Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

k8y
1. dec 2011

@sammy19 Ved to. Ja som to velmi nevidela. Naposledy si kamaratka kupila balenie z Anjela, ale potom olutovala, lebo to nebolo PES vlakno, ale obycajny drteny molitan.. uplne zle.

lusil2005
autor
1. dec 2011

@k8y Stal nejakych 700 eur a mal uz aj pridavny velky stolik. a horny posun ma zabudovany, a ma dvojite osvetlenie. a co je veeelka nevyhoda berniny aurory - ma velmi maly priestor od ihly k telu stroja. tato janomka ho ma velky. ked budes quiltovat vacsie veci, budes mat problem s aurorou. laserovu patku janome nema, ale ono to nieje zas az taka vyhra. tiez sa mi to kedysi zdalo ze wow, ale ono je to tak - ked vies volne quiltovat, ide to super aj bez laserovej patky. ked nevies, nejde ti to ani s nou 😅. a veci ako automaticky odstrih nite a podobne ma uz dnes skoro kazdy stroj. nechapem preco aurora nie 😒 janome mas tiez overenu znacku, aj ked samosrejme ze na meno "bernina" sa netrha. bernina je pani znacka medzi sijacimi strojmi, ale zas je aj najdrahsia.

k8y
1. dec 2011

@vera21 perfektne domceky!! 🙂 ja som sa k nim este nedostala. Ale to uz je klasika, ze sa k svojim veciam neviem dostat.

lusil2005
autor
1. dec 2011

v Honore je uplne najlacnejsie runo. A je perfektne. Nevyhoda je, ze ho treba kupovat po 10kg baleniach, ale s ostatnymi cenami sa neda porovnat. vychadza tusim 3 eura/kg... cca.

troll
1. dec 2011

@vera21 nadherne domceky,perfektne zladene farby 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

troll
1. dec 2011

este jednu vianocnu anjelku som stihla ,usita za jeden vecer

k8y
1. dec 2011

@lusil2005 super, 700 je podla mna rozumna cena za ozaj dobry stroj. No, volne quiltovat zatial neviem 😕 Ale raz budem 😵

lusil2005
autor
1. dec 2011

@k8y aaale vies, len o tom nevies! 😀 to vobec nieje tazke, len sa toho netreba bat. 😉

k8y
1. dec 2011

@lusil2005 fakt? tymto si ma velmi potesila! Myslela som si, ze je to tazke

lusil2005
autor
1. dec 2011

@k8y najprv si to skus na takom tom "puzzle" presivani ako ja na tejto kabelke: http://lusilka.webgarden.cz/image/15803716 , hlavne treba ist rovnomerne rychlo s rukami 😅 a ja si neviem predstavit toto volne quiltovanie bez quiltovacich rukavic. mas ich? ono su to vlastne rukavice do zahrady, take biele a na dlaniach maju take gumene protismykove bodky.

k8y
1. dec 2011

@lusil2005 ta taska je krasna. Ale neviem si predstavit robit toto s mojim strojom. Treba tam nieco prestavit? Neviem, ci sa da vypnut dolny podavac, musim pozriet. Ci este nieco ine? A rukavice nemam. Nechystala som sa hned quiltovat 🙂 to tak o par mesiacov..

lussy23
1. dec 2011

@vera21 sú krásne domčeky @troll krásna anjelka

lusil2005
autor
1. dec 2011

@k8y maju ich aj v patchworkovych obchodoch, ale kupis ich aj v baumaxe alebo inom zahradnickom obchode za par centov.
a mas k stroju lataciu patku? to je takato: http://cz.strima.com/200127000-janome-patka-pro... alebo takato: http://shop.ladasicistroje.cz/26-patky/101-patk...
robi sa to s tym. ked sa ti nedaju stiahnut zubky, nastav dlzku stehu na 0.

lusil2005
autor
1. dec 2011

@k8y ja som ju robila este s uplne najzakladnejsou bernettkou so zakladnou vybavou a 8 druhmi stehu 😀 urcite to zvladne aj tvoj stroj.

annaola
1. dec 2011

@zuzana76 Ja by som tiez nekupovala taky lacny stroj, mam s tym uz svoje zle skusenosti. Tu v Irsku som si kupila 2x taky neznackovy najlacnejsi stroj a vzdy sa pokazil, prvy prestal navijat cievky a druhy pre zmenu mal slaby motor a po usiti zopar aplikaciii hustym cikcakovym stehom jednoducho skoncil . Nastastie tu nerobia ziadne problemy s vratenim, ale na Slovensku by ta to asi stalo trocha nervov. Doporucujem Singer, ten mam teraz a fici bez problemov ( klop klop klop )
@vera21 Krasne domcuriky!!! Si sikulka!Plnila si ich niecim vonavym, levandulou ci ?

k8y
2. dec 2011

@lusil2005 tie patky este nemam. Uz som to tusim raz pozerala na stranke Husquarny, tak musim objednat. A dakujem za rady! Paci sa mi to viac ako ist na kurz 😵

lusil2005
autor
2. dec 2011

@k8y zamalicko, keby si cokolvek potrebovala, pytaj sa. rada poradim pokial viem 😅

vera21
2. dec 2011

dakujem vsetkym za pochvaly - tesim sa z toho 🙂 uz beriem domceky na chalupu ku kamoske - takze piste, nech mam po vikende stravenom mimo civilizacie co citat 🙂 🙂

ankazi
2. dec 2011

@lusil2005
nedá mi nereagovať. Všetky funkcie, ktoré 6600 má, má aj Bernina Aurora. Naviac, môže zatkávať, môže vyšívať v ráme dokonca ja rišelié - dierkovú výšivku, má laserovú pätku na voľné quiltovanie s dodržaním dĺžky stehu aj pri spustenom podávači, má krokovací pedál, perfektný vodič hrán, možnosť napojiť turbopáskovač, zámykovač, šitie do kruhu, takže neporovnateľné!
A čo sa týka chapača, Bernina prešije na rozdiel od 6600-y 32 vrstiev látky a chapač netreba po roku vymieňať. Počula som, že kočky, čo so 6600-ou quiltovali v ráme, už skončili, pretože dopichali pri smere dozadu zakaždým ihlou do chapača a museli ho meniť.

ankazi
2. dec 2011

A ešte k príslušenstvu Berniny. Má 99 stranový katalóg rôznych pätiek a príslušenstiev od výmyslu sveta:
Viď. http://www.patchworkparty.sk/zaklad/sijpatbern
Cez orezávací nástavec, patku dokonca na voľné quiltovanie s priamym našívaním šnúrky, pätku na slučky či ažúry, či pätku na podšívanie šnúrky pod látku a tým vytváranie plasticity. Naviac, Bernina má platné certifikáty kvality ISO 9001:2008: http://www.patchworkparty.sk/zaklad/certifikaty... nie 17 rokov staré a už dávno neplatné.
A vyhrala v spotrebiteľskom D teste, do ktorého niektorí výrobcovia so strachu svoje stroje otestovať nedajú! Ak by im vyšli výsledky zlé, nemôžu sa brániť. Takto môžu útočiť beztrestne. Veď oni v testoch nie sú uvedení.

lusil2005
autor
2. dec 2011

@ankazi To ano, co sa tyka variability je aurora uplne perfektna. ALE, priestor medzi telom stroja a ihlou nerozsiris, nema automaticky odstrih nite co je pre mna - rozmaznanu 😅 velka nevyhoda, No neviem, ja moju Janomku zatazujem poriadne, a poznam velmi vela patchworkarok ktore ju maju a su s nou velmi spokojne. Nejdem sa hadat o zaruke kvality, pretoze ako som napisala - v tomto Bernina bezkonkurencne vedie. Ale necha si za to aj pekne zaplatit. A co sa Janome tyka, zavazi u mna prax velmi vela znamych ktore s nou pracuju. Este raz podotykam - viem ze Bernina je absolutna zaruka kvality. Ked som vyberala stroj, vahala som medzi aurorou, Pfaffom a Janome. Pfaff vypadol lebo jeho kvalita isla za posledne roky prudko dole, a aurora vypadla prave preto ze u mna bol velmi vyznamny poziadavok - velky priestor na zrolovane quilty. A ten odstrih 😀 Ale ked uz teraz Janomku mam (a som rada ze som si vybrala ju), ako druhy stroj by som auroru urcite brala.

lusil2005
autor
2. dec 2011

@ankazi a uz som spominala ze pre mna laserova patka nieje velka vyhra, kto volny quilt vie, vie ho aj bez nej. a ten kto ho nevie, nevie ho ani s nou. je to mierna pomoc, ale ziaden zazrak. super vodic hran ma aj 6600ka, krokovat sa s nou da tiez a sitie do kruhu ma tiez. to vsetko za zlomok ceny aurory. a co sa prislusenstva tyka, janome ma tiez velmi vela nahradnych a vymenitelnych patiek. zatial sa mi nestalo ze by som nieco potrebovala a nenasla. ta patka na nasivanie snurky a ine vychytavky berniny su sice super, ale uprimne - kolko krat nieco take vyuzije niekto kto sa vyslovene nezaobera vysivkami alebo napr. crazy patchworkom? a znovu sme pri cene spominanych komponentov. keby som potrebovala stroj s takymto sirokym zaberom, urcite by som si auroru kupila, ale to uz by mi doma musel stat nejaky stroj ktory by uz mal nejaky ten quilt za sebou.

lusil2005
autor
2. dec 2011

a este jedna vec - bernina nema automaticke dvojite podavanie. janome ma na dvojite podavanie tri rozne druhy patiek vratane otvorenej a 1/4 inchovej. a horny posun je zabudovany. to aurora nema.

snehovavlocka
2. dec 2011

takto som zrecyklovala stare XXL pyzamo na pyzamko pre dcerku 😀 a premyslam,co este so zbytkom "latky"....

snehovavlocka
2. dec 2011

@vera21 myslim,ze tie domceky mas super 😝

annaola
2. dec 2011

@snehovavlocka Krasne pyzamko, dcerka sa urcite potesila.Aky je to material?

@troll OOO, uzasna anjelka, odkial mas strih? Podelis sa?
Toto sice nie je sity vytvor, ale snad neva 😉

ankazi
2. dec 2011

@lusil2005
máš pravdu, že veľký priestor nie je na zahodenie. Ale ak je Janome taká ohromná ako píšeš, prečo predávajú ročné mašiny za zlomok pôvodnej ceny na internete? A prečo ju tí, čo pokupovali quiltovacie rámy s Janome, dávajú z rámov dolu?
Ja som pošila už veľa quiltov až do veľkosti 2.3 x 2.6 m práve na Bernina Aurora 440 QE bez väčších problémov a odstrih nití je skôr problémom, pretože potom sa stáva, že pri ďalšom začiatku nemám steh pekne zaistený. Ja odstrih nepoužívam aj keď ho mám (mám aj taký stroj), používam krokovanie s vytiahnutím nití nad látku a ich poriadne zaistenie cez laserovú pätku a zaisťovacie uzlíky. Ale to na Janomke nemôžeš. A zlomok ceny? Pokiaľ viem, stroj stojí viac ako 1000Eur, to nie je zlomok ceny, ale hodne na stroj, ktorý zošije len 8 vrstiev látky a má slabý chapač.
Krokovanie má Bernina riešené cez pedál a kolenná páka spúšťa aj zúbky podávača, takže ruky robia len so vzorovaním a nemusím stláčať krokovací gombík na hlave stroja. A keď klesnú aj zúbky pri stlačení kolennej páky, môžem sa presunúť trebárs z jedného konca deky na druhý a nič mi tam nedhrne - hlavne pri hrubých patchworkových dekách.

ankazi
2. dec 2011

@lusil2005 Aurora má v cene mohutnú pätku s horným podávaním a troma rôznymi podrážkami - na ťažko posúvateľné materiály, ako je koža či koženka, na patchwork so zvýšenou viditeľnosťou a na tzv. stitch in the ditch = šitie v drážke s hranovacím vodičom, ktorý ihlu presne navádza do drážky. Horné zabudované podávanie - tj. spustíš pätku vzadu a zasunieš do šijacej pätky = nie je zďaleka také účinné ako mohutná Bernina pätka s horným podávaním.

ankazi
2. dec 2011

@lusil2005 Je mi jasné, že Ťa nepresvedčím. Veď máš už tento stroj doma. Ale čas mi dá určite za pravdu a keď pôjdeš do servisu s rozpichaným chapačom, spomenieš si na moje slová. Nie, že by som Ti to priala, ale tieto problémy mám potvrdené z troch rôznych servisov, takže je to technický problém.

bezaz
2. dec 2011

hojte babeny, vidim, ze najma vianocne tvorenie je v plnom prude 😀
@troll krasne vecicky, kde beries na to cas?? 😲 😵
@vera21 vladi, co si pamatam, tak som chcela ten strih na vak a este nieco, ale to si nepamatam 😅 😝 uz si si objednala ten Atelier? ja som natrafila na novu zimnu tildu, tak uz je na ceste a neodolala som starsej vianocnej, ked uz nesijem, aspon slintam 😔
@k8y kati, my sme si s @olivova objednavali vlakno z toho Honoru v cadci 😉
a po dllllheeeej dobe aj ja niecim prispejem, neterke k meninam