Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lusil2005
autor
12. máj 2009
lusil2005
autor
13. máj 2009

a este jedena veeelka pleteninka - smetny kos do kuchyne: http://lusilka.webgarden.cz/image/14071118

angelik
13. máj 2009

tak ten kos nema chybu 🙂
ako dlho si ho robila?musela to byt makacka...

lusil2005
autor
13. máj 2009

angelik dakujem! 😵 no, makacka to bola 😀 obpletala som ho okolo akvaria 😀 😀 😀 to jedine malo tie spravne rozmery ktore som potrebovala 😅 robila som ho asi tyzden ale tak po kuskoch - ako som mala cas. este mam v plane nanho upliest vrchnak, ale ktovie kedy sa zas k tomu dopracujem 😅

ka4
13. máj 2009

lusil pekné!!!môžeš k výtvorom aj napísať s akou farbou natieraš,ja som kúpila kopu moridiel a stále neviem trafiť takú farbu akú by som chcela,raz je to tmavé potom príliž svetké .budem rada keď budeš mať aj na to čas.Dík!

lusil2005
autor
13. máj 2009

ka fuuha, no niekedy je to dost tazke lebo niekedy je to mix viacerych moridiel 😀 ale tento posledny kos je natrety lazurou dekorlak farba pinia 😉

lusil2005
autor
13. máj 2009

ale ono to zavisi aj od riedenia, poctu vrstiev atd. je to fakt tazko trafit presny odtien.

ka4
13. máj 2009

lusil a ty farbíš dopredu ruličky alebo už hotový výrobok?

lusil2005
autor
13. máj 2009

uz hotovy vyrobok. dopredu farbym len ked pletiem dvojfarebne.

ka4
13. máj 2009

a keď dáš na pevné dno servítku tak nezafarbíš keď farbíš rulôičky?alebo potom nalepíš servítku

lusil2005
autor
13. máj 2009

bud dam servitku nakoniec, alebo ked ju robim najprv, tak ju aj prelakujem a to co mi pri moreni ujde na dno hned vlhkou handrickou utriem.

ka4
16. máj 2009

baby čo oplietate keď robíte zásobník na toaletný papier?ja neviem nieč podobné nájsť.dík

lusil2005
autor
17. máj 2009

kvetinac zelanej sirky a stale ho posuvam hore popri pleteni.

ka4
17. máj 2009

lusil to nepôjde tak do v-čka?

lusil2005
autor
17. máj 2009

ee to bol taky kvetinac co isiel kolmo hore. ale ani taky sikmy nepojde do V ked si dno urobis podla horneho obvodu kvetinaca. ale vtedy si treba dat do osnovnych ruliciek spajdle alebo nieco pevne co ich bude drzat rovne.

ka4
17. máj 2009

aha dík

ka4
20. máj 2009

lusil ty natieraš alebo striekaš farbu?ja som natierala ale medzi ruličkami je stále vidieť biele,natierala som aj 4 krát ale stále nie je to ono.Myslíte si že keď budem striekať farbu bude to lepšie?dík

lusil2005
autor
20. máj 2009

ka bude to lepsie, ale spotrebujes tej farby viac. teraz neviem ci myslis moridlo alebo normalnu farbu. ked farbu tak tu treba zriedit na konzistenciu mlieka a nechat vpit do tych ruliciek.

ka4
20. máj 2009

ja používam moridlo,aj som ho zriedila tak ako je to napísané na flaške

lusil2005
autor
20. máj 2009

ja moridlo neriedim vobec.

ka4
20. máj 2009

takže striekať mám a tak bude menej vidieť biele?a niekde som čítala že ak sa nalakoje s lakom na parkety budú výrobky pevnejšie?a lak tiež radšej striekať?ja natieram,neviem čo je lepšie

lusil2005
autor
20. máj 2009

striekanie ti urcite pomoze ale minies viac moridla. lak na parkety - neviem ci aj ten je nezavadny. pam lak a sportakryl je vyslovene lak na detske hracky a detsky nabytok. ja by som lak nestriekala - zbytocne by ho bolo treba riedit a lak ti spriesvitnie cize nieje potrebne aby bol v kazdej sparke rovnomerne.
lak striekam len na miesta kam sa nedostanem stetcom napriklad vnutro zasobnika na toaletak a podobne.

ka4
21. máj 2009

mám 2 koše v albume,konečne sú dokončené ešte pred pôrodom

lusil2005
autor
21. máj 2009

ka no paradicka! nadherne!

ka4
21. máj 2009

dík,len je tam vidieť biele medzy ruličkamy

ka4
21. máj 2009

lusil,ešte som sa chcela spítať ako sa robí taký blok čo máš aa ty kam ukladáš nafotené obrázky?dík

violetka
21. máj 2009

ahojte kočky,
poctivo som sa prečítala až sem 🙂 veľmi ma táto téma zaujala a aj som si postupne ukladala stránky týkajúce sa jednotlivých aktivít, hlavne pletenie z papiera, ale teraz keď som si otvorila napríklad túto kde malo byť ako sa pletú ruličky tak mi to nič neukazuje aj u vás je to tak?

http://www.janart.webgarden.cz/navody-a-postupy

lusil2005
autor
21. máj 2009

violetka to preto lebo janke - autorke stranok sa velmi nestastne vymazali vsetky navody ktore mala nafotene. slubila ze postupne znovu popridava.

ka ja nemam blog, to je stranka a zalozila som ju na www.webgarden.cz
priamo na ich server sa ukladaju aj fotky.

violetka
21. máj 2009

lusil vďaka za odpoveď, jój tak ja teraz budem čakať kedy sa to tam znova objaví, lebo tam to bolo super popísané, a tak som sa do toho chcela pustiť ☹

lusil a Tvoje výtvory sú nádherné, som ich s tichou závisťou obdivovala, si šikulka 😉

ka4
21. máj 2009

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=17853
Violetka aj tu je nafotené ako sa robia ruličky,a potom postup ako vyrobiť krabicu