Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

vera21
8. feb 2011

@olivova Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, tesim tesim 🙂
@lusil2005 Prajem skore uzdravenie, nech si do marca fit !! 😀
@bezaz Budeme podavat priebezne spravy, neboj nic....

olivova
8. feb 2011

@bezaz - zuzi teraz kukam, ze vsak az 2.3 mas termin? Ked bude babo take lenive, ako moje oboje, to v pohode stiiiiihas - a toho 6.3 mozes rovno do porodnice od nas, aj s babikou 😀 😀 😀

evatk
8. feb 2011

ahojte
ráda bych se připojila k této diskuzi
chtěla bych se, až to čas dovolí, pustit do ušití panenky TILDA, ale nemám šicí stroj

je tu někdo, kdo šije tyto panenky ručně, nebo jsem jediný blázen?
a vkládal do této debaty už někdo někdy třeba i odkazy na střihy? ještě jsem to nestihla projít, teďka jsem Vás našla, malá bude snad ještě chvilku spát, tak se snažím uháčkovat kousek čepice 🙂

evatk
8. feb 2011

aha stačilo o stránku zpět a už tam něco vidím...

ty střihy si tisknete nebo to nějak pro sebe malujete ručně? teda když to děláte takto podle těch na netu...

olivova
8. feb 2011

@evatk 😀 kludne mozes aj rucne....v podstate okrem telicka , ze ho len zosijem, tak aj tak sa robia rucne 😅 ...Ale je s tym vacsia robota.
Strihy - na A4 sa vytlacia...a odkazov je tu dost 😉 na cele knizocky, musis dozadu a vyberat 🙂

troll
8. feb 2011

@lusil2005 dnes som natrafila na tu jersej plachtu lososovej farby,nie frote je to velmi jemny uplet,hotova plachta ani nie draha,ale co na telicko?inac skore uzdravenie 🙂

lusil2005
autor
8. feb 2011

@troll na telicko pouzi platenu plachtu takej istej farby 😉 alebo bavlnene platno z metraze, hlavne je nech to sedi farebne k upletu.

troll
8. feb 2011

@lusil2005 dik,dufam ze nieco kupim na telicko,objavila som v pezinku dalsiu galanterku,mila teta tam robi mozno mi nieco zozenie 🙂

vera21
8. feb 2011

@troll a naco ides pouzit tu jersej tkaninu ? som myslela, ze to si chcelo na telicko.....
Ozaj, baby, ktora ste zo zA a chceli by ste nejaky uplet, tak mi napiste IP ....Mam moznost...

troll
9. feb 2011

@vera21 ahoj!no jesrej tkaninu mozes pouzit na potiahnutie hlavicky,myslim babiku co robi lusi,a na telicko tkaninu ako pisala lusi,a je ten uplet telovej farby co mozes zohnat?

evatk
9. feb 2011

čím se dělají těm panenkám červené tvářičky? těma zažehlovacími voskovkama???

olivova
9. feb 2011

@evatk 😀 baby pouzivaju aj ruz, alebo ocne tiene - pudrove.....ja pouzivam farbu na latku (tu zazehlovaciu, ale nezehlim to , lusil dodala, ze netreba )

adus123
9. feb 2011

@vera21 ...dakujem...... 🙂

vera21
9. feb 2011

@adus123 Niet za co - ked to nahodou usijes, tak sa pochval s vytvorom 🙂

snehovavlocka
10. feb 2011

tak som konecne dosila suknu (alebo saty 😎 ).....pomaly sa pripravujeme na leto,ale hlavne som to do leta chcela stihnut 😀 😀 😀

sammy19
11. feb 2011

@snehovavlocka - jeeej, tak Ty uz aj oblecko sijes??? Sikulka!

ja som si po nejakom case zasa urobila radost miminkom z flisu a usila som mu rovno aj zavinovacku🙂

troll
11. feb 2011

@snehovavlocka si sikula,ja by som si na oblecko netrufla,pekne 😵

troll
11. feb 2011

@sammy19 velmi pekne aj ta zavinovacka,krasne babo 😵

snehovavlocka
13. feb 2011

@troll
@sammy19 ja si tiez moc netrufam,ale toto nema fixne rozmery (dlzka na satach nie je az tak moc dolezita a sirka je pohybliva,lebo je to na uvazovanie), cize nie je az taky problem,ze to nesadne 😀 😀 😀 a miminko so zavinovackou su uplne carovne....u nas taky flis nemaju 😒 asi sa poobzeram niekedy v nejakom vacsom meste 😝

sammy19
13. feb 2011

@snehovavlocka - tak tie saty su potom uplne super, ked nemusis dodrziavat presne rozmery, to sa mi luuuubi🙂

ten flis som dostala ako darcek pod stromcek od sestry z Anglicka, takze nie je tunajsi 🙂 tu maju stale tie iste dokopy, nie je moc z coho vyberat 😒

lusil2005
autor
13. feb 2011

Wow tie satocky - suknicka su nadherne!!! aj babenko je rozkosne. Sikulky.

Ja som potrebovala trosku vypustit paru z tolkeho liecenia sa, tak som si cez vikend makla 🙂
po dlhom case som sa pustila do mojej druhej tildy, a hned aj do tretej. Ale najviac sa tesim ako jednoducho som vyspekulovala stojany na ne 🙂

snehovavlocka
13. feb 2011

@lusil2005 no teeeeda......ved tie su uplne super 😝 😝 😝 a dokonca krajsie,ako niektore originaly z knihy. nadherne su zladene 😀

@sammy19 pokusila som sa urobit podla joya fashion (satka na 100 sposobov- tak to na SR prezentovali). ale kedze som nazivo nijaku nevidela,tak som len odhadovala,ako to asi ma byt 😠

troll
13. feb 2011

@lusil2005 suuuuperrrr,ta moja este stale nieje hotova,no stojany su super,to si urcite sama robila 😵 nevies kde sa daju take kupit? 😵

lusil2005
autor
13. feb 2011

@snehovavlocka dakujem 😅 rozmyslam ze sa idem pustit do dalsej 😀

bezaz
13. feb 2011

@sammy19 @snehovavlocka @lusil2005 baby 😵 krasne ako vzdy 😀
som myslela, ze sa dnes pochvalim novou tildusou, co som sila svagrovcom do noveho baraku, lenze ma vcera chytila taka brutus migrena aj so vsim vsudy, no peklo, nebudem opisovat, takze som nedokoncila, nastastie chybaju uz len kridla.. od dnes som uz u nasich v bojniciach, tak planujem mame usit jednu na chalupu a hlavne domcek chcem skusit.. teda ak neporodim, lebo uz mi je vselijako 😅

lusil2005
autor
13. feb 2011

@bezaz eeeejha, tak drzim palce! 😀 nech este babo chvilku vydrzi a ked sa uz rozhodne ze je cas, nech je sup sup na svete 😵
ja som o takomto case uz behala po schodoch, skakala na fitlopte, kazdu hodinu si davala teplu sprchu na krize... no proste uz som chcela mat babo v tej krasnej vychystanej postielke 😀 ale ked prisiel porod, rozmyslela som si to a chcela som byt radsej este rok tehotna 😀

bezaz
13. feb 2011

@lusil2005 sak prave, ked uz clovek vie, do coho ide, tak by ho v bruchu nechal aj 2roky 😀 ale tak snad ho stvrtkovy spln presvedci, aj ninka sa tak narodila 🙂

troll
14. feb 2011

tak som si urobila radost srdieckami

bezaz
14. feb 2011

@troll kraaasne, kde si kupovala latky?

troll
14. feb 2011

@bezaz dik,tie latky som nekupovala,to bol vzorkovnik latok kadeake kusy,tak to aspon takto vyuzijem 😵