu vysitu ofinku - alebo ako sa ti paci.... Presny postup je aj v tej knizocke, len sa toho netreba bat, nie je to narocne....
https://picasaweb.google.com/Mezenina1/TildaSum...

vera21
7. feb 2011

ahojte 🙂 aka je aktivna tato diskusia - par dni som mimo netu a mam co citat aj pozerat 🙂
@olivova super ten penzion ! Ja mam zaujem - ale asi by som tam nespala, len stravu by som chcela 🙂Toto je asi lepsi priestor, ako ten, co mam ja 🙂 Ten moj by bol sice zdarma, ale potrebovali by sme tam zohnat stoly - lebo si nemame kde polozit tie stroje a sit...v nasom MC su len hracky a koberec 😀 😀 A uz je aj nejaky konkretny termin ? Ja suhlasim vopred so vsetkym 🙂 🙂 🙂
Dik za ten tip na tie farby, pojdem do farby laky nieco pozriet...

vera21
7. feb 2011

dnes mi prisli latky a aj vlna na vlasky, tak idem dokoncit tu moju girlandu - som zvedava, ako to bude vyzerat, mam uz dva kusy telicok .....robila som to z tej knihy a veru ten strih bol troska iny ako ten, co som natlacila z netu - myslim velkost...

troll
7. feb 2011

@olivova dik,no klbka na vysivanie mam,super to som nevedela,ja som si len jednu hlavu na skusanie usila tak vyskusam to,lebo sa tak trocha toho bojim ze si pokazim uz celu hotovu tildu :dik za radu

olivova
7. feb 2011

@vera21 - hmmmm vera....lusil sa neozyva...a to som jej poslala asi 3 ip...takze zajtra to budem musiet zrusit...😔

@troll - to sa neda pokazit , ak vlasky nelepis....prinajhorsom vyparas - ja to najskor omotavam a az potom prisijem. Takze ked sa ti nebude pacit omotane, staci odmotat a omotat znova 😀

bezaz
7. feb 2011

@vera21 dik za super link, postahovala som si hlavne tie "lietajuce" macky na veniec, tie som hladala 😉

@olivova stanka, alinka pridala do sortimentu vypln na taskyyyy http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10372712&tab=0 😵 😵 😵 a inak ja ten navod na sitie vlaskov, co je v kazdej tilda knizke nechapem a to aj viem po anglicky 😅 no holt, blondinka 😖

vera21
7. feb 2011

@olivova Skoda - ten penzion vyzeral skvelo a hlavne by to bolo pohodlne pre kazdu ....Nevadi, ved ked konecne dame dokopy nejaku sucu skupinu, tak mozeme nieco este pohladat. Ja velmi chcem, aby to bolo tu v ZA, lebo vzdy, ked sa chcem v niecom vyvzdelat, tak cestujem ako pako po celej republike - pripadne Cechach 🙂
@bezaz Nemas za co 😉 Som myslela, ze tieto linky - vy skusene harcovnicky - uz mate cele zmaknute...
Idem akurat na tie vlasy - ja to tiez kukam v tej knihe, tiez viem po anglicky a tiez som z toho jelen 🙂 A BTW - som tiez blondina 😀 😀 😀
Ale idem pohladat este jeden navod, co som si kdesi ulozila - bol na ceskom MMB...Uz to tu aj niekto daval. Ja totizto nemam drotiky - prehladala som celu poloviciakovu skrinu a nic take, ako tenky drotik som nenasla. Ale nasla som kopec inych veci 😠 😠

vera21
7. feb 2011

@sammy19 tie slimaky su bohovske! idem to vyskusat - si ma normalne namotivovala hlavne tym, ze je to jednoduche 🙂 takze, ked dokoncim tu girlandu, tak hor sa na slimaky !

vera21
7. feb 2011

@bezaz aj toto je dobry link - je tu toho kooooopec .

http://picasaweb.google.com/Diorella33/TildaStr...

bezaz
7. feb 2011

@vera21 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4078 😉
mne sa tie macky pacili, ked som pozerala knizky, hlavne uz mam toho tolko, co by som chcela spravit, ze neviem, kedy to stihnem, ak bude mimi take narocne ako bola nina, tak stroj zapnem o 1.5roka 😅
a nemam prachy teraz, tak by som objednala hovadinky od alinky, aj z http://www.puddlecrafts.co.uk/

troll
7. feb 2011

@bezaz boze,aka super stranka ...ta anglicka,ale aj ta alinka ma super veci

vera21
7. feb 2011

@bezaz dik za link ! presne toto som myslela...ale teraz kukam, ze ako to bude vyzerat, lebo to su vlasky na hajanka a ja robim tu girlandu, co si aj ty tusim sila 🙂 a to bude asi lepsie s tymi drotikmi.... mi dnes prisla ta kucerava vlna, tak som zvedava, ze ako to bude vyzerat... no, vypisujem a este som ani len nezacala....
a mimi budes mat druhe kludne a menej narocne -aspon tak sa to hovori - ked uz si si to "vybrala" pri Ninke, teraz uz budes mat pokoj 🙂 🙂 sa mi mudruje s tym jednym, coooo ?

troll
7. feb 2011

@bezaz tie sety latok su orginal tildove?

bezaz
7. feb 2011

@vera21 to je postup aj na tildusky anjelikov, ved aj na girlande mozu byt copate alebo mat drdoly 😉 ked nemas drotik 😀 hej, ja som sila girlandu, uz je aj u adresatky v anglicku 😉
a k baby sa nevyjadrujem, pripravujem sa na najhorsie 😅
@troll myslis na tej anglickej stranke? tie urcite 😉

olivova
7. feb 2011

@bezaz 😕 som vobec nevedela, ze je nieco ako vypln do tasiek....super, ze si ten link dala 😅 Aj sa chystam k tej deke urobit taku kraaaasnu nakupnu tasku...tak uvidime...
@vera21 - aj mne velmi zalezi, aby to bolo tu v ZA....Bozinku, ked tu nic nie je a vzhladom na to, ako je moja krpana na mna upata, velmi tazko by sa mi odchadzalo....Tak som sa snazila a aha ho...No, kazdopadne sa mozem hadam opytat aj inokedy... 😒

vera21
7. feb 2011

@bezaz Tak som dala na tvoju radu a pustila sa do toho aj bez drotikov a podla toho navodu na hajanka. Uz mam jednu hlavu hotovu - prisla som na to, ze ked robis s materialom, akym mas, tak je to super - ta kucerava vlna je super - slo mi to rychlo, vsetky nedostatky som pod to schovala a vyzera to podla mna dobre - je tmavohneda, tak sa to da, ked budem robit nejake blede, tak nemozem tade sit krizom-krazom 🙂 ale s vysledkom som spokojna...

bezaz
7. feb 2011

@vera21 super, tiez mam rada tu kuceravu vlnu, lebo jej spotrebujes menej a nie je tak vidiet chyby 😵 sikovna, tesim sa na foto

@olivova stani, len si hlavu trieskam, ze nemam prachy, uz by som objednavala 😔

olivova
7. feb 2011

@bezaz 😀 😀 😀 sme na tom rovnako...ja som si latky zo zamoria poobjednavala a teraz tak cakam na matersku, ze az 😀 Ale tak, mam zatial co robit, ze nestiham 😅 a stale som nedokoncila vianocne skriatkule...hmmm, budem mat vianoce v lete 😀

olivova
7. feb 2011

mimochodom - ked robim vlasky z chemlonu, prisijem ich normalne po pradienkach (davam 2 na prisitie, aby boli huste, lebo ked ich ucesem, vela toho chemlonu vysklbem), no a aby nebolo vidiet nitky, pripadne krivost, dam si tu namahu a vsetky tie pradienka zaviazem. Vyzera to velmi pekne, nikde ziadne nitky, skoro rovne, a fakt sa mi to paci (to sa mi nechcelo kedysi parat, tak ma napadlo, ze tie pradienka zaviazem 😀 ) Je s tym robota cca o 15 min. dlhsie, ale vysledok je super... 😉
A keby som pouzivala teraz aj rovnu vlnu, urobim to iste - zasijem a previazem.....nie uzliky, ale len raz to prevazujem, staci....

lusil2005
autor
8. feb 2011

baby som tu, ozvala som sa, odpisala som, nerus! 😀
ospravedlnujem sa za neucast, ale bola som zas choraaaa. toto je hrozne, zuby, choroby, a vsetko cez tehu! predtym mi nic nebolo! ☹ a najhorsie je ze jediny liek co mozem uzit je caj a postel... 😖

olivova
8. feb 2011

@lusil2005 - rychlo sa vyliec.....
@vera21 - hadaj co....mame ten penzion na 5-6. 3....lusil suhlasila 😵 😵 😵 Takze mame kurz v ZA....Sa vytesujem, lusil este ohlasi, co a ako, len ja som to nevydrzala a musim vytarat 😀

bezaz
8. feb 2011

@olivova jaaaj stani, tak vsetko fot, tak skoro sa s babynkom asi nikam nevydam ☹ zavidiiiiiim fnuk 😔