Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

vera21
19. jún 2011

@lusil2005 Fiiiha ! Tak ty mas ine zasoby ....ako pekne podla farbiciek poukladane....
a mala modelecka je zlata 🙂 🙂

vera21
19. jún 2011

Ja som vcera dokoncila ten vymysel, podla ktoreho sa dieta nauci, kedy ide do skolky a kedy je vikend....
Hodim fotky, len to idem stiahnut z fotaka....

lusil2005
autor
19. jún 2011

@vera21 normalny patchwork su vsetky techniky zosivania kuskov latok na taskach, vankusoch, dekach, tastickach a vsetkom moznom... falosny patchwork je taky kde sa vpichuju kusky latok alebo stuzky do polystyrenu. napr tuto http://www.google.sk/search?q=falosny+patchwork...

vera21
19. jún 2011

@lusil2005 Dakujem pekne za vysvetlenie - uz mi to je jasne 🙂 Vies, co som si ja myslela ? Ze normalny je taky velmi pracny, lebo zosivas tie stvorceky a falosny je taky, ze si kupis uz hotovu taku tu patchworkovu latku a zosijes len okraje 😀 😀 😀 😀 😀 Uzasna dedukcia 😀

vera21
19. jún 2011

No a prikladam fotku toho vlacika - kazdy vagonik je jeden den v tyzdni - je to ocislovane preto, lebo stvorocne deti si skor pamataju cisla ako pismenka. Do vagonikov sa vklada taka mala sladkost - je to zvrchu nezosite - tam sa vklada od pondelka do piatku, aby dietatko vedelo, ze ked je tam sladkost, tak sa ide do skolky.....V sobotu a nedelu sladkost nie je 🙂 Na kazdom vagoniku v tyzdni je nasity este igelit /inak strasna praca!!/, do neho sa vlozi obrazok nejakej aktivity, ktora je pravidelna a je v jeden den v tyzdni - napriklad v utorok tam dam logo Levika - materskeho centra, kde mava tanecnu, aby bolo jasne, ze v ten den sa ide do skolky a potom na tanecnu 🙂 🙂 Sobota, nedela je aj viditelne oddelena aj vagoniky su troska ine.....
To, ze to ma byt vlacik s vagonikmi vymyslela kamoska, toto som sila pre jej synceka. Malej idem usit asi nieco ine, len ma este nenapadlo co ? Ak mate napad na nieco pre dievca, sem s tym ! 🙂
Dnes som sa pustila do sedacieho vaku ....

vera21
19. jún 2011

Inak baby, je to moja prvotina, ma to mnozstvo chyb, ale je to ucelove 🙂 Este som nikdy nic take nesila.....chcela som to este presit zvrchu po okrajoch - tak 5cm od okraja, len som nemala moc odvahu, bo krivo sijem...

lusil2005
autor
19. jún 2011

@vera21 neblaaaaaaaaaaaaazni ze prvotina!!!! je to uplne krasne!!! fakt nenormalne. si veeelka sikula!
inac, niesi az tak mimo s tymi predvzorovanymi latkami, aj tomu niekedy patchworkarky hovoria "falosny patchwork", ale original falosny patchwork je tamten "vypichovany" 😅

bezaz
19. jún 2011

@vera21 tedaaa, to je naaaadherneeee a vymakaneeeeee, vera, za kolko by si mi take usila?? 😀

vera21
19. jún 2011

Baby, to naozaj ? Dakujem velmi pekne - ani neviete, ako krasne sa to cita....Teraz sa tesim este viac z toho 🙂
@bezaz no, ved ale sak ako to ja mozem tebe sit ? sak, ked to uvidis nazivo, tak ta porazi - ja som naozaj velky amater v porovnani s tvojimi dielkami 🙂)) No, ale ked sa pytas, usila by som to za tyzden 😀 😀 😀 Toto som sila cely minuly tyzden a v sobotu dokoncila, najviac ma stvali tie igelity a neustale vymienanie nitiek - myslim rozne farby 😀 No, ale keby si to chcela, tak sa mozno dohodneme...... Viem, ze si sa pytala asi na cenu, vsak ?

bezaz
19. jún 2011

@vera21 aleee nebud, ono nafotene vela veci vyzera super, lebo to nevidis v detaile 😀
ozaj, vcera sme mali mini stretko s @olivova v europalace, ci ako sa to na vlcincoch vola, straaasne super sme pokecali, stanka je super osobka, tak nabuduce by si sa mohla pridat, aspon sa podelime o rozumy 🙂
doniesla mi okrem ineho ukazat tu jej patchworkovu deku, uzasne cosi, som sa aj ja namotala, len ja sa pri mojich malych deviloch k tomu dostanem tak na dochodku 😅 😵

vera21
19. jún 2011

No to je skvele, ze si mi napisala po stretku 🙂 ja to mam do Europalace asi tak 5minut autom z domu ☹(( Ale ved sak ked ste ma nepozvali, tak sa neurazim xixixi
Idem uz spat, zajtra mame Montessori kurz - zmyslove vnimanie, tak nech som aspon trocha nazive 🙂 dobru

troll
20. jún 2011

@vera21 je to superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr na jednotku 😵 si sikovna 😵

k8y
20. jún 2011
k8y
20. jún 2011

@vera21 ten vlacik je uzasny! Aj co sa tyka vypracovania aj to, ake je vsetko ucelove a logicke! Fakt perfektny napad 🙂

troll
20. jún 2011

@vera21 napadlo ma ked chces nieco pre dievca,pozri toto snehulienku a sedem trpasliko,prikladom foto ako inspiraciu

k8y
20. jún 2011

Baby, keby vas uz omrzeli tie Tilda babiky, co sijete a chceli by ste zmenit styl, nasla som stranku s tymito japonskymi babikami: http://dollmaker.nunodoll.com/nekomimi/ Co vy na to?

lusil2005
autor
20. jún 2011

@k8y su krasne 😵

k8y
20. jún 2011

@lusil2005 ked nejaku usijes, urcite ju chcem vidiet! 😉

bezaz
20. jún 2011

@k8y kati vyzera super 😉 pre dnesnych teenagerov uplne idealne, aspon ti nasi ficia na tych japonskych animovanych filmoch a komixoch 😀

k8y
20. jún 2011

@bezaz tak sa tesim, ze nie som uplne mimo 🙂 Ja sice japonske animovane filmy nepozeram, ale tie babiky sa mi tiez pacia 🙂

stresmenka
20. jún 2011

ďakujem Vám šikulky za privítanie 🙂

@vera21 falošný sa robý na polystyrén a obyčajný sa zošívajú kúsky látok 🙂

olivova
20. jún 2011

@bezaz ma vychvalila 😅 ale aj zuzi je super osobka...to stretko sa mi paaaaaacilo...konecne aj mna niekto pocuval 😀 😀 😀

@vera21 - kraaaaaaaasny vlacik 😵 😵 😵 ....
bozinku, ja sa o tom kurze vecne dozviem az po, co mate v leviku....nemohla by si mi poslat potom taky halooooooo link, ze bude?

vera21
20. jún 2011

@stresmenka dik dik, uz mi to lusil vysvetlila vyssie
@k8y katka, dakujem - ta babika je perfektna ! sa mi pacia usi na nej 😀 😀 ja mam taky navrh - ze
@lusil2005 ju skusi usit a povie nam stupen obtiaznosti, co poviete ??? 😀
@troll dakujeeeeeeeeeeeeeeeem - toto je super napad !!!! Ake jednoduche - aj tu rozpravku citame, aj ma to nenapadlo 😎 Ked dokoncim to cudo na sedenie, tak sa do toho pustim....Mam cas do septembra, ked zacne skolka....
@bezaz no ale Palculienka - ta japonska je nahodou velmi pekna.... Ale aj tak moja naj naj je Cililing 🙂

vera21
20. jún 2011

No a mam na vas otazku - kupili ste si niekedy ten tzv. "nekonecny zips" ? to je taky, ze nema pevne okraje, odstrihnete z neho tolko, kolko potrebujete - no a je k tomu ten bezec...tak ja som vcera odstrihla potrebnu dlzku a asi dve hodiny som sa pokusala na to ten bezec nasunut ! No, sla som spat s infarktovym stavom 🙂 🙂 Tak poradte, ak s tym niekto robite, aky je na to kluc ???

bezaz
20. jún 2011

@olivova jako ze pocuval, sak som ti furt do reci skakala, co som sa stale na cosi pytala, ako taky dilinko 😀
@vera21 sa dohodneme, nabuduce na stretko donesies tu didakticku pomocku a okukam, ako to sijes, mozno sa zmozem na nieco podobne aj ja 😉

lusil2005
autor
20. jún 2011

heh baby ste vtipneeeeeee! ja teraz sijem ineee veci. dnes napriklad kojenecky vankus 😅
@vera21 ja pouzivam nekonecny zips stale a strasne rada. vlastne pouzivam len ten. tutoki na stranke mam navod na tasticku, a tam mam odfotene aj ako lahko sa da navliect ten bezec: http://www.lusilka.webgarden.cz/navody/tasticka...
je to na druhej strane...

k8y
20. jún 2011

Trosku inspiracie specialne pre vas 🙂 http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/06/ins...

vera21
21. jún 2011

@olivova Dik za pochvalu...ak chces, hod mi do IP tvoj mail a ja ti budem vsetky info o aktivitach, co robime v Levikovi posielat mailom.....alebo si najdi na FB - Materske centrum Levik a tam su vsetky aktualne info 🙂 Mimochodom, ten kurz bol opat skvely !!!!!

vera21
21. jún 2011

@lusil2005 Dakujem, dakujem ! Ty si proste genius !
Som si myslela, ze ten bezec tam musim dat predtym, ako ten zips idem vsit......neslo mi to ani za ......vyskusam tvoj sposob - krasne to tam je nafotene aj popisane, tak sa mi to musi podari 😲

k8y
21. jún 2011

@lusil2005 vcera v noci som si pozerala tvoj album. Klobuk dolu! Ty si fakt proficka. Mas tam vela krasnych veci! 🙂