Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

vera21
23. apr 2011

@farenka plazove lezadlo - vyborny napad ! to sa mi paci 🙂 🙂 pokracuj, toto je nahodou ako prvotina skvele 🙂

sammy19
23. apr 2011

@vera21
@snehovavlocka baby dakujem🙂 Ano, Samko s mackom spava, aj teraz s nim zaspal🙂 Uvidime, dokedy mu to vydrzi 😀

troll
23. apr 2011

@sammy19 pekny macko 😵 😵 😵 😵 😵 😵

troll
23. apr 2011

@vera21 ja to sijem vsetko na stroji,teda okrem ruk to pri kolenach tiez na stroji,naznacim si fixkou a presije,pekne aby to bolo rovne,aspon tak to robim ja,nafotim ti to ,tiez to nemam az take super,a ruky sa nasivaju krycim stehom 😵 😵 😵

vera21
23. apr 2011

@troll dik za odpoved - budem rada, ked to nafotis. No ohromne, ze kryci steh, to je co zac, ha ?
Ja mam taky steh, ze "kde sa trafis, tam sijes" 😀

lusil2005
autor
23. apr 2011

@vera21 nozku si najprv naplnis do polovice, trosku potlacis runo dole, zaspendlis (asi tak 1cm od miesta kde to chces presit v tom "kolene") presijes, a dalej plnis stehno.
a co sa toho vaku tyka, ja som sila dva. ten prvy ma priemer cca 100 cm, druhy 80 cm.
Ale potom sa este siju aj take len jednoduche - stvorcove z jedneho kusu latky alebo mikrodeky.

troll
24. apr 2011

@troll lusi ti to este lepsie popisala.tu je foto,ale ja som tiez len zaciatocnik 😵

bezaz
24. apr 2011

@lusil2005 tie vaky su naaadherneeee 😵 ozaj, nevies, kde by som nasla nejake patchworkove kurzy?

@troll uplne ze nadherna 😀 a ako sa sije ten kryci steh?? 😅

@vera21 som rada, ze je tu niekto okrem mna, co tak sije {pokus, omyl} 😀

baby vam tak zavidim, ze mate cas na sitie, dusa mi pisti po siti, lenze medzi narocnym prdolakom, ktory nespi cely den, len vonku v satke, odsavanim a malou tyrankou sa mi neda pomaly ani na wcko 😝 teraz som zbuchala kamoske zajacikov, takych uplne najjednoduchsich, aki sa dali, dokoncovala som ich po nociach s odsavackou na prse 😅

lusil2005
autor
24. apr 2011

@bezaz ja viem len o tych tu v BA, a potom v Piestanoch jedna teta robi kurziky. ale urcite sa da nieco najst aj v tvojom okoli...
a preco odsavas? krpcek nechce pit? mne nikdy neslo odsavat. vzdy som odsala tak 20-30 ml a konec. nastastie mala bola jedak, vedela sa riadne napapat za 10 minut a potom bola tri hodinky v pohode 😎

bezaz
24. apr 2011

@lusil2005 praveze som googlila a nic nenasla v okoli prievidze {to pre maminu}
odsavam, lebo mladas je lenivec a z prs nechce tahat, musim dokrmovat, sak sme boli dokonca 4dni v nemocke koli tomu ze nepriberal.. pri ninke mi tiez moc neslo odsavat, ona ale nastastie nemala problem s dojcenim a teraz je zo mna uz dojnica, na jeden sup dam aj okolo 150 🙂

troll
24. apr 2011

@bezaz mne ten kryci steh ukazala kamaratka,keby ze ti to niekto ukaze 😵 moj maly bol presne to iste,on stale zle papa bude mat rok a ma 7600g.ale neboj to bude lepsie,a kde su tie zajaciky?foto? 😵

farenka
24. apr 2011

@vera21 jeej, velmi pekne dakujem

farenka
24. apr 2011

@lusil2005 tie sedacie vaky su kraaasne. a ako sa prosim ta sije sedaci vak z jedneho kusu latky? a kolko litrov guliciek terba na taky vek s priemerom cca tych 80cm? Dakujem

lusil2005
autor
26. apr 2011

@bezaz a tie piestany by jej nevyhovovali?

@farenka no - myslim tym ze ta ozdobna obliecka nieje patchworkova - pozosivana z viacerych latok ako ich mam ja, ale len z jednej latky. alenka sije take vaky: http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=38347
a ja uz si nepametam kolko mi tam vliezlo... viem ze na obidva mi stacilo 250 litrove vrece guliciek. este aj ostalo dost na dosypanie. 😉

bezaz
26. apr 2011

@lusil2005 no je to dost daleko a kedze by si musela trepat stroj 😅

olivova
26. apr 2011

@vera21 - na prisitie ruk sa pouzivat tzv. matracovy steh.... skus dat do google, alebo hod mail, mam krasne obrazky, len nemam zvolenie ich publikovat, tak sa obavam hodit ich sem 😉
Ja som sice slubila nafotit tildu, ale jedine k comu som sa dostala, bolo vybrat latky, pokreslit a to bolo vsetko....
Mame doma zasa veselo - najskor madsia pichla nechtiac starsej do oka palcom - ale skutocne hrozivo, tak sme bezali na pohotovost a aby nam nebolo luto, mladsia den na to zasa ochorela....a pri nej neurobim absolutne nic a nasa choroba vzdy trva cca 3-4 tyzdne, tam ma ohromnu radost - stroj stale na stole a len tuzobne nan hladim 🙂

lusil2005
autor
26. apr 2011

@olivova no pekne! tak drzim palce nech ste cela rodinka co najskor zase fit! :-*

bezaz
26. apr 2011

@vera21 toto som vygooglila
http://www.galeriemarina.cz/bellet/blog/matraco...

@olivova stani, posles mi to plz do mailu? 😉

lusil2005
autor
26. apr 2011

@bezaz jo! to je presne on 😵 ten skryty steh.

olivova
27. apr 2011

@lusil2005 - dakujem za povzbudenie 😉

@bezaz 😀 😀 😀 som nevedela, ze je spristupneny....ja mam tie iste obrazky....Ono niektore veci ma bellet neverejne a uz sa v tom neviem orientovat, kedze ja pristup mam 😉 Takze poslala by som ti to iste....
Tie ruky na anjelku prilozis a presne tymto stehom to zosijes - sit to treba do elipsy - pekne rukavy - ruky napravat....Ja musim obcas aj 2x parat tu istu ruku, aby to bolo k mojej spokojnosti... 😅

bezaz
27. apr 2011

super, tak som to nasla.. ja som sila ruky takto a ani som nevedela, ze to je kryci steh 😀 ale nemam to take pekne, ako vy 😅
@lusil2005 ozaj, poznas nejaku pani, co sije take babiky ako ty z dunajskej luznej? nejaka starsia

lusil2005
autor
27. apr 2011

@bezaz jasne, Violka. ale jej babiky su uplne na inej urovni. ona je PANI babikarka. robi to uz straaaasne dlho a ma nadherne babiky 😵 a je to taka strasne mila zienka nabita dobrotou

bezaz
27. apr 2011

@lusil2005 vcera som od nej videla jednu u nas v bio obchode, pipi dlhu pancuchu, no skoro som odpadla, este aj uska mala, flisove topanocky na snurovanie, no uplna nadhera 😵

lusil2005
autor
27. apr 2011

@bezaz hej hej, ona ma neskutocne babulky. ked som u nej na navsteve tak sa tam s nimi mojkaaaaam 😀

vera21
28. apr 2011

Dievcata, dakujem pekne za odpovede - uz som troska mudrejsia, kolena mam hotove 🙂
@troll podla tej fotos to vyzera uplne profi, ja som to nakoniec sila na stroji, stale nie som uplne spokojna,ale podoba sa to na tie tvoje

vera21
28. apr 2011

@lusil2005 tak tie vaky tvoje su uzasne !!! Ja som sa rozhodla, ze zacnem asi tym najjednoduchsim - taky obdlznik to je,...uvidime, ako to pojde...O Alenke viem, ze sije tie vaky, ma aj krasne deky na ne....
@bezaz dakujem za info - ty tam vykutres na to googli teda.....studovala som ten steh, este by mi pomohlo, keby mi to niekto ukazal, ale sak ked bude ten kurz, tak hadam sa priucim aj ine veci 🙂

dana_l
30. apr 2011

@olivova pekne deky si urobila. aj ja planujem pre prirastky nieco. ale co mi vadi oni su potom take "tvrde" a netvaruju telo.

ja som urobila pre nasu manzelsku postel dve. jednu mam este na slovensku - zvieracie print vzory v kosostvorcoch a druha strana jednofarebna. ta je makka lebo latky su makke. ale velka a taaaazka. druhu mam zo zbytkov latok od kamaratky - jej domaca bola dizajnerka a vyhadzovala vzorky materialov. ale ta uz nie je taka poddajna
keby som mala viac casu hned by som nieco urobila.

olivova
30. apr 2011

@dana_l - dakujem za pochvalu 😉
ono - ja som ich sice urobila len 2 deky, ale uz som zistila, ze velmi zalezi na tom, aky vatelin pouzijes...Kazdy som kupovala v inom obchode, oba su akoze 100g, ale tie deky su uplne rozdielne...jedna je velmi tvarna - obtocis sa a ani nevies, ze nieco dnu je a ta druha strach a hroza....skutocne len ako prehoz na postel...
Aspon mi teda tvrdili, ze kupujem 100 g vatelin 😀 ale boli fakt rozdielne...
A latky - neviem, ja ked ich vyperiem, tak su tvarne vsetky, ale pouzivam zahranicne latky... A mozno ako deku by som volila flanelove? tie sa mi nahodou pacili... 🙂

lusil2005
autor
30. apr 2011

baby, kazdy vatelin sa casom zmeni na poddajnu "handru". ide o to ze ked chcete maksiu a poddajnejsiu deku, treba ju redsie prequiltovat. cim hustejsie quiltujete, tym bude deka pevnejsia, tvrdsia. do tejto Natalkynej deky som davala 200 g vatelin, co uz je teda riadny maco, lebo som chcela aby ju zahriala aj v zime. a mozem povedat ze je krasne poddajna. treba to preprat, na tyzden dat do obyvacky na sedacku nech sa po tom deti valaju a sedia, a hned je to vlacne... ale quiltovat len nariedko. tato Natalkyna je napriklad presita len po tych velkych stvorcoch...

dana_l
1. máj 2011

@lusil2005 ja som moje deky vobec nepresivala. len som ich na par miestach na par cm presila aby drzali z jednej strany lebo z druhej to mam len velky kus a potom len nieco po obvode. moje su velke na dvojpostel spolu.