Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

k8y
30. júl 2011

tak este naposledy skusim tu tasku. Zazrak! Funguje to! Mrzi ma, ze nie su otocene.. u mna v PC su. Ja ru uz nicomu nerozumiem 😕

k8y
30. júl 2011

@olivova nejako ti ma to do Prahy netaha. Uz to tam mam okukane a je tam na moj vkus prilis vela turistov. No uvidime, mozno ma patchwork dostatocne namotivuje a pojdeme na vylet 🙂

troll
30. júl 2011

@k8y taska,je perfektna superrrrrrrrrrr,aj obal 😉 😉 😉 😉 😉 😉

k8y
30. júl 2011

tak pre velky uspech este jedno 😀

olivova
31. júl 2011

@k8y waw, ta taska je perfektna.... 😵 😵 😵 .....obal na vizitky tiez, dala si mi inspiraciu 😉 hlavne ako rychlo je to usite 😀 😀

k8y
31. júl 2011

@olivova @troll dakujem!! 🙂 Ja milujem taketo rychle projekty! Preto obdivujem, ked niekto robi velke prehozy.. a este ked to sije rucne, nemam slov.

k8y
31. júl 2011

Jaj, este som zabudla povedat, ze som pri tych obaloch na vizitky dvakrat urobila tu istu chybu: prezehlila som stuzku, ktora sa zrazila a tym sa mi latka okolo zvlnila. O tretej rano mi to pri tom prvom nedoslo, az cez den, ked som pokazila aj to druhe 😒 Nevidno to velmi, ale mrzelo ma to, lebo to vyzeralo super az do poslednej chvile a na zaver som to pokaslala.

k8y
31. júl 2011

Baby, keby ste si tu tasku chceli usit, urobila som fotopostup: http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/07/ako....
Ak by ste to niektora aj citali, dajte mi vediet, ci je to zrozumitelne. Niekedy som mala problem najst slova. A netusim, ci pouzivam spravnu terminologiu 😅

olivova
31. júl 2011

Nadpis:
Co som robila cely tyzden ? .....No top na deku....Ako som pritom nadavala vam nebudem pisat....Keby nemam narezane latky, vykaslem sa na to...Ale co s tym, ze?
No, ale uz nenadavam, vysledok sa mi velmi paci (hlavne ziarive farby) a zdaleka nie je dokoncena.....Ale pochvalit sa musim 😀

olivova
31. júl 2011

ha a foto som neprilozila 😝

k8y
31. júl 2011

@olivova tak toto je presne to, na co nemam trpezlivost 😉 Vybrala si fakt pekne latky!

troll
31. júl 2011

@olivova no teda toje nadherna fakt 😉 😉 nadherne latky,vyzera to perfektne usite,suuuuuuuuuuuuuuper

bezaz
31. júl 2011

@olivova teda stani, normalne padam na zadok, uzasna, ta je urcite pre mna 😵 😵 😵 😵 😵
@k8y super vychytavky 😀 ak by som mohla k tomu blogu, neviem, ci sa to kazdemu tak zobrazuje, ale vadi mi, ze tam mas text vzdy 2x 😅 inak postup super 😉
ja uz sa musim konecne dokopat k nejakej tej taske, teraz som expresne sila 2 sovie vankuse a tildu, mali sme vcera rodinnu oslavu, foto pridam neskor..

jajuuus
31. júl 2011

@k8y ahoj 😉 ja úplný amatér 😀 som si to prečítala celé, pri niečom som musela tuho rozmýšľať, že "čože?", ale to len preto, že som v živote ušila len jednu hračku 😀 podľa mňa je to super postup, hlavne tie foto super pomôžu! 😵 hádam sa aj ja raz dokopem k takému výtvoru 😅 JE KRÁSNA, presne môj vkus 😵

k8y
31. júl 2011

@bezaz super, ze si mi to napisala! Mne to tiez vadi, ale neriesila som to, lebo som myslela, ze to tak vidim len ja, ked publikujem. Uz sa na tom pracuje! Fakt vdaka 🙂

k8y
31. júl 2011

@jajuuus ale ved aj ja som amater 😉 preto si trufam vymysliet postup len na taku jednoduchu tasku 🙂 napis to, pri com si si lamala hlavu. Mozno je to fakt iba zle napisane alebo odfotene..

jajuuus
31. júl 2011

@k8y nie, nie, nie... je to fakt super napísané a pofotené 😉 ... mne to len chvíľku trvalo, lebo v tomto ešte nemám takú predstavu 😀 ale ako som postupne čítala, tak som všetko pochopila 😵
a že si začiatočníka? tak to sánka a klobúk dolu šéfe! super! 😀

jajuuus
31. júl 2011

@k8y bože... predstavu... predstavivosť som chcela napísať 😀

k8y
31. júl 2011

@jajuuus fakt som 🙂 ja som zacala sit len v marci!! a predtym som nic take nerobila.. teda ked nepocitam, ze som si parkrat skratila rifle 😀 Preto chcem robit tie fotopostupy, lebo takto som aj ja zacala sit.

jajuuus
31. júl 2011

@k8y je to super, lebo nám amatérkam akýmkoľvek fotopostupom VEĽMI pomôžeš 😉 ja si to síce zatiaľ ukladám len do PC, ale... raz možno aj ihla vystrelí... 😀

k8y
31. júl 2011

@bezaz mam uzasne sikovneho manzela 🙂 uz by si to mala vidiet iba raz. Skus a daj mi vediet, prosim.

jajuuus
31. júl 2011

@k8y odpoviem za @bezaz ak sa neurazí 😉 už to tam vidieť iba raz 😵

vera21
1. aug 2011

@balazica26 mam otazku - tazsia je macka alebo ten zajko ? chcem nieco z toho vyskusat, len sa neviem rozhodnut 🙂 🙂
@jajuuus cica mica maciatkova je krasna ! myslim, ze rucne je to narocne - len tak dalej !
@k8y tie vizitkare sa mi velmi pacia - mam v poradovniku 😀 Hadzes tu postupy na tasku, ale zaciatocnici by uvitali aj postup na vizitkar 😀 😀 😀 Mozno smiesne, ale ja netusim, v akej faze sa tam nasiva ta stuzka a dava tam ten kruzok 😎

vera21
1. aug 2011

@k8y postup pre mna zrozumizelny, jasny, detailny, vedela by som to podla toho usit - teda si myslim....ja by som este potrebovala vediet, kde sa daju zohnat tie ocka, kade ide ta snurka a ako sa tam davaju - s tym nemam nijake skusenosti - to by tam mozno bolo treba doplnit - pre nas laikov 😎
@olivova uzasneeeeeeeeeeeeeeeee 😎 jednoducho uzasne ! Aj ja som padla na zadok....

vera21
1. aug 2011

No a ja som vcera dosila spinkaca, uz mam dost tych tildovin nateraz 😎 idem skusit usit kozmeticku tasticku podla Lusilinho navodu....

balazica26
1. aug 2011

@vera21 nooo... väčšia prplačka je s tým zajacom... aj bol menší a bolo tam viac dielov na prišívanie. Len sa do toho vrhni 🙂

vera21
1. aug 2011

@balazica26 OK, dik - macka zvitazila 😉

bezaz
1. aug 2011

@k8y katka, tak uz je to ok 😉 vdaka, ja som v tomto strasna, ze mi vadia taketo veci, v knizke mi 2preklepy dokazu znechutit celu knihu 😝
@jajuuus ja som tiez zaciatocnik, zacala som sit minuly rok v novembri na pozicanom stroji 😀 ma to chytilo tak, ze na vianoce mi jezisko doniesol vlastny stroj, taky sitnacky, ale na tildusky staci.. uvidime, ked sa pustim do tasiek a patchworkov, ak teda sa vobec niekedy do toho pustim 😅
@vera21 vladka krasny, uplne super latocky 😀 a urcite na sitie je macka jednoduchsia, sak zosijes telo, chvost, prevratis, naplnis, zosijes dokopy a macka hotova.. no dobre, ked este chces srdiecko na krk, tak este musis zosit srdiecko 😎 takze otazka max hodiny

vera21
1. aug 2011

@bezaz Inak, ja som taka ista s tymi chybami - u Katky na stranke mi to nevadilo, ale v knizkach - hlavne v detskych mi to vadi ! Mame knihu Noddyho - je prelozena z cestiny do slovenciny a su tam take chyby, ze som hladala na nete toho prekladatela, ze mu nieco napisem ! Pouziva tam "kolo" namiesto bicykla a podobne veci - si kupim knihu za 12€, tak nech to ma uroven, no nie ? 🙂
Dakujem za pochvalu.....Ak teda ta macka je taky suvix, tak idem na to 🙂 aj srdiecko by som mohla 😀 😀
Ozaj, tak som si vcera naobjednavala latky z US - aj z Fabric Shack, aj to druhe....sa tesim....kolko bude trvat dodanie, nevies nahodou ?

bezaz
1. aug 2011

@vera21 vladi, to som rada, ze nie len ja som taky perfekcionista.. o detskych knihach pomlcim 😖 inak kamoska robi v ikare a toto bola kniha z ikaru, tak som jej hned telefonovala, ze co to za knihy rediguje 😀 😀 chudatko 😉
z toho druheho trvalo asi tyzden, 10dni a z fabrick shack to doslo strasne rychlo, do par dni 😉 jezin, asi idem pozriet tie 108" latky 😅 😀