Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

snehovavlocka
14. sep 2011

@k8y no,keby som to nemala cez cele slovensko,tak by som mozno dosla aj ja 😀 😀 😀 aspon by som pochytila nejake mudre postupy. minule som skusala toho patchworkoveho psa a uz sa mi aj zacinal pacit,ale omylom som cely jeden rad posunula o dva stvorce a skoncila som 😒 nechce sa mi to parat(lebo som mala dost husty steh),tak to asi dokoncim ako nieco ine (ked ma zas chyti chut a cas).
potom sa tu nezabudnite pochvalit,ako ste sa na tej kave mali 😉 a co ste si povymienali 😝

k8y
14. sep 2011

@snehovavlocka ktovie, mozno raz zorganizujeme zraz aj na vychode 😉

k8y
14. sep 2011

@snehovavlocka ci kde to vlastne si.. prepac, ani som si to nepozrela 😅

snehovavlocka
14. sep 2011

@k8y no,len ked vy ste zvacsa zo zapadu 😀 alebo si urobite vylet

mamkajanka
14. sep 2011

@troll
@lusil2005 dakujem vam velmi pekne za odpoved kupovala som v zebre podlozku a tie latky ma oslovili tak som chcela vediet ci cena zodpoveda kvalite a vasu skusenost s nimi.....
Este vas chcem pochvalit vsetky ake ste tu sikovnice -vzdy mi to tak pohladi dusu ked vidim nieco pekne 🙂

sammy19
14. sep 2011

Ahojte sikulky. Dlho som neprispela, lebo ani nebolo cim. Ale sledujem poctivo, co tu pribuda a ticho zavidim. My momentalne cakame tretie babatko a prve mesiace som nebola schopna takmer nic robit, nieto este sit, co som bola taka unavena.
Ale pripajam aspon foto takych dvoch drobnosti, co som sila kamaratke pre babatko 🙂

troll
14. sep 2011

jej tak to je krasne,v jednoduchosti je krasa,blahozelam k babetku 😉 😉 😉

juliap
14. sep 2011

@sammy19 krasne ...
nehodili by ste sem strihy niektorych veciciek, napr aj toho srdiecka a zirafky a este macicky ?, chcela by som nieco skusit, ale neviem, kde zacat

k8y
14. sep 2011

@snehovavlocka ja si obcas robim, mam tam rodicov 😉

k8y
14. sep 2011

@sammy19 kráááásne! A tie prve tri mesiace ti teda nezavidim. Predpokladam, ze ked budeme cakat druhe, budem na tom podobne.

k8y
14. sep 2011

Baby, ktore chcete prist na ten fabric swap, uz sa nam trochu zacina crtat termin. Moj prvy navrh je streda, 21.9., okolo 13:00. Co vy na to?

k8y
14. sep 2011

Sorry, ze vas tu zahlcujem prispevkami, ale zabudla som povedat, ze dnes som este nic neusila, lebo som robila toto: http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/09/vyl... 😉

bezaz
14. sep 2011

@sammy19 jeeej gratulujeme k babatku
baby ja vas obdivujem @sammy19 @snehovavlocka ja som po druhom povedala, ze tretie len cez moju mrtvolu.. nezvladam ani tieto moje dve 😝 inak obe mate terminy, ako mam deti, jedna v novembri, druha koncom februara 😀
@juliap pozri na MMB, tam je ich vela

juliap
14. sep 2011

@bezaz dakujem

k8y
14. sep 2011

Po tvrdej práci som si musela urobiť radosť : http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/09/jap...

snehovavlocka
14. sep 2011

@bezaz chcela som napisat,ze to chvilu po porode trva,kym si zvyknete a nabehnete na nejaky system,ale teraz pozeram,ze drobec ma uz pol roka 😲 😲 😲 az teraz som si ubedomila,ze ten cas ozaj neskutocne leti....ved len nedavno sme ti gratulovali. ale ktovie,ci aj tak casom nezmenis nazor a nezatuzis po dalsom miminku 😝

@sammy19 vitaj spat. uz som ti chcela pisat IP,ze kde si a ci sa nieco nedeje...krasne vecicky si usila 😉

bezaz
14. sep 2011

@snehovavlocka hehe no nam teda trvalo, kym sme na nejaky system nabehli, ani neviem, ci vobec nejaky mame.. 😅 u nas je to skor preto, ze bol najprv narocny porod, potom problem s jedenim a priberanim, proste s 2rocnym dietatom na krku a k tomu odsavat a dokrmovat, vazit, nervacit, ci mam dost mlieka, ci dost je.. ale to je mimo nasu krasnu tvorivu temu 😵 kazdopadne stale dojcim, na com som hrda a mladas ma 8,5 kila 😀
len toho casu na sitie keby bolo 😔

sammy19
15. sep 2011

Ahojte baby, dakujem krasne za gratulacie!!! 🙂 Aj za pochvalu🙂

No my sme tretie planovali trochu neskor, ale tak bude teraz, asi to tak malo byt 😵 A leti to fakt strasne - nas syn uz pojde buduci rok do skoly, dcerka uz je tiez taka velka a vyspela, ze az. Tak si aspon zas uzijem miminko 🙂

Ale aj ja som uz mimo temu, tak len tolko, ze teraz moc nestiham sit a po porode si tiez iluzie nerobim, ze budem nieco okrem kojenia a prebalovania, plus mojich dvoch dalsich deti, stihat. Takze aj stroj som odovzdala mame, nech ma tu zbytocne nepokusa, lebo mam kopec pocitacovej prace, ktoru musim robit 😀

deniskaka
15. sep 2011

Ahojte,
ráda bych se připojila k tomuto tématu...Projela jsem pár stránek a zírám, jak jste šikovné! Ty výrobky vypadají výžně jak kupované! Já jsem teprve začátečník, k šicímu stroji jsem sedla poprvé teprve koncem roku a musím uznat, že mi bylo líto, že se mnou nebyla maminka-krejčová, která si vždy ví rady a tak jsem bojovala sama :D

Ušila jsem potahy na sedačky a pak jsem se dala na šaty družiček (s růžovo-fialovou mašlí a kytičkou na s bílýma perličkama a organzovou suknicí), jelikož jsem přesně věděla, jak mají vypadat, ale neuměla jsem je přesné najít za solidní cenu 😀 Byla to odvaha ušít 5-tery šat, ale nesmírně mě to chytlo! Už se těším, až budu moci (doufám, že brzy) šít věci jednou na pro naše malé 🙂

Mohu se zeptat, kde sháníte střihy?

bezaz
15. sep 2011

@deniskaka jeeej krasne satocky, tak na to by som si netrufla ani o 100 rokov!! 😀 tesim sa na dalsie fotecky vytvorov
a strihy, zalezi na co, ale na nete sa da zadara stiahnut vselico, za nieco sa musi platit, napr tasky od bellet.. ale tildusky su v zasade skoro vsetky na nete

troll
15. sep 2011

@deniskaka no veru nadhera,oblecenie som este nesila,ale strihy sa daju v casopisoch zohnat,burda ,pachworkove casopisy,alebo je kopec na internete 🙂 🙂 🙂

deniskaka
15. sep 2011

@bezaz
@troll
Jste moc hodné holky, děkuji! Ono to vypadá složitě, ale ani to moc není 🙂 Začala jsem šít sama před pár měsíci a strašně mě baví do něčeho se vrhnout, jelikož při šití jsou ty výsledky vidět velice rychle 😀 Právě šiji hračky pro děti, tak pak je nafotím a přidám 🙂
Děkuji moc za rady na stažení střihu, na oblečení jsem je našla na stránkách burdy - jsou tam i nápady zdarma 🙂

deniskaka
16. sep 2011

Chtěla bych se s vámi podělit také o jeden takový můj nápad na malé dárečky, které jsem vyráběla sice hostům na svatbu, ale myslím si, že je možno tyto malé magnetky použít pro různé příležitosti. Použila jsem magnetický papír s možnosti tisku na něj. Byla to docela fuška, prošívat všechna srdička ručně, ale hlavně neměla jsem barevné nitě, tak jsem barvila bílou nit 😀 Celkově jsem jich vyrobila 200 + každé bylo zabalenou malé krabičce s jmenovkou.

kackabrcka
16. sep 2011

@snehovavlocka
kocky moc dakujem.. uz sa lepsia..

k8y
16. sep 2011

Mám pre vás malé prekvapenie!! 😉
http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/09/fat...

bezaz
16. sep 2011

@k8y aaa uz som napisala 😀
@deniskaka super napad, kde si kupila ten papier?
@kackabrcka super, stale lepsie a krajsie 😵

deniskaka
16. sep 2011

@bezaz Koupila jsem ho v kameném obchodě, ale dá se sehnat poměrně jednoduše - například zde: http://eshop.magnetyeu.cz/magneticky-papir/magn... 🙂

k8y
16. sep 2011

@bezaz si prva! Ked uz nikto nenapise, vyhravas 😀

k8y
16. sep 2011

@deniskaka fuha, tak toto ti muselo zabrat strasne vela casu! Dufam, ze to aspon bola tvoja svadba 😉 Na vlastnu sa cloveku chce robit vselijake veci.. napriklad take oznamenia 😀 ale tych nebolo treba 200!!

deniskaka
16. sep 2011

@k8y To se Vám povedly! Jsou vážně moc krásné! Vážně smekám!
Ano, byla to naše svatba. Máš pravdu, člověk se na vlastní svatbě rád vydovádí, ale kdyby se mě asi někdo zeptal jen tak udělat to samé pro něj, nevím, jestli bych ten čas znovu obětovala... Oznámení jsme nevyráběli, když jsme si spočetli v tom množství nás to vyšlo levnější to nakoupit, než koupit papíry a tvořit sami doma, jelikož velice často mají množstevní slevu 😀 (posílalo se jich cca 400) Sami jsme si je složili a natiskli a rozeslali ( i tuto službu často nabízeli 😀 ). Jste borci, jak se vám povedly ty vaše 🙂 !