Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

petafr
26. okt 2009

violetka, nadhera... neposlala by si mi navod aj na kvietky, tie som este neskusala...
je to dobry napad na sponky, to by ma nenapadlo...
a tu ciapocku som robila potom hocijako, tiez mi isla strasne dosiroka, tak som robila do robila ako filetky, jedno ocko uhackovat a potom DS do kazdheho druheho, trosku to zuzilo, potom som zase pokracovala podla tvojho navodu, no mam problem odhadnut kedy to uz ide do siroka a kedy nie 😀
tu druhu budem musiet vyparat a dorobit poriadne...

lusil2005
autor
26. okt 2009

violetka kraaaaasne kvietocky!!! perfektne farby 😵

olivova
26. okt 2009

to je kraaasne...
dievcata, chcem sa spytat - robim tie ruzicky z javoroveho listia, to sa niecim strieka, aby vydrzali? A cim?

violetka
26. okt 2009

tak toto je čiapočka, ktorá sa mi konečne vydarila, je k tomu aj šálik 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

peťka neviem ako je možné, že sa Ti tá čiapočka tak rozširovala, túto novú čiapočku som robila z hrubšej vlny tak som začala z 8 retiazkových očiek a na to som nahodila 8 VS a potom som pokračovala podľa návodu, ale rozširovalo sa to pekne pravidelne nemusela som nič uberať 😉

kvietky sa robia takto:
najprv 6 retiazkových očiek, do stredu retiazky potom 6 VS a do jednotlivých očiek sa potom urobí 6 lupienkov
1 KS
1 VS
2 dvojité stĺpiky (teda nenahodíš priadzu iba 1x ako pri VS, ale hneď 2x)
1 VS
1KS

lusilka ďakujem 😵

lusil2005
autor
26. okt 2009

olivova ja som to prestriekala lakom v spreji. vydrzala asi pol roka - kym ju nedostala do ruk natalka 😔

violetka tak ta je perfektnaaaaaaaa! nadherna farba. co je to zac? odkial to mas? a ten salik si strikovala ze?

aaaa tie kvietky - ten dvojity stlpik - nechapem. 😀 to ako pichnes do jedneho ocka - jeden KS, do druheho - jeden VS, ides tretie ocko - raz nadhodis, pichnes, pretiahnes, znovu nadhodis, znovu pichnes, znovu pretiahnes, ostanu ti dve ocka na haciku a cez tie pretiahnes dalsie ocko cize uz mas len jedno? a to vsetko v tom tretom ocku hej? a potom uz len stvrte - vs, a piate ks... ach tie moje vyjadrovacie schopnosti... 😅

petafr
26. okt 2009

violetka dakujem, hned vecer skusam.
Lusil nie tak: odtade ako pises: 😉 "ides tretie ocko - DVA razy nahodis, pichnes, pretiahnes cez prve ocko, znovu nahodis a pretiahnes cez dve ocka, este raz nahodis a pretiahnes cez dve ocka, posledny raz nahodis a pretiahnes cez posledne dve ocka. potom znovu dalsi dvojity stlpik do toho isteho (tretieho) ocka. 😎 a potom ako pises stvrte a piate... hadam sa chapeme a hadam som aj ja pochopila violetku...
Violetka, salik je uzasny aj s ciapockou, uz si vzorky vymyslas sama alebo ich odniekial stahujes? krasa sama...
Musim skusit este raz... inac nechce niekto tu ciapocku co sa mi vydarila? Aspon ju niekomu darujem, neviem, co s nou velmi... vsetkych kamaratov s malymi detmi mam v zahranici, kde som doteraz byvala...
A este mi poradte, kam chodite kupovat vlnu...

lusil2005
autor
26. okt 2009

ja nechapem ☹

petafr
26. okt 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
tak skusam este raz, tu je obrazok, ako sa robi dvojity stlpik, a taky isty potom znovu, ale do rovnakej dierky, zvysok si predtych pochopila dobre, tak hadam len toto...
ak este nie, tak skusime vysvetlit znovu, alebo ti to vysvetli violetka, alebo ti to prideme ukazat 🙂 😉 😎

violetka
26. okt 2009

kočky takže ešte raz k tým kvietkom, prepáčte že som to predtým nenapísala takto podrobnejšie 😔

po vytvorení šiestich VS do retiazky sa nám vytvorí 6 očiek a do každého očka vytvoríme jeden lupienok, čiže asi takto

1. krok: 6 retiazkových očiek
2. krok: do retiazky sa urobí 6 VS a tým sa nám vlastne vytvorí 6 očiek na ktoré budeme vytvárať lupienky
3. krok: do prvého očka (ktorý je vlastne koncom VS ktorý sa robil do retiazky) urobím 1 KS, 1 VS, 1 DS, 1 DS, 1 VS, 1 KS a mám prvý lupienok
4. krok: pichnem do druhého očka, urobím 1 KS, 1 VS, 1 DS, 1 DS, 1 VS, 1 KS a mám druhý lupienok
a takto až po šiesty lupienok

Dvojitý je presne taký ako opísala Peťka, čiže keď robím dvojitý stĺpik tak mám na háčiku jedno očko, nahodím si priadzu 2x, pichnem do očka, pretiahnem priadzu cez očko, nahodím a postupne splietam kým mám zase jedno očko 🙂

lusilka tú ružovú priadzu som kupovala už dosť dávno vedľa dvoch levov v tej galantérke, volá sa Claudia a máš pravdu, šálik je štrikovaný, ten som robila ešte na jar a teraz som si k nemu spravila čiapočku 🙂

Peťka ja som zatiaľ najčastejšie kupovala vlnu v meste pri dvoch levoch, ale na jar som zistila, že máme celkom dobre zásobenú galantérku aj tu u nás v Petržke 🙂 a táto čiapočka nemá nový vzor, je to presne ten postup ako pri prvej čiapočke, len tu sú tie vejáriky výraznejšie vďaka hrubšej vlne 🙂

lusil2005
autor
26. okt 2009

violetka tu galanterku nepoznam 😲 musim ju tam pohladat.
a kde v petrzalke chodis do galanterky? ja tam okolo vas poznam na sustekovej a na namesti hraniciarov...

lusil2005
autor
26. okt 2009

inac - uz chaaaaaaaaaaaaaaapem! dakujem baby za trpezlivost 😅

petafr
26. okt 2009

😉 🙂 😀 lusilka, podarena...violetka, aha, a ti dvaja levi su kde?

lusil2005
autor
26. okt 2009

peti v meste, na spitalskej. blizko je medicka zahrada.

violetka
26. okt 2009

lusilka tá galantérka je skoro vedľa dvoch levov, neviem ako sa to tam volá a to som išla dnes okolo 😒

ja chodím na námestie hraničiarov, ale zaujíma ma aj tá na šustekovej, kde to tam presne je,tam chodievam tým smerom a ešte som si to nevšimla 😠 neviem kam sa pozerám 😠

a som rada, že už vieš ako sa robí ten kvietok, aj Peťka je určite rada, že sme Ti pomohli, a veď preto sem chodíme aby sme si pomáhali, Ty to tiež vždy robíš rada a ochotne 😉

matarafka
26. okt 2009

violetka ta ciapocka je krasna, no a tie pukacky nemaju chybu, perfektny napad!!!!
petafr, aj tvoja ciapocka je krasna
tu je link na jednu stranku, kde su navody aj s popisom na rozne stlpiky,
http://www.rucniprace.cz/h_sloupek_dva_nahaz.php

lusil2005
autor
26. okt 2009

violetka tak to tam musim zbehnut ked pojdem pozriet latky k anjelovi na mickiewicku... to mam hned za rohom! 😵

na namesti hraniciarov v tej galanterke som uz strasne davno nebola - musim tam zbehnut.
na sustekovej je to v tom dome co je hned pri poliklinike. ale nie z tej strany ako je poliklinika ale z druhej strany - zvnutra sidliska. je to asi v polovici domu. urcite to najdes. teta ma krasny vyklad (nejaku dobu tam mala aj moje babule 😀 ) cize urcite zistis ze je to galanterka. 😉

violetka
26. okt 2009

lusilka super, ďakujem za tip, zajtra tam zbehnem, to mám fakt na skok 🙂

matarafka ďakujem a je to super stránka, hneď ma zaujali tie vianočné srdiečka, skúsim nejaké vytvoriť 😵

matarafka
26. okt 2009

ja este stale nemam hotovu babiku ☹ sijaci stroj poriadne nefunguje, musim ho zaniest do opravy,
ale Barborke to az tak nevadi, hra sa aj s hlavou, stale ju bozkava na nos 😀, dufam, ze to vydrzi dovtedy kym jej urobim telo
lusil, este som sa chcela spytat, ked robis babike telicko, osobitne si vystrihnes telo, ruky a nohy, a potom to zosivas, alebo vystrihnes telo spolu s nohami? nasla som strasne vela roznych postupov, a neviem ako by to bolo najlepsie

olivova
26. okt 2009

lusil - obycajny lak na vlasy? 😕

olivova
26. okt 2009

nevidim toho smajlika, aky tam je, je prilis krpaty - mala mi polamala okuliare, musim si zohnat nove 😅 ... ma to byt ze oooooo.... 😅

lusil2005
autor
26. okt 2009

olivova nieeee. akrylovy lak v spreji. predavaju ho aj v tescu medzi farbami v spreji, alebo v hornbachu no a vo vsetkych kreativnych obchodikoch.

matarafka vsetko samostatne. vystrihnut, naplnit, zasit, a potom pozosivat 😉

lusil2005
autor
26. okt 2009

tak baby, mam to v pocitaci... totho moja prva ciapocka: http://lusilka.webgarden.cz/image/15281407

a toto je druha: http://lusilka.webgarden.cz/image/15281408

este raz veeeelka vdaka violetke 😅

petafr
27. okt 2009

Lusil, tebe sa vzdy vsetko vydari... pekne... deturence krasne pozuju 🙂
aky mas program na tie fotky, nejaky digiscrapbooking alebo co pouzivas?

lusil2005
autor
27. okt 2009

peti dieta - model je len jedno (zatial chvalabohu 😀 )

dakujem za pochvalu!

na fotky pouzivam Photoshop.

ba35
27. okt 2009

lusil, tak to som si dala! 😅

petafr
27. okt 2009

pardon, to ba35 som tiez ja... pisala som do inej temy a chcela som zostat inkognito, no ale co uz... 😀

lusil2005
autor
27. okt 2009

a si odhalena! 😀 😀 😀

olivova
27. okt 2009

aha, ze dakujem lusil 😀
Ja som uz rozmyslala, ktoreho mi nebude luto 😀 Idem hned kupit. A pochvalim sa, mam krasne kyticky . Ked sa mi bude chciet stiahnut fotky, pridam...

lusil2005
autor
27. okt 2009

olivova tesiiiim sa! ja neviem najst pekne farebne javory na tie ruzicky ☹

matarafka
27. okt 2009

lusil, vdaka za radu, a tie ciapocky su nadherne, ani by som neverila, ze si to robila prvy krat